Як обрати газовий котел для опалення будинку зимою

Який котел краще одноконтурний або двоконтурний


Газовий котел двоконтурний або одноконтурний: як вибрати найкращий

 

Як обрати газовий котел для опалення будинку зимою

 

Газовий котел – це серце опалювальної системи вашого будинку, тому вибір газового котла справа відповідальна. Саме завдяки котлу, опалення буде працювати економічно, безшумно, ефективно і непомітно для домочадців.

Часто вибір опалювального котла робиться за прикладом сусіда або за відгуками родичів, що нахвалювали недавно куплений двоконтурний котел. З досвіду можна сказати, що якщо на вулиці у когось «завівся» газовий котел Navien, то через декілька років ця модель котла буде стояти в кожному будинку. Адже люди задоволені економічним опаленням і гарячою водою, що тече з крана, розкажуть всім про своє щастя, захлинаючись від захвату. Наслухавшись хвалебних промов з нахилом на економію витрат на оплату рахунків за газ, сусіди спочатку починають ненавидіти свої «класичні» котли. А потім, після чергової порції хвалебних промов на адресу автоматизованого котла, зносять стару систему опалення на користь нової.

Скільки б не відмовляли представники газового господарства, які націлені на щомісячний збір значної суми грошових коштів, люди перестають любити пихкаючі, енергонезалежні, АОГВ, Прометеї, Лемакса і Мімакси, на користь автоматизованих котлів, обладнаних циркуляційними насосами, розширювальними баками, повітрезборниками.

Радимо прочитати: Найкраще опалення для приватного будинку: яка система краща, її переваги та недоліки

Так, сучасний газовий котел — дуже складна система, яка не працює без напруги в розетці. Але й сучасні системи опалення теж не зробити з використанням природної циркуляції. Можна сміливо сказати, що часи класичної системи на природній циркуляції пройшли, а нинішні системи опалення лише доживають свій вік, поступившись місцем хоч і енергозалежним, але ефективним системам розподілу теплоносія до радіаторів і труб теплої підлоги.

Промисловість випускає газові котли на будь-який смак і фінансові можливості, а потужність газових котлів, які є у продажу, здатна покрити запити найбільш вимогливих клієнтів. Дійсно, можна підібрати котел для маленького будинку і для великого котеджу, орієнтуючись на необхідну потужність.

 

 

Одноконтурний чи двоконтурний газовий котел — в чому різниця?

Двоконтурний газовий котел — це газовий котел, що може працювати як на опалення, так і на підігрів води для гарячого водопостачання. По суті, двоконтурний котел — це газова колонка, доповнена функцією опалення. Принаймні, у більшості двоконтурних котлів режим гарячого водопостачання (ГВП) є пріоритетним. При відкритті крана гарячої води опалення вимикається і котел починає нагрівати воду, щоб ви могли прийняти душ або помити руки теплою водою.

Одноконтурний газовий котел – це газовий котел, що працює тільки на опалення, без функції гарячого водопостачання. Одноконтурні котли більш надійні, адже у них немає безлічі електромагнітних клапанів, які регулюють розподіл води і роботу газового пальника; вони не закипають накипом, адже теплоносій циркулює по замкнутому колу. Недоліком одноконтурних автоматизованих котлів є підвищена вартість, в порівнянні з двоконтурними моделями.

Газові котли, що мають два контури, найчастіше випускають в настінному виконанні. Настінні котли дуже зручні: займають менше місця, не псують інтер’єр приміщення, не спалюють кисень в приміщенні, завдяки закритій камері згоряння. У настінних газових котлів гарячі гази відводяться на вулицю через отвір в стіні, за спеціальним коаксіальним димоходом (труба в трубі). Звичайно, існують перехідні моделі з організацією роздільних димоходів і навіть атмосферні, відкриті, камери згоряння в настінних двоконтурних котлах, але без електрики ці газові котли працювати все одно не будуть.

Одноконтурний чи двоконтурний газовий котел -в чому різниця?

Двоконтурні котли вимагають ретельної водопідготовки і фільтрації води, призначеної для гарячого водопостачання. Якщо вода брудна або жорстка, то необхідно фільтрувати її за допомогою фільтрів тонкого очищення, а також пропускати через фосфатний фільтр (фільтр, де встановлений картридж з поліфосфатом натрію) для пом’якшення води і захисту котла від оксидів заліза. Якщо подавати в двоконтурний котел непідготовлену воду, то ймовірність виходу котла з ладу зростає у декілька разів.

З опаленням двоконтурні котли справляються відмінно, завдяки вбудованому циркуляційному насосу і розширювальному баку, але при кожному відкритті крана гарячої води, котел перестає працювати на опалення і починає гріти воду для потреб ГВП. Тому багато проектувальників пропонують доповнювати двоконтурні котли бойлерами і гідроакумуляторами, щоб зменшити частоту перемикання режимів котла.

Якщо котел двоконтурний, то гарячу воду можна нагрівати в спеціальних бойлерах, за рахунок тепла від системи опалення, або зробити підігрів води в електричному водонагрівачі накопичувального типу на 50, 80 або 100 літрів. В іншому випадку, всі пристрої автоматики, включаючи розширювальний бак, циркуляційний насос і відведення повітря є в сучасних одноконтурних котлах в повному обсязі.

Часто труднощі вибору полягають у виборі котла з атмосферним пальником, або з турбо надувом (із закритою камерою згоряння). Атмосферні котли беруть повітря, необхідні для спалювання газу в приміщенні, а димові гази відводять по димовій трубі без використання вентилятора для надуву. Таким чином, з системи виключається самий ненадійний елемент — вентилятор, що сприяє збільшенню надійності газового котла. Але є і мінуси, пов’язані з пристроєм димоходу, низькою економічністю і споживанням кисню з приміщень будинку.

Газові котли, що працюють з надувом, не вимагають влаштування димаря (здатні обходитися коаксіальним димоходом), більш економічні по газу, але споживають більше електроенергії на роботу турбіни. Котли з закритою камерою згоряння не спалюють кисень в приміщенні і не сприяють створенню розрідження в кімнатах будинку. Робота турбіни, швидкість обертання вентилятора регулюється автоматикою котла, тому ККД котлів із закритою камерою згоряння (95-97%) буде вище, ніж у атмосферних котлів з ККД 82-87%.Таким чином, котли з турбо надувом економічніше атмосферних котлів, легше справляються, їх не задуває сильним вітром.

Газові котли з ККД вище 100%

Є ще конденсаційні газові котли, дорогі у нас, але популярні в країнах Європи. ККД конденсаційних котлів вище 100%, а точніше 105-107%. Важко повірити, що коефіцієнт корисної дії буде вище одиниці, але по факту це так. Конденсаційні котли використовують енергію газів, збираючи конденсат і направляючи його на підігрів теплоносія. Тому, якщо хочеться максимальної економії та цього дозволяють фінанси – то запитуйте в магазинах конденсаційні (конденсатні) котли.

Відео: Як не помилитися з вибором газового котла

На цьому наша стаття про газові котли підійшла до кінця. Ще більше корисних порад для себе ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Як обрати газовий котел для опалення будинку зимою