Фітофтороз картоплі і томатів — як боротися народними засобами

Як боротися з фітофторозом картоплі і помідорів


Фітофтороз картоплі і томатів

 

Фітофтороз картоплі і томатів - як боротися народними засобами

 

Фітофтороз картоплі і томатів

Фітофтороз — це захворювання рослин, шкідливе насамперед пасльоновим овочевим культурам. Найчастіше від цієї хвороби страждає картопля, томати, баклажани і перець. Також фітофтороз небезпечний для гречки та суниці. У цій статті ми розповімо, як боротися з фітофторозом і про способи профілактики захворювання. Також ми надамо вашій увазі фото фітофторозу на помідорах і картоплі з докладним описом ознак хвороби.

Хвороба вражає листя, стебла, бульби і плоди рослин: на листках і окремих ділянках стебла спочатку з’являються невеликі, а потім великі плями бурого кольору. Листя в’януть, чорніють, засихають і гниють у вологу погоду. На нижній стороні листя відбувається утворення слабопомітного білого нальоту (спор).

Фітофтороз картоплі томатів Фітофтороз томатів

 

 

Якщо уважно подивитися на фото фітофторозу картоплі, можна помітити на стеблах і черешках листя довгасті плями бурого кольору. Суцвіття чорніють, квітконіжки і чашолистки засихають. Незрівші плоди гниють. Плід буріє зовні і всередині, залишаючись при цьому твердим. Поверхня в місці ураження може бути гладкою або з поглибленими колами.

Білий наліт спір може утворитися і в тому випадку, якщо плоди лежать в ящиках або в купах на дозріванні. Джерелом первинного зараження картоплі фітофторозом є висаджені у ґрунт хворі бульби. Вони дають уражені паростки, через які інфекція переноситься на розташовані поряд здорові рослини. Сортів томатів, у яких спостерігається імунітет до фітофторозу, не існує.

фітофтороз картоплі (почорніння)

Фітофтороз на помідорах і обробка рослин

Особливо схильні до фітофторозу томати, визріваючі ближче до осені, а також рослини пізніх строків посадки. Розвитку хвороби сприяє надмірна вологість, інтенсивні опади, різкі коливання добової температури і загущення посадки. Інфекція має властивість тривалий час зберігатися в ґрунті. При обробці від фітофторозу слід ізолювати грядки з цією культурою від ділянки, на якій висаджено картоплю.

хвороба картоплі - фітофтороз

Перед посадкою насіння томатів слід протравити в розчині перманганату калію 0,5- 1% концентрації з розрахунком 5-8 г на 1 л води. Насіння потрібно замочити в розчині на 20-30 хвилин, а потім промити їх у холодній воді і просушити. У період зав’язування плодів через кожні 2 тижні можна обприскувати рослини настоєм часнику. Для цього 150 г часнику слід подрібнити і залити 10 л води, розчин настоювати протягом 24 годин.

Читайте також: Хвороба картоплі чорна парша

Для обприскування можна використовувати 100 г мідного купоросу, розчиненого в 5 л води з додаванням вапняного молока. Сумішшю обприскувати томати через кожні 10-15 днів. Зазвичай після 4-5 обробок рослина одужує. Для захисту помідорів від фітофторозу плоди слід опустити на 1-2 хвилини в гарячу воду (60 °С), просушити і залишити на дозрівання при температурі 25 °С. Для захисту бульб картоплі, призначених для посадки, їх слід замочити в 0,05% — розчині мідного купоросу з розрахунку 5 г купоросу на 10 л води.

Відео: Захист картоплі від фітофторозу

На цьому все, наша стаття «Фітофтороз картоплі і томатів» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у боротьбі з шкідниками та хворобами Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту Хвороби і шкідники саду та городу де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про існуючи хвороби та боротьба з ними у саду та городі. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Фітофтороз картоплі і томатів - як боротися народними засобами