Газонна трава, яка знищує бур’яни на ділянці

Як виростити газонну траву - покрокова технологія посіву


Газонна трава, засіяна на ділянці

 

Газонна трава, яка знищує бур'яни на ділянці

 

Досвідчені господарі знають, що існує газонна трава, яка знищує бур’яни. Вона є прекрасним помічником при боротьбі з бур’янами на своїй присадибній ділянці. Крім цього, газонна трава служить прекрасною декоративною прикрасою будь-якого ландшафту, включаючи особисті дачні ділянки.

Газонна трава: секрети вирощування

Бур’яни є найсильнішими рослинами, здатними виживати в будь-яких, навіть самих екстремальних умовах. Раз і назавжди позбавиться від них не під силу нікому. Однак існують методи, застосовуючи які, можна значно спростити боротьбу. Один з таких методів — газонна трава, яка знищує бур’яни. Повністю позбавитися від них не вийде, але при правильному догляді можна звести їх кількість до мінімуму.

трав'яний килим

         Рівний трав’яний килим без бур’янів

Газонна трава — це суміш багаторічних трав’янистих рослин, що утворюють суцільний трав’яний покрив. Газони бувають різного призначення: спортивні, декоративні і тіньовитривалі. Для всіх них підібрані свої трави, що володіють необхідними якостями. Для спортивного газону — стійкість до витоптування, для декоративного — краса, для тіньовитривалих — стійкість до нестачі світла.

Існує кілька видів газонних трав, які знищують бур’яни краще за інших:

 • Мітлиця побегоносная. Ця трава постійно вимагає поливу і боїться спеки. При цьому вона відмінно вбиває бур’яни. У неї непогані декоративні властивості;
польовиця побегоносная

                         Побегоносная мітлиця

 • Костриця червона. Ця рослина стійка до заморозків;
костриця червона

                                Костриця червона

 • Тонконіг лучний є рослиною, яка не боїться навіть морозів. Його насіння може спокійно зимувати на поверхні землі;
тонконіг лучний

                            Тонконіг лучний

 • Мікроклевер не сприйнятливий до спеки і посухи. Йому не потрібні часті поливи та підживлення. Там, де він є, бур’янам дуже некомфортно.
мікроклевер

                                Мікроклевер

Сам по собі посів газону не вирішить проблему бур’янів, тому необхідно для досягнення мети вжити комплекс додаткових заходів:

 1. Якісна передпосівна обробка ґрунту перекопуванням і внесенням гербіцидів знищить більшість бур’янів.
 2. Внесення добрив в осінньо-весняний період. Навесні — азотні, восени — калійні та фосфорні.
 3. Періодична стрижка газону. Бур’яни не люблять постійну обрізку і з часом гинуть.
Стрижка газонної трави

                    Стрижка газонної трави

Корисна порада! Особливу увагу газонна трава, яка знищує бур’яни вимагає до себе в перший рік після посіву. Її потрібно прополювати від бур’янів, стригти, ретельно поливати і підгодовувати. Надалі її коренева система зміцниться, і такий догляд не буде потрібен. Поступово газон витіснить бур’яни.

Якщо ви вирішили посіяти газон і прийшли за насінням в магазин, то будете здивовані кількістю різноманітних видів сумішей. Як вибрати газонну траву, щоб отримати найбільший ефект? Коли сіяти газонну траву? Відповідь на ці питання потрібно отримати ще до походу в магазин.

 

 

Газонна трава для ледачих

         Газонна трава на заміській ділянці

Як вибрати газонну траву для дачі

Існує не так вже й багато видів трави, придатної для формування газонів. На відміну від дикорослих трав, газонні м’якші, добре кущаться і утворюють щільний дерен, який дозволить пробиватися бур’янам. Всі газонні суміші складаються з тонконоги, костриці та райграса. Це основа суміші, в яку іноді додають інші види трав.

Властивості газону залежать від процентного співвідношення насіння. Якщо переважає мятлик, то газон буде темного забарвлення. Велика кількість райграса дає хороший дерен, що дозволяє підсівати його в стоптаних місцях галявини.

Читайте також: Як зробити дитячу гірку своїми руками

Перед тим як вибрати газонну траву, потрібно уважно ознайомитись з описом, який є на упаковці будь-якої суміші. При цьому потрібно враховувати не тільки декоративну складову, а й вимоги до ґрунту, кліматичних умов місцевості, освітленості ділянки, а також призначення газону.

як вибрати Насіння газонної трави

                   Насіння газонної трави

Інформація на упаковці трав’яної суміші повинна містити наступну інформацію:

 1. Видовий склад злаків.
 2. Рік, в якому насіння було вироблено.
 3. Висівна норма, тобто кількість суміші на 1 м2 площі.
 4. Країна і адреса виробника.

Навіть знаючи, як вибрати газонну траву, потрібно обов’язково перевірити саму упаковку. У ній не повинно бути дірок або розривів. Саме насіння повинно володіти міжнародними і національними сертифікатами якості товару і мати повну адаптацію під клімат регіону, в якому ви проживаєте.

Купити насіння газонної трави

                     Упаковки з насінням

Після того, як вибір зроблено, потрібно дочекатися часу висіву і почати формувати газон. Для цього потрібно ознайомитися з тим, як садити газонну траву. Тут теж є свої нюанси.

Корисна порада! При купівлі насіння не готової трав’яної суміші, а окремо, необхідно враховувати всі властивості тих чи інших злаків. Якщо змішуються декілька злаків, то потрібно підбирати насіння з однаковим відтінком і швидкістю зростання.

Як вибрати газонну траву

                   Різні види газонної трави

Як посадити газонну траву своїми руками

Перед тим як садити газонну траву, необхідно підготувати ділянку для посадки. Для цього її розмічають і очищають від коренів бур’янів. Краще зробити це пару разів з проміжком в 2 тижні. Після цього розмічену ділянку вирівнюють, щоб вона була горизонтальною. Якщо необхідно розбити територію на клумби з прямолінійними межами, то застосовують мотузку з кілочками, по якій і проводять лінії розмітки.

Читайте також: Ідеї ​​дизайну клумби на дачі своїми руками, фото

Потім проводять обробку гербіцидами. При їх купівлі слід звернути увагу на те, проти яких бур’янів вони призначені. Весняні сходи бур’янів набагато краще піддаються обробці, ніж осінні, так як останні здатні скидати насіння, яке все одно проросте навесні. На обробленій гербіцидами ділянці трава швидко пожовтіє і загине. Після цього її потрібно всю зібрати і вирвати невеликі чагарники, якщо вони зустрічаються. Обробка проводиться з 2-тижневим інтервалом.

газонна трава догляд

Прополка бур’янів на підготовленій ділянці

Корисна порада! Для остаточного позбавлення від бур’янів, ділянку рекомендується накривати полотном геотекстилю. Ця міра дозволить не тільки вбити залишки коріння бур’янів, але й не дозволить прорости їх насінням.

Другий етап робіт включає в себе підготовку самого ґрунту. Для цього потрібно:

 • визначитися з хімічним складом ґрунту. Дізнатися його вологість і структурні особливості. У кислий ґрунт вноситься крейда або вапно. Важкий глинистий ґрунт повинен бути розбавлений перегноєм або біогумусом;
 • внести мінеральні добрива за рекомендаціями з упаковки. Потрібно враховувати, що навесні вносять азотні сполуки, що стимулюють ріст рослин, а восени калій і фосфор, який дозволяє благополучно перезимувати;
 • удобрений ґрунт необхідно розпушити, вирівняти і зробити помірне зволоження;
 • після цього взяти важкий, до 100 кг, каток і ретельно укотити ним всю ділянку. При виявленні вад, їх вирівняти і додатково прокатати це місце;
 • після завершення потрібно почекати тиждень для усадки ґрунту, і видалити бур’яни, які можуть ще з’явитися за цей час.
газонная трава для сада

Утрамбовка землі проводиться до і після посадки насіння

Час здійснення другого етапу — 1 тиждень. Тільки після цього можна починати садити газонну траву. Як це правильно зробити — мова піде далі.

По-перше, потрібно розділити всю ділянку подумки на кілька рівних частин. Все насіння поділити в рівній кількості для кожної частини. В цьому випадку витрата буде рівномірною.

По-друге, ґрунт поливають зі шланга з душовою насадкою, щоб не з’явилися нерівності. Робити це потрібно тільки тоді, коли ґрунт сухий.

По-третє, насіння розсипають по ділянці в безвітряну погоду хрест-навхрест. Це забезпечить рівномірну посадку.

Посів газонної трави

                  Посів газонної трави

По-четверте, ґрунт розпушують граблями і утрамбовують тим же важким катком, щоб насіння опинилося під землею.

По-п’яте, всю ділянку необхідно помірно поливати зі шланга з насадкою, намагаючись не пошкодити поверхню ґрунту.

Корисна порада! Не варто економити на насінні. Лисини на газоні дуже швидко заростають бур’янами і все доведеться повторювати знову.

полив газонної трави

                             Полив газону

Ще одне важливе питання — коли сіяти газонну траву, яка знищує бур’яни? Відповідь на нього вимагає докладного опису принципів вегетації рослин. Однак можна виділити деякі загальні правила.

Коли і як сіяти газонну траву на дачній ділянці

Висів будь-якого газону роблять в період вегетації рослин, тобто з травня по вересень. Найкращим часом вважається весна або осінь. Головне, щоб сходи з’явилися до перших заморозків. Повний цикл від посіву до зміцнення сходів становить 4 — 6 тижнів. З цього і потрібно виходити, щоб встигнути до морозів.

Коли сіяти газонну траву

     Стрижка за допомогою газонокосарки

Отже, знаючи як правильно обрати газонну траву, секрети посадки та вирощування, найкращий час для її посіву, а також основні прийоми агротехніки, можна створити на своїй ділянці прекрасний газон, який буде довгий час радувати око і врятує від заростання бур’янами.

Відео: Як правильно сіяти газонну траву на дачі

Читайте наш сайт Сільське господарство та садівництво і Ваша дача буде найкраща!

 

Газонна трава, яка знищує бур'яни на ділянці