Фікус Бенджаміна догляд, полив та розмноження в домашніх умовах

Догляд за Фікусом Бенджаміна (фото,відео)


Фікус Бенджаміна догляд та розмноження

 

Фікус Бенджаміна догляд, полив та розмноження в домашніх умовах

 

Фікус Бенджаміна — дуже популярна кімнатна рослина, здатна круглий рік приносити домочадцям радість своєю яскравою і соковитою зеленню. При цьому фікуси — не дуже вибагливі рослини та догляд за ними не складає особливих праць.

Відразу ж після покупки фікуса рекомендується уважно оглянути його листя. Багато продавців, для додання листю яскравого соковитого блиску, натирають їх полиролем. Тому бажано протерти листя ганчірочкою, а краще — злегка сполоснути душем.

Фікус Бенджаміна доглядМісце для фікуса Бенджаміна потрібно вибирати так, щоб не довелося потім його переставляти. Ця рослина має властивість звикати до певного «місця проживання» і дуже болісно ставиться до будь-якого переміщення. Розташовувати фікус бажано в добре освітленому місці, з достатньою кількістю свіжого повітря. Як варіант — поставити на підвіконня. У літню пору року його можна винести на балкон, забезпечивши надійний захист від негоди і протягу.

Фікус Бенджаміна дуже чутливо ставиться до прямих сонячних променів, тому слід подбати про те, щоб захистити його від сонця. У зимову пору року фікус потребує додаткового висвітлення. Якщо світла буде недостатньо — листя цієї рослини почнуть опадати і може сповільнитися його зростання. Температура, при якій потрібно утримувати фікус Бенжаміна, повинна бути не нижче +15 градусів. У міру можливості слід оберігати рослину від різких перепадів температури.

Якщо в приміщенні, де знаходиться фікус, занадто сухо — буде потрібно часто його обприскувати, також гарний вплив в цих умовах надають і щомісячні водні процедури — ополіскування під теплою кип’яченою водою. Після таких «купань» потрібно дати фікусу просохнути, щоб він не замерз на місці свого постійного розміщення.

Полив Фікуса в домашніх умовах

Догляд за Фікусом Бенджаміна (фото,відео)У даної рослини немає якогось суворого графіка поливу, оскільки на споживання ним води впливають безліч зовнішніх умов. Кращий спосіб визначити, що пора поливати — промацати ґрунт. Якщо верхній шар просох на 3-4 см — значить, саме час його полити.

Варто також мати на увазі, що фікус легше переносить невелике пересихання, ніж надмірну кількість вологи. Тому поливати його краще в кілька прийомів, щоб волога рівномірно розподілилася по всьому земляному кому.

Зайву вологу, що залишилася в піддоні, необхідно зливати, щоб запобігти ймовірність загнивання коренів.

Головна умова — не допускати як надлишку вологи, так і надмірного пересихання ґрунту.

 

 

У процесі поливу найкраще використовувати відстояну воду, температура якої трохи вище температури приміщення, де розташовується рослина. Не дотримання цих правил може призводити до того, що фікус Бенджаміна скидає листя.

Добриво і підгодівля для Фікуса Бенджаміна

Добриво і підгодівля для фікусаПерші два місяці з моменту пересадки підгодовувати фікус не потрібно, оскільки свіжий грунт має у своєму складі всі необхідні для рослини поживні речовини.

Надалі, для добрива фікуса найкраще використовувати спеціальні добрива, що продаються в спеціалізованих торгових точках. Удобрюють фікус Бенжаміна навесні і влітку, один або два рази на тиждень, при цьому мінеральні та органічні добрива вносяться почергово.

У період активного росту рекомендується використовувати добрива, що містять підвищену кількість азоту, який сприятливо впливає на розвиток і зовнішній вигляд листя. Добрива додають у воду і вносять у грунт під час чергового поливу. Взимку доросла рослина в добриві не потребує, оскільки в цей період року вона знаходиться в стані спокою.

Пересадка фікуса Бенджаміна

Пересадка фікуса БенджамінаМолоду рослину бажано пересаджувати щороку. Якщо ж її вік становить більше 4-х років, дану процедуру достатньо буде здійснювати не частіше одного разу на 2-3 роки.

Встановити, чи настав час для чергової пересадки, можна за станом ґрунту. Якщо фікус занадто швидко висихає після поливу, а земляний ком і стінки горщика переплетені корінням — значить, пора зайнятися пересадкою.

Краща пора року для пересадки фікуса — весна чи літо. Черговий раз полив рослину, потрібно обережно дістати її з горщика, видалити верхній земельний шар, струснути коріння, після чого помістити земляний ком в інший горщик і присипати свіжою землею. Новий горщик потрібно підбирати так, щоб він був на кілька сантиметрів у діаметрі більше, ніж попередній.

Після пересадки, фікус на деякий час сповільнить своє зростання, оскільки коренева система повинна пройти певний період адаптації.

Якщо фікус вже великий, а пересадка може нашкодити його здоров’ю — достатньо буде щорічно міняти верхній земельний шар.

Фікус Бенджаміна розмноження живцями

Фікус Бенджаміна розмноженняЦю рослину розмножують, в основному, череночним способом. Для отримання саджанця фікуса, обережно зрізається відросток. Після цього він обертається ватним тампоном і поміщається у воду.

Як тільки молодий фікус пустить коріння, необхідно висадити його в пісок або грунт, регулярно зрошуючи при цьому водою, аж до його сходження. В якості саджанців можна використовувати і обрізане раніше листя з верхівки рослини.

Фікуси Бенжаміна можна розмножувати також насінням або розетками. Варто звернути увагу, що розмноження фікусів каучукових видів трохи відрізняється від розмноження фікуса Бенджаміна.

Фікус Бенджаміна хвороби та шкідники

Фікус інколи ушкоджують всілякі шкідники — попелиця, щитівка, павутинний кліщ, а також трипси. Щоб убезпечити рослину, рекомендується обробляти її розчином господарського мила, інсектицидними маслами або лаком для рослин — докладніше про це у відеоролику нижче.

Надмірна кількість вологи призводить до розвитку у фікуса грибкових або інфекційних захворювань. При будь-якій хворобі, слід якомога раніше обрізати заражені частини фікуса, а також обробити його мідьмістячим фунгіцидом.

Догляд за Фікусом Бенджаміна фотоІноді фікус необхідно обрізати, щоб підтримувати його в красивій формі. Обрізка зазвичай проводиться взимку, в лютому місяці, при цьому віддаляються надмірно витягнулися за зимовий період пагони. Для підтримки форми фікуса, обрізку рекомендується проводити кожні 2-3 роки. Крім того існує велика кількість різновидів фікусів Бенджаміна.

Правильний догляд за цією рослиною забезпечить йому багато десятків років життя. Фікус Бенджаміна — чудова рослина, яка не тільки радує око своєю красою, але й привносить в будь-який будинок природну гармонію, затишок і свіже чисте повітря.

Як бачимо, доглядати за фікусом Бенджаміна не так вже й складно. Догляд в домашніх умовах доступний навіть початківцям. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Фікус Бенджаміна догляд, полив та розмноження в домашніх умовах