Фікус каучуконосний догляд, пересадка та розмноження в домашніх умовах

Як доглядати за фікусом каучуконосним


Фікус каучуконосний догляд в домашніх умовах

 

Фікус каучуконосний догляд, пересадка та розмноження в домашніх умовах

 

Серед великої різноманітності фікусів, саме каучуконосний придбав загальну популярність серед всіх любителів кімнатних рослин. Цей вид фікуса відрізняється простотою догляду, красивим зовнішній виглядом і темно-зеленим шкірястим листям. Особливо цінується за здатність швидко рости. Фікус каучуконосний догляд в домашніх умовах все ж вимагає деякої уваги. Правильні дії посприяють прекрасному зростанню і гарному зовнішньому виду.

Вазон фікус каучуконосний: методи догляду

Оскільки квітка не особливо примхлива, її купують початківці квітникарі або ті, хто не горить бажанням надмірно доглядати за рослинами.

Вазон фікус каучуконосний - як доглядати в домашніх умовах.

Освітлення. Як і більшість квіток, фікус каучуконосний дуже любить яскраве освітлення, виключає попадання прямих сонячних променів. Якщо Ви бажаєте отримати швидке зростання, тоді не слід ставити вазон з фікусом каучуконосним в затемнене місце. Надмірна тінь негативно позначиться на стані листя, яке незабаром почне опадати. Найоптимальніша температура для фікуса становить 18-23 градуси, хоча при рясному поливі рослина готова перенести і більш сильну спеку.

Читайте також: Фікус Бенджаміна догляд та розмноження

 

 

У зимовий період часу в приміщенні, де стоїть фікус каучуконосний, температура не повинна опускатися нижче 10 градусів, інакше загальний стан квітки різко погіршиться.

Фікус каучуконосний полив та догляд в домашніх умовах

Фікус любить рясний, регулярний полив, але головне — не перестаратися. Надмірний полив призведе до загнивання кореневої системи, а також обпадання листя. У літню пору року рекомендується поливати рослину близько 2-3 разів на тиждень, в зимовий — не більше разу на тиждень. Щоб нормалізувати рівень вологості, можна періодично кропити рослину або ж робити теплий душ, прикривши, при цьому, грунт пакетом. Взимку допустиме тільки протирання вологою ганчірочкою.

Фікус каучуконосний полив та догляд

Добрива для підживлення Фікуса

Декілька разів на місяць фікус каучуконосний потребує підгодівлі. Краще всього використовувати для цього спеціальні мінеральні добрива, які можна придбати в спеціалізованих магазинах. Найбільше квітці необхідно таке харчування у весняний період. Проте варто зауважити, що хімія негативно позначиться на зовнішньому вигляді листя, які втратять свій первинний блиск. Щоб цьому запобігти, можна використовувати безалкогольне пиво як поліроль.

Пересадка фікуса каучуконосного — як правильно пересадити

Молоді квітки рекомендується пересаджувати щороку, найкраще навесні або спочатку літа. Дорослі рослини потрібно пересаджувати тільки тоді, коли коренева система сильно розростеться і заповнить весь горщик. Щоб зрозуміти, коли це сталося, потрібно просто простежити за процесом поливу: якщо вода швидко просочується через грунт і витікає в піддон — це означає, що субстрату практично не залишилося. Ґрунт для пересадки повинен складатися з річкового піску, торф’яної або дернової землі. Субстрат можна придбати або змішати своїми руками.

Пересадка фікуса каучуконосного

Перед пересаджуванням потрібно обережно звільнити Фікус каучуконосний з горщика і пересадити в контейнер з невеликою дренажною системою. Далі опустити кореневу систему і засипати порожнечі які залишилися ґрунтом. Трохи полити і поставити на кілька днів у темне місце.

Як обрізати фікус правильно і сформувати крону

Обрізають фікус зазвичай в двох випадках: коли він виростає занадто великим, невідповідних для Вас розмірів, або ж коли відмирає нижня частина стовбура рослини. Найбільш вдалий час для обрізки — зима. Щоб отримати пишну, гіллясту квітку необхідно обрізати, як мінімум на 6 або 7 верхніх міжвузлів.

Відео: Догляд за фікусом каучуконосним в домашніх умовах

Догляд в домашніх умовах за фікусом каучуковим не вимагає особливих зусиль, головне — не забувати про полив і не залишати під прямими сонячними променями. Сподіваємося, що ця стаття допоможе Вам виростити гарну і здорову квітку. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Фікус каучуконосний догляд, пересадка та розмноження в домашніх умовах