Фрезія: Вирощування, посадка і догляд у відкритому ґрунті

Квітка Фрезія фото


Фрезія: Вирощування, посадка і догляд у відкритому ґрунті

 

Фрезія: Вирощування, посадка і догляд у відкритому ґрунті

 

Фрезія вважається одним з найбільш витончених цибулинних рослин, які можна вирощувати як вдома, так і у відкритому ґрунті. Основна особливість фрезії — красиві квіти різноманітних відтінків: червоні, жовті, білі або блакитні. Вони виділяють приємний аромат, який використовується багатьма парфумерами.

Фрезія вирощування: починаємо з головного

Існує думка, що Фрезія зовсім не пристосована до вирощування на дачній ділянці, але це далеко не так. Щоб рослина радувала Вас щороку своїм чарівним зовнішнім виглядом, необхідно лише викопувати цибулини при настанні зимового періоду. Посадка та догляд Фрезії не вимагає особливих знань і умінь, тому будь-який, навіть початківець садівник може вирощувати у себе цю рослину.

Фрезія вирощування: починаємо з головного

Догляд за фрезією у відкритому ґрунті

Фрезія — цибулинна рослина, тому відразу після придбання посадкового матеріалу, її необхідно помістити в бавовняну тканину або перфорований пакет, забезпечивши достатньою вологістю і теплом. Через деякий час на цибулині почнуть утворюватися зародки коренів — це ознака того, що пора висаджувати Фрезію в грунт.

Фахівці рекомендують обробити цибулину речовинами, які захистять квітку від нападу шкідників і грибків. Якщо подібних препаратів немає, достатньо буде обробити легким розчином марганцівки.

Догляд за квіткою фрезією

Квітка Фрезія позитивно реагує на вологий і дуже поживний грунт, тому перед посадкою, в лунку потрібно внести мінеральні або органічні добрива. Посадку краще проводити на початку квітня, коли температура ґрунту трохи підвищилася. У випадку, якщо трохи запізнитися і висадити цибулину трохи пізніше — це може призвести до загибелі посадкового матеріалу.

 

 

Квітка Фрезія: Вирощування

Після посадки, квітку фрезію потрібно рясно полити і удобрити шаром торфу. Така міра захистить цибулину від перезволоження, не дозволяючи їй згнити.

Фрезія: Вирощування, посадка і догляд

Догляд за фрезією у відкритому ґрунті

У період активного росту рослина потребує рясної підгодівлі. Для цього можна використовувати аміачну селітру, калійну сіль або суперфосфати. Також не варто забувати про курячий послід і золу.

Щоб забезпечити вологість, так необхідну квітці Фрезії, важливо обприскувати листочки рослини, але тільки у вечірній час доби, щоб волога встигала вбиратися. Період цвітіння коливається від чотирьох до семи тижнів. У цей період Фрезія потребує рясного поливу. Після закінчення цвітіння — полив поступово припиняється.

Квітка Фрезія вирощування в домашніх умовах

Що стосується хвороб, то до Фрезії сповзаються різні шкідники, тому садівникові доведеться регулярно оглядати квітку, видаляти уражені рослини, обприскувати спеціальними препаратами і давати ґрунту просихати.

До кінця сезону, цибулини витягуються з ґрунту, перебираються, очищаються, обробляються фунгіцидами і ховаються в тепле приміщення з високою вологістю.

Фрезії фото

Фрезії фото

Фрезії

Квітка Фрезія фото

 Фрезія фото

Вирощування фрезії в саду в домашніх умовах фото

Отже, вирощування, посадка і догляд за фрезією — справа нескладна. Головне — дотримуватися основних правил і не лінуватися. Сподіваємося, що наша стаття допоможе Вам довго насолоджуватися гарними, запашними квітками прекрасної Фрезії.

Відео: Вирощування фрезії в саду в домашніх умовах

Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і доглядайте за своїм садом правильно.

 

Фрезія: Вирощування, посадка і догляд у відкритому ґрунті