Фіалка кімнатна догляд, розмноження та пересадка

Як доглядати за фіалками в домашніх умовах


Фіалка кімнатна догляд, розмноження та пересадка в домашніх умовах з фото

 

Фіалка кімнатна догляд, розмноження та пересадка

 

Сенполія в народі відома квітникарям під назвою фіалка кімнатна, що радує своїми квітками білого, блакитного, рожевого і жовтого кольорів. Ці симпатичні квіти можуть бути абсолютно різних форм: з гладкими краями, хвилястими або махровими, але будь-яка рослина вимагає до себе відповідного догляду.

Догляд за фіалками в домашніх умовах

Фіалки домашні — рослини невибагливі, які будуть радувати найкрасивішими квітками тільки при належному догляді, що полягає в забезпеченні квітці відповідних умов.

І одним з важливих умов догляду за фіалкою в домашніх умовах це освітлення. При достатній наявності світла сенполія здатна цвісти протягом усього року. Для забезпечення подібних результатів взимку необхідно забезпечити фіалку кімнатну штучним освітленням. У випадку, коли цілорічне цвітіння не потрібно, то можна дати квітці відпочити.

Фіалку домашню необхідно берегти від прямих сонячних променів, інакше на листках рослини з’являться жовті плями. Для створення тіні можна застосовувати пергамент, взимку москітну сітку, попередньо розташувавши квітку на північних чи західних вікнах.

Перегодсадка і підівля кімнатної фіалки

Фіалка кімнатна догляд в домашніх умовах дуже любить, тому вирощувати її потрібно в пластмасовому горщику з діаметрів близько 15 см, а висотою не менше 10 см. Ґрунт для рослини пухкий, легко всмоктуючий і пропускаючий воду. У магазинах можна придбати готові ґрунтові суміші для фіалок.

Якщо вирішили зробити грунт самостійно, то змішайте наступні компоненти: 1/2 горщика заповніть керамзитом, потім додайте трохи деревного вугілля, а після насипте шар звичайної землі.

Раз на рік, бажано навесні, у рослини необхідно міняти землю, пересадивши рослину в той же горщик, ретельно поливши і не чіпаючи два дні.

Догляд за фіалками в домашніх умовах

Догляд за фіалками в домашніх умовах

Підгодовувати рослину необхідно не рідше 2-х разів на місяць. У випадку, коли рослина припиняє цвітіння, кількість підживлень знижується до одного разу на місяць. Перед підгодівлею добриво необхідно додати в прохолодну воду, приготовану для поливу.

Якщо грунт в горщику з рослиною пересох, то удобрювати Сенполію можна: необхідно попередньо зволожити грунт. Якщо зовнішній вигляд рослини незадовільний, то це пов’язано не з недоліком добрива, а неправильними умовами утримання.

 

 

Правила правильного поливу Сенполії

  • Заливати рослину не можна: грунт повинен бути зволожений, а не залитий. Для діагностики поторкайте ґрунт пальцями: при необхідності поливу він дуже сухий.
  • Поливати рослину необхідно наступним чином: горщик з фіалкою поставити в миску з наперед приготованою теплою водою, і залишити до тих пір, поки рослина «вип’є» всю воду.
  • Необхідно періодично позбавляти листя фіалки від пилу, оббризкуючи рослину невеликим струменем. Після «купання» потрібно дати рослині висохнути, розташувавши горщик з Сенполією в тіні.

Уход за фіалками в домашних условиях

Уход за фіалками в домашних условиях буде позитивним в тому випадку, коли рослина буде міститися у відповідних умовах. Добре відчуває себе рослина в освітленому приміщенні з малою кількістю прямих сонячних променів: оптимально розташувати її на північному вікні.

Симетричність куща фіалки буде в тому випадку, якщо горщик з рослиною періодично повертати (через кожні 3-5 днів). Не потрібно забувати видаляти з куща жовте листя і зів’ялі квіти.

Оптимальна температура для фіалки домашньої 22-24 градуси. Температурний режим необхідно дотримувати з безвітрям в кімнаті. Оптимальний варіант розташування рослини в місцях, де готується їжа: там підтримується необхідна температура і подається зволожене тепле повітря.

Уход за фіалками в домашних условиях

Як доглядати за фіалкою взимку?

Догляд за фіалкою в домашніх умовах потрібен і в зимовий час, коли рослина схильна до загибелі через неправильний догляд.

Недолік світла необхідно ліквідувати за допомогою штучного освітлення, продовжуючі світловий день на пару годин. Уникнути гниття коренів можна за допомогою зменшення обсягу поливу. У випадку, якщо квітку випадково залили, то необхідно її пересадити в сухий грунт і накрити скляною банкою. Як тільки новий листочок з’явиться, значить коренева система повністю відновилася і банку можна прибирати.

Необхідно берегти фіалку від холоду і сухого повітря: перенести горщик подалі від опалювальних батарей і протягів на полицю. Варто подбати і про гігієну фіалки: необхідно завжди стерилізувати грунт перед пересадкою куща, а при підозрі на захворювання відразу ізолювати від інших рослин.

Не варто ставити фіалку поруч з пальмами, драценами, фікусами та іншими великими рослинами, де можуть спокійно існувати такі паразити, як попелиця, кліщі і трипси. А ось розташування по сусідству герані — вірний спосіб відлякати всіх недоброзичливців. Хороший зволожувач повітря-спатифіллум, тому його теж можна розташувати поруч з маленькою фіалкою.

Відео: фіалки кімнатні догляд та розмноження

При дотриманні цих правил фіалка кімнатна завжди буде радувати гарними квітами і здоровим зовнішнім виглядом. І незважаючи на безліч умовностей, догляд за цією кімнатною рослиною досить простий і універсальний, що не вимагає багато часу і сил.

Кімнатна фіалка фото

Кімнатна фіалка фото

фото кімнатної фіалки

Як доглядати за фіалками в домашніх умовах

Сенполія догляд

Сенполія

фіалки кімнатні фото с названиями купить

фіалки кімнатні фото с названиями

Як бачимо, умови прості, які диктує своєму власникові кімнатна фіалка. Догляд в домашніх умовах доступний навіть початківцям. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Фіалка кімнатна догляд, розмноження та пересадка