Форми для заливки і виготовлення садових доріжок своїми руками

Як зробити садові доріжки форми власноруч


Форми для садових доріжок виготовлення своїми руками

 

Форми для заливки і виготовлення садових доріжок своїми руками

 

Форми для садових доріжок: красивий і економічний спосіб облаштування ділянки

Облаштовуючи садову ділянку, багато власників відкладають створення доріжок на останній етап. Коли приходить їхній час, господарям ділянки потрібно вирішувати: зробити красиві і акуратні доріжки самостійно або звернути до фахівців.

Робота професіоналів — дороге задоволення, простіше виготовити форми для садових доріжок своїми руками, перетворивши це заняття в творчий процес.

Функції форм для садових доріжок

Форми для доріжок допомагають вирішити кілька завдань:

 • Форми для садових доріжок: красивий і економічний спосіб облаштування ділянкиПрискорити процес створення доріжок, адже за шаблонами роботу можна виконати в кілька разів швидше.
 • Заощадити на матеріалі для заливки — він буде використовуватися в фіксованому обсязі.
 • Самостійно регулювати параметри товщини при створенні доріжок для різних ділянок: паркувальної і прогулянкової зони, місць відпочинку і т.д.
 • Втілити оригінальний дизайн з власним малюнком, а не використовувати стандартні рішення.

Форми можна укладати декількома способами, але найпоширеніший — на невеликій відстані один від одного. Вільні місця заповнюють газонної травою або дрібною галькою.

Також можна створювати цікаві композиції з малюнками або укладати елементи близько один до одного, якщо вони квадратної або прямокутної конструкції. Форми дозволяють при виготовленні елементів для доріжки комбінувати різні матеріали: керамограніт, кольоровий щебінь, гальку.

Як використовувати форми для садової плитки

Форми використовувати легко, незалежно від того, з дном вони або без. Щоб правильно застосовувати ці конструкції, потрібно знати кілька принципів:

 • Цементний розчин повинен бути досить густим, його потрібно добре перемішати до однорідної маси.
 • Якщо плитка укладається відразу на підготовлений грунт, то шаблон встановлюється рівно на потрібне місце і трохи поглиблюється, земля забирається на 5 см і розрівнюється.

Як використовувати форми для садової плитки

 

 

 • Спочатку форма заповнюється розчином на 1/3, потім шаблон простукується молотком або палицею, щоб в матеріалі не залишилося порожнеч, потім доливається розчин.
 • Конструкцію залишають на 1-2 дня, потім дають відлежатися 2-3 тижні. Шаблон без дна можна знімати через 7 днів.

Якщо всі ці рекомендації дотримані, за допомогою форми і цементного розчину вийде міцна і довговічна садові плитка, на якій не з’являться перекоси і просідання.

Ходити по плитці з бетону можна через 15-20 днів, їздити на машині — через 35-40 днів.

Матеріали для виготовлення форм для доріжок

Форми можна виготовити з дерев’яних дощок або брусків, залізних обручів від бочок або сталевого листа. В якості основи використовується форма для випічки, яка продається в будь-якому магазині.

При виборі важливо пам’ятати, що основа не повинна звужуватися в нижній частині. Також можна застосовувати пластикові контейнери, невеликі коробки для зберігання речей, ящики.

Покрокова інструкція з виготовлення садових доріжок

При виготовленні форм для доріжок спочатку потрібно подумати, який матеріал буде використовуватися для основи. Форму можна зробити з дерев’яних брусків. Для цього знадобиться:

 • 4 бруска з перетином 50х50 мм;
 • саморізи або шурупи;
 • оргскло, фанера або лист заліза.

Бруски обробіть антисептиком і зашкурьте, щоб вони стали гладкими. На кінцях випиляти пази, з’єднайте всі дерев’яні деталі за допомогою шурупів або саморізів. З фанери, оргскла або заліза виріжте підходящу за розмірами підставу, закріпіть її на рамі.

Покрокова інструкція з виготовлення садових доріжок

Таку форму можна використовувати для виготовлення однієї або декількох плиток одночасно. У другому випадку необхідно невеликими дерев’яними брусами розмітити підставу всередині на кілька частин.

Форми для доріжок виготовляють із залізних обручів від непотрібної бочки. Заздалегідь підготуйте необхідні матеріали:

 • залізні обручі;
 • антикорозійні розчин.

Видаліть іржу з обручів, пофарбуйте їх і обробіть антикорозійним розчином. Потім вигніть металевий елемент і надайте йому потрібну форму. В цьому випадку не потрібно шукати основу, розчин можна викладати відразу на грунт.

Форму з сталевого листа можна виготовити швидко і легко. Для цього знадобиться:

 • сталевий лист;
 • зварювальний апарат.

Листи наріжте смужками шириною 5 см, надайте їм потрібну форму і зваріть поверхні.

Детальніше про те, як зробити форму для плиток своїми руками, дивіться у відеоролику:

Варіанти форм для садових доріжок для дачі

Основа для доріжок може мати чітку геометричну форму: овал, прямокутник, квадрат або коло. Також вони виконується в романтичному стилі: метелик, квітка і т.д. До найбільш оригінальних відносяться такі види форм.

Мозаїка

Такі доріжки виконуються з різних матеріалів. Для виготовлення знадобиться антипригарна форма для випічки, яку перед початком робіт добре промазують вазеліном.

Кладемо в форму липкий папір, на ньому викладаємо візерунок лицьовою стороною вниз

Кладемо в форму липкий папір, на ньому викладаємо візерунок лицьовою стороною вниз

Вона заповнюється цементним розчином, а в середину кладеться металева сітка, щоб плитка була міцною і довговічною. Для декору знадобляться красиві камінчики, різнокольорові скельця, тарілки і частини старої плитки.

мозаїка

У форму викладаємо розчин і даємо застигнути. Отримуємо ось таку неймовірно красиву плитку.

Відбитки в якості форм для садових доріжок

Як форма використовується деко з антипригарним покриттям. У нього заливають цементний розчин, дають йому трохи підсохнути, а потім залишають на ньому відбитки рук або ніг, потім дають розчину висохнути повністю. Для опуклих малюнків використовують алебастр.

Відбитки в якості форм для садових доріжок

Для створення такої плитки можна застосовувати дитячі формочки, декоративні друки, рослинні мотиви (палички, листочки, шишки), черепашки, мережива і т.д.

 

Форми для заливки і виготовлення садових доріжок своїми руками