Як правильно посіяти газонну траву своїми руками

Коли краще садити і сіяти газонну траву


газонна трава своїми руками

 

Як правильно посіяти газонну траву своїми руками

 

На кожній дільниці можна виділити місце, де буде зелений луг. Це буде не тільки прикраса дачної ділянки, але і місце для відпочинку. Ті, хто планує посадити газон, бачать кінцевий результат так: красива і соковита зелена трава, яка поступово зростає. Насправді все не так просто. Часто буває так, що газонна трава своїми руками має залисини, які після покосу трави мають огидний вид. Для цього є багато причин: неправильно підібраний сорт трави, поганий ґрунт, неправильна посадка і полив, і так далі. Сьогодні ми розберемося, як же правильно  посадити газонну траву, і як уникнути помилок.

як правильно посадити газонну траву

Газонна трава своїми руками — коли сіяти на дачній ділянці

Часто задається питання: як густо вимагає посіву газонна трава своїми руками сіяти? Але спочатку потрібно правильно вибрати посадковий матеріал. У продажу є не тільки вітчизняні, а й іноземні насіння. Тут ціна і виробник не мають значення. Важливо розуміти, який ґрунт на вашій ділянці, а також який клімат у вашому регіоні.

Читайте також: Газонна трава, яка знищує бур’яни на ділянці

На упаковках з насінням є записи. Там можна прочитати, скільки насіння потрібно на квадратний метр. Важливо прочитати, коли краще садити куплений сорт трави. Місце посадки впливає на густоту. Наприклад, на нерівностях і гірках потрібно давати більше насіння, ніж рекомендує виробник. Це обумовлено тим, що газон на невеликих пагорбах може змиватися дощем.

 

 

Коли сіяти траву для газону

Як рівномірно посадити траву для газону

Друге важливе питання — це рівномірність посадки трави. Потрібно зробити роботу так, щоб газонна трава своїми руками проросла рівномірно. Найкращий варіант — використовувати сівалку, яка рівномірно розсипає насіння. Але якщо сівалки немає, то не варто бігти за нею в магазин. Намагайтеся сіяти вручну руками. Можна змішувати насіння з піском.

Корисне відео: Посадка газону на дачній ділянці

Якщо площа для посіву велика, то газонна суміш готується для всієї ділянки. Сіяти потрібно вздовж і поперек. Потім земля пухка граблями, накочується ручним катком. Якщо ж немає і катка, то на ділянці можна використовувати для трамбування дошку.

Читайте також: Ідеї ​​дизайну клумби на дачі своїми руками, фото

Важливо правильно і обережно загрібати землю після посадки, щоб не зібрати все насіння в одну купу. Висадка газонної трави проводиться в теплу погоду, коли немає дощу. Але ґрунт повинен бути вологим. Якщо ви сієте траву влітку, то потрібно виконати процедуру так. Чекаємо, поки настане вечір — приблизно 7 годин. Ґрунт поливається зрошувальною системою так, щоб ґрунт промок на 40 сантиметрів. Вода вбирається дві години. Насіння розсіюємо на ділянці і розрівнюємо ґрунт віяловими граблями. Можна додатково утрамбувати землю і насипати мульчу. Вранці повторно поливаємо траву.

Рівномірність посадки газону

Правильний полив газону після посадки

Поливати потрібно газон постійно, щодня, поки трава не виросте на 3 сантиметри. Існує кілька правил, які дозволять збільшити траву. Отже, перед висадкою газонної трави потрібно почекати, щоб земля була пропарена два тижні. Навесні трава виростає на 20 сантиметрів. Але влітку — за тиждень. Рекомендується садити траву восени. Тоді навесні з’явиться менше бур’янів. Найпростіше домагатися хорошої густоти, якщо розбивати ділянку на квадрати і засівати їх окремо. Перші дні газон поливається вручну, так як потужний струмінь води зі шланга зіпсує газон. Насіння потрібно купувати з запасом. Справа в тому, що потім доведеться досіювати ділянки, де трава не зійшла.

Читайте також: Як правильно посадити малинове дерево на дачі?

Фахівці вважають, що по-справжньому якісний газон можна отримати тільки через п’ять років після посадки. Тому не варто засмучуватися, якщо в перший рік газон не вийшов такий, як хотілося б. Проявіть терпіння, доглядайте за посівами. Результат прийде — безсумнівно.

Відео: Як правильно сіяти газонну траву

Читайте наш сайт Сільське господарство та садівництво і Ваша дача буде найкраща!

 

Як правильно посіяти газонну траву своїми руками