Фікус Бенджаміна розмноження живцями в домашніх умовах

Фікус Бенджаміна розмноження фото


Фікус Бенджаміна розмноження, пересадка та догляд в домашніх умовах з фото

 

Фікус Бенджаміна розмноження живцями в домашніх умовах

 

Фікус Бенджаміна — хранитель сімейного щастя і благополуччя. Рослина є прикрасою і оберегом будь-якого будинку, його унікальні декоративні властивості привертають увагу квітникарів. Але рослина це досить дорога, тому не кожному по кишені її покупка, особливо, якщо хочеться мати кілька рослин.

Фікус Бенджаміна Розмноження, загальні правила

Всі види фікусів, у тому числі і сорти фікуса Бенджаміна добре розмножуються живцями. Живцювання дозволить виростити кілька нових рослин для себе або в подарунок, а також «відродити» рослину, помираючу з тих чи інших причин. Розмноження рослини слід проводити навесні або влітку, непогано приживаються живці восени, якщо створені відповідні умови.

Для розмноження можна використовувати живці 10-15 см завдовжки, зрізані з верхівок гілок рослини або взяті з середини стебла. Відросток зрізають добре наточеним ножем або лезом: ножиці мнуть деревну тканину, що ускладнює укорінення, а обламування травмує кору рослини. На зрізі гілки виділяється молочний сік, який, завмерши, завадить утворенню коріння. Сік потрібно змити під струменем води кімнатної температури.

Існує два способи вкорінення

В воді

У затемнену ємкість наливають стільки води, щоб нижнє листя відростка не було в неї занурене: намокання листя може призвести до утворення гнилі. У воді розчиняють активоване вугілля. Поміщають посудину з квіткою в світле місце, можна на підвіконня, куди не потрапляють прямі промені сонця. Воду в ємкості треба періодично міняти, щоб вона не «зацвіла».

З часом, на стеблі рослини з’являються білуваті цяткоподібні опуклості: це місця утворення корінців. Через 3-4 тижні корінці, схожі на тонкі білі нитки, досягнуть розміру 2-3 см, тоді рослина готова до пересаджування в спеціальний грунт.

Можна використовувати ще один домашній спосіб. У пластикову пляшку 0,5 л наливають 150-200 мл води, туди ж опускають держак. Пляшку закривають і поміщають в тепле світле місце. Після утворення на пагоні корінців пляшка розрізається, молода рослина пересідає в грунт.

 

 

Така методика дозволяє не побоюватися, що рослині зашкодить протяг.

Фікус Бенджаміна Розмноження, загальні правилаУ ґрунтосуміші

Спочатку готують субстрат. Це може бути вологий торф, ґрунтосуміш для фікусів, пісок. Росток занурюють в підготовлений грунт на 2-3 пучки: в цих місцях з’являються молоді корінці. Після занурення саджанця, грунт поливають і ущільнюють. Укорінення добре проходить в тепличних умовах, створити які в приміщенні зовсім неважко.

Треба взяти поліетиленовий пакет або шматок харчової плівки, зробити розріз, в який пройде рослина, надіти целофан на горщик. Закріпити плівку можна скотчем або пластиром. Під плівкою повинен бути тільки грунт, паросток повинен знаходитися на світлі! Горщик ставлять у тепле світле місце, захищене від протягу.

Розмноження фікуса насінням

Фікус Бенджаміна можна розмножувати і насінням, але в домашніх умовах вони не визрівають. Насіння можна придбати або в спеціалізованому магазині, або, якщо дозволяють можливості, привезти з батьківщини фікуса. Процес розмноження фікуса насінням — клопітка справа, але квітникарі в один голос стверджують, що рослину з товстим, міцним стовбуром можна отримати тільки при вирощуванні з насіння.

Для пророщування насіння беруть грунт, призначений для фікусів, підійде і суміш, що складається з рівних пропорцій піску, торфу і листяного ґрунту. Насіння перед поглибленням вимочують у стимуляторі зростання близько години, після чого занурюють на 1 см в зволожений грунт. Тару з насінням накривають склом або плівкою, що допомагає запобігти випаровуванню вологи, і ставлять у світле тепле місце, захищене від протягів і температурних стрибків. Землю потрібно іноді провітрювати, щоб попередити загнивання насіння. Як тільки проклюнуться перші сходи, плівку зверху прибирають. Після того, як молоді сходи досягли 4 см, їх потрібно розсадити в окремі горщики, потім пересаджувати в міру зростання.

Розмноження фікуса відведеннями

Розмноження фікуса відведеннямиЩе один спосіб розмноження фікуса Бенджаміна — відводками, на фото можна на власні очі побачити техніку підготовки живців. Цей варіант розмноження дозволяє отримати кілька дорослих рослин, що досягають у висоту 50 см.

Першим етапом процесу буде видалення листя і пагонів з ділянки стовбура, розташованого на відстані, що не перевищує 60 см від верхівки рослини. У очищеному місці потрібно зробити кільцевий зріз кори, обробити його корневіном або іншими стимуляторами, активізуючими ріст коренів. Далі зріз обмотується вологим мохом, зверху на нього накладається харчова плівка.

Вся конструкція утримується за допомогою скотча або тасьми. Головне — не примотували плівку і мох надмірно щільно. Через 30-60 днів у місці зрізу кори з’являться корінці. Рослину можна відокремлювати від материнської і пересаджувати в індивідуальний горщик.

Посадка саджанця фікуса

Молоді саджанці мають слабкі тендітні корінці, їх легко пошкодити, тому при посадці в грунт потрібно діяти дуже обережно:

  • Посадка саджанця фікусазробити в горщику поглиблення;
  • пролити його водою;
  • обережно помістити саджанець у ямку;
  • присипати зверху сухою ґрунтосумішшю, так, щоб у стебла утворилася невелика гірка, і злегка натиснути
  • на неї долонями;
  • ще раз полити.

Молоді пагони, пересаджені в невеликі горщики з поживною сумішшю, потребують регулярного зволоження і тепла. Коли з’являться молоденькі світло-зелені листочки стане зрозуміло: рослина остаточно вкорінилася. Якщо в наявності є декілька молодих саджанців, можна помістити їх в один горщик і обережно сплести їх гнучкі стовбури на подобу косички. З часом вони зростуться, з’являться гарні вигини і нарости, утвориться додатковий декоративний ефект.

Також, варто поцікавитися основами догляду за фікусом бенджаміна, щоб запобігти скидання листя саджанцем і перетворити його в гарне деревце. А в цьому докладному відео про розмноження фікуса Бенджаміна ділиться своїм досвідом садівник-любитель.

Відео: Як розмножувати Фікус Бенджаміна

Як бачимо, розмножувати Фікус Бенджаміна не так вже й складно. Догляд в домашніх умовах доступний навіть початківцям. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Фікус Бенджаміна розмноження живцями в домашніх умовах