Фітофтора на помідорах: Як боротися в домашніх умовах

Боротьба з фітофторою на помідорах


Хвороби помідорів. Фітофтора на помідорах. Як боротися з фітофторою Хвороби помідорів. Фітофтора на помідорах. Як боротися з фітофторою

 

Фітофтора на помідорах: Як боротися в домашніх умовах

 

Боротьба з фітофторою на помідорах

Поширене заняття для всіх агрономів і городників — боротьба з фітофторою на помідорах. Це захворювання пасльонових протягом короткого часу може знищити повністю весь урожай. Саме тому, коли виникає фітофтора на помідорах, методи боротьби повинні бути активними вже на початкових стадіях недуги.

Досвідчені фермери знають, що дуже важливо в певний час прискорити дозрівання і налив помідорів, щоб до плодів не встиг дістатися фітофтороз. Адже цей грибок вражає повністю всю рослину.

Причини і процес розвитку фітофторозу

Спори фітофтори можуть перебувати в будь-якому місці: у землі, на залишках рослин, на робочому інвентарі, на різному насінні. Виявити їх неозброєним оком просто неможливо.

Загущена посадка сприяє надмірній вологості. Рослини погано провітрюються, відповідно, грибок починає активно розвиватися. Кожен городник повинен прагнути щороку зменшувати кількість спор фітофтори на своїй ділянці, а також створювати умови непридатні для поширення цього захворювання.

Сприятливе середовище для фітофторозу:

  • Густі грядки томатів
  • Відчутні перепади температур
  • Багато вапна в землі
  • Слабкі і мляві рослини

Грибок спочатку вражає листя томатів, потім плавно перебирається на стебло і, врешті-решт, добирається до плоду. Чорні плями покривають рослину, а листя зовсім засихають. Недуга невблаганно переходить з одного куща на інший і знищує повністю весь урожай в теплиці.

Боротьба з фітофторою на помідорах повинна починатися на ранніх стадіях: з посадки. Від правильного вибору ділянки залежить багато чого. Ні для кого не секрет, що не можна садити рослини на одному і тому ж місці кожен рік. Агрономи рекомендують дотримуватися правил сивозміни. Помідори повинні бути посаджені в тій зоні, де перед цим плодоносила інша культура.

 

 

Правильний підхід до поливу томатів також має колосальне значення. Враховуючи той факт, що спори фітофтори шалено люблять вологість, не дозволяйте воді застоюватися в теплиці. Отже, поливайте томати в ранковий час, щоб до полуденної години земля могла підсохнути і провітритися. У періоди затяжних дощів зовсім не варто здійснювати полив. По можливості намагайтеся розпушити землю в таку погоду, щоб волога не затримувалася біля коріння.

Останнім часом особливої популярності набуло насіння високорослих томатів, яке вважаються стійкими до подібних спорів. Однак не варто спокушатися з цього приводу. Краще попередити розвиток захворювання, ніж втратити дорогоцінний врожай.

Хвороби помідорів. Фітофтора на помідорах. Як боротися з фітофторою

Народні методи боротьби з фітофторою на помідорах

Сьогодні існує великий вибір хімікатів для боротьби з фітофторозом. Тим не менш, багато городників не ризикують рятувати свої посіви такою ціною. Саме тому народні засоби завжди залишаються актуальними, до того ж, досить дієвими.

1. Коли виникає фітофтора на помідорах, методи боротьби можуть бути різноманітними. Обприскування рослин водою, розведеною з кефіром або кисляком, у співвідношенні 1:10. Такий розчин є натуральним і абсолютно безпечним. Обробку можна проводити щодня. Однак потрібно уважно стежити за станом кожної рослини і її реакцією на подібне лікування.

2. Регулярна прополка — це не засіб, а скоріше вимога. Томати необхідно регулярно очищати від бур’янів і рихлити землю. Таким чином, обумовлюючи гарну прохідність повітря і сонячного світла.

3. При перших ознаках фітофторозу можна використовувати прекрасний аналог калійним і фосфорним препаратам. Потрібно в 1 літр води додати 100 грам звичайної кам’яної солі і ретельно перемішати. Таким розчином обприскується кожна рослина.

Увага! Подібна процедура проводиться за наявності плодів, бажано в кінці сезону. Адже після цього розчину листя томатів почне жовтіти і опадати. Відповідно, весь зріст і сила даної культури підуть на формування повноцінного плоду (помідора).

4. Для високорослих сортів томатів рекомендується регулярно проводити «очисну» процедуру. Вона має на увазі видалення половини зеленої маси на кожному кущі. Пасинки, листя до першої плодової кисті, некрасиві і нестиглі плоди — все це потрібно обрізати. Решта помідорів почнуть наливатися набагато швидше, а фітофтороз не зможе зловтішатися в рідкісних секціях.

5. У серпні у відкритому ґрунті над томатами необхідно зробити навіс, який захистить грядки від туманів і дощів. Однак це має бути лише «дах», бо всі боки повинні добре провітрюватися.

Боротьба з фітофторою на помідорах

Городники вживають різноманітні засоби, і боротьба з фітофторою на томатах йде щодня. Головне дотримуватися основних правил посадки та догляду за рослинами. У фермерській справі не можна зволікати і лінуватися! Часом кілька хвилин наполегливої праці рятують врожай від якої-небудь недуги.

Як тільки виникає фітофтора на помідорах, методи боротьби повинні бути радикальними. Народні засоби кожному фермеру в допомогу. Залишайтеся разом з сайтом «Сільське господарство та Садівництво» і ніякі хвороби вашим помідорам будуть не страшні.

Читайте також:

 

Фітофтора на помідорах: Як боротися в домашніх умовах