Еустома вирощування в домашніх умовах у відкритому ґрунті

Пересадка і догляд за еустомою великоквітковою в домашніх умовах


Квітка Еустома вирощування в домашніх умовах у відкритому ґрунті - опис з фото

 

Еустома вирощування в домашніх умовах у відкритому ґрунті

 

Еустома вирощування розсадою, пересадка і догляд у відкритому ґрунті

Декоративна рослина Еустома (Лізіантус) ще не дуже популярна серед наших садів, але вже семимильними кроками «йде» в цьому напрямку. Квітки еустоми можна використовувати для зрізання, вони довго стоять у воді і радують око своїми бутонами або ж для складання квіткових композицій. У Польщі еустома вважається досить дорогою квіткою.

Високорослі сорти вирощують у відкритому ґрунті, а ось низькорослі види підходять для вирощування на балконах, оранжереях або як кімнатна рослина. Квіти мають широку палітру забарвлення, можуть бути як звичайною, так і махрової форми, зовні дуже схожі на троянди. Дуже цікаві сорти Місті Блу, Шампань, Пінк Пікоті, Пурпл. Вирощувати Еустому насінням не складно, якщо в перші кілька місяців створити всі необхідні умови для розвитку молодих сіянців. Цвітіння її проходить з липня по жовтень.

Посів насіння еустоми на розсаду

Еустома вирощування розсадою, пересадка і догляд у відкритому ґрунті

Сіють насіння з грудня до кінця січня, щоб встигло настати цвітіння еустоми (через 4-5 місяців після появи сходів). Посіяне насіння пізніше не встигнуть вступити в період цвітіння через довгий термін розвитку. Сіють насіння в невеликі пластикові стаканчики в легкий, пухкий грунт з додаванням піску для кращої аерації кисню. Можна використовувати купований грунт для сенполій. Посів поверхневий, злегка вдавлюючи в грунт по 3-5 насінини на кожен стаканчик. Зверху накрити поліетиленовим пакетом або склом до появи сходів.

На протязі 1-2-х місяців для вирощування розсади еустоми необхідно створити додаткове освітлення (лампи денного світла). Після чого розсаду перенести на саме світле підвіконня. Перші сходи з’являються через 2 тижні при температурі 20-25 ° С. У перші 2 місяці поливати в міру необхідності, провітрювати кожні 1-1,5 тижні. В цей же час паростки поливають розчином фундазола (1 ч.л. на 1 л води) для профілактики захворювань.

Читайте також: Клумби з квітами на дачі своїми руками

Наступний етап у вирощуванні розсади еустоми — це пікіровка сіянців, коли їх висота буде 1,5-2 см (ростуть спочатку вони дуже повільно). На дно нових стаканчиків або горщиків насипте шар дренажу з керамзиту, засипте грунт, зробіть олівцем отвори так, щоб паростки можна було садити до самих листочків. Обережно підчепивши найміцнішу рослинку вийміть з стаканчика і пересадіть в новий. Знову надіньте поліетилен на 1,5 — 2 тижні і поставте на добре освітлене підвіконня при температурі 18 °С. Поліетилен регулярно знімайте, нехай молоді рослини адаптуються до зовнішнього середовища.

 

 

Пересадка еустоми у відкритий ґрунт в травні

Декоративна рослина Еустома

До середини травня еустома повинна сформувати 4-8 справжніх листка. Підготуйте лунки для пересадки еустоми у відкритий грунт глибиною рівною її земляному кому, не глибше. Відстань між лунками 15-20 см. Засипте пересаджені рослини землею і накрийте ковпаками або пластиковими пляшками на 3 тижні, поки вони вкоріняться. Ділянку для вирощування еустоми обирайте сонячну або півтінь з хорошим чорноземом (рН 6,5-7,0). Над 3 — 4 вузлом проведіть прищіпку стебла, тоді квітконоси будуть рости не тільки на основному стеблі, а й в пазухах листків.

Еустома багаторічна догляд в домашніх умовах

Поливати Еустому в міру необхідності теплою водою. Обприскувати водою регулярно. Для профілактики провести 2-3 обприскувань за сезон розчином фундазола. Це вбереже рослини від фузаріозного в’янення, борошнистої роси і сірої гнилі. Від слимаків, попелиці, білокрилки можна використовувати Актара, Актеллік.

Підживлення найкраще поєднувати з поливом, в воді добре розчиняються такі препарати як «Кеміра», «Кеміра Люкс» і «Плантафол». Першу провести через місяць після вкорінення у відкритому ґрунті (червень), застосувати азотовмісні добрива, а в період бутонізації (липень-серпень) — фосфоровмісні добрива.

Пересадка і догляд за еустомою великоквітковою в домашніх умовах

Якщо Еустому використовувати для зрізання, то при теплій погоді пагони відростуть знову і буде повторне цвітіння через 2,5-3 місяці. Збирати насіння еустоми не рекомендуємо, так як рослини характерних сортових ознак не зберігають.

На зимівлю Еустому можна спробувати пересадити в контейнер і занести в будинок, але при недотриманні всіх особливостей догляду за нею (додаткове освітлення, вологість, рух повітря і т.д), вона загине. Залишивши квіти на зиму у відкритому ґрунті, швидше за все вони загинуть.

Розмноження квітки еустоми

Еустома вважається однолітником, так як виростити дворічну рослину під силу буде не кожному. Порушення кореневої системи в процесі ділення куща призведе до загибелі ділянок, а живці еустоми просто не вкорінюються, тому найпростіший і ефективний спосіб розмноження еустоми — насіннєве. У продажу вони часто мають дражирований вид.

Квіти Еустома фото

Квіти Еустома фото

квітка еустома фото

еустома великоквіткова фото

Еустома великоквіткова фото

еустома фото кореня роза

 вирощування в домашніх умовах фото

Догляд та вирощування за еустомою в домашніх умовах доступний навіть початківцям.

Відео: Вирощування еустоми вдома і в саду

Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Еустома вирощування в домашніх умовах у відкритому ґрунті