Гібіскус кімнатний: догляд в домашніх умовах

Догляд за китайською трояндою (Гібіскусом)


Гібіскус кімнатний: догляд в домашніх умовах

 

Гібіскус кімнатний: догляд в домашніх умовах

 

Багато квітникарів захоплюються красою вічнозеленого, невеликого чагарника з красивими, яскравими квітами, яким є Гібіскус кімнатний. Сьогодні відомо безліч видів і різновидів цієї квітки. Всі вони відрізняються формою і висотою цвітіння.

Батьківщиною Гібіскуса вважаються спекотні тропіки. Іноді трапляється, що подарована або набута квітка наполегливо відмовляється цвісти, незважаючи на всі зусилля господаря. Гібіскус кімнатний і догляд за ним в домашніх умовах не вимагає особливих знань і умінь, але дещо, для створення правильного мікроклімату, вжити все ж доведеться.

Гібіскус кімнатний: основні правила догляду

Гібіскус кімнатний: основні правила догляду

Цю рослину в народі називають ще китайською трояндою. Їх дивовижною особливістю є бутон, який існує не більше 2 днів, після чого замість нього виростають нові суцвіття. Щоб гібіскус довго радував Вас своєю красою і регулярно розквітав, необхідно знати основні принципи догляду:

  • Температура. Ця рослина дуже теплолюбива, тому різкі перепади температур або холод може негативно позначитися на стані листя, які можуть опадати. Оптимальною і комфортною температурою для квітки є від +18 до +23 градусів. У зимовий час у приміщенні не повинно бути менше +10, інакше це загрожує відмиранням рослини.
  • Вологість повітря. Гібіскус любить підвищену вологість у приміщенні, тому рекомендується періодично обприскувати його водою, особливо в жарку погоду.

 

 

Догляд за китайською трояндою (Гібіскусом)

  • Освітлення. Китайська троянда потребує сонячного світла, але влучення прямих ультрафіолетових променів може залишити опіки на листках. Щоб цього не допустити, місце розташуванням Гібіскуса повинна бути західна або східна сторона із затемненням. Для гарного цвітіння рослині також важливе світло, тому в зимовий час, коли його катастрофічно не вистачає, можна скористатися люмінесцентними лампами. Обов’язково оберігати від протягів.

Догляд за китайською трояндою

  • Полив. Тут особливих вимог не існує. Гібіскус кімнатний, як і багато інших квітів, любить вологу, і полив 1-2 рази на тиждень стане для нього найоптимальнішим. Єдине — утримуватися від сильного перезволоження, оскільки грунт повинен просихати.

Гібіскус кімнатний, як і багато інших квітів, любить вологу, і полив

  • Ґрунт. Відповідні складові можна придбати в спеціалізованих магазинах або зробити своїми руками. Звичайний склад: торф, перегній, пісок і листовий грунт.
  • Обрізка. Один з найважливіших пунктів, адже від того, наскільки правильно буде проведена обрізка, залежить активність цвітіння Гібіскуса. Крім цього, обрізка робиться ще з кількох причин: для появи нових пагонів, для розмноження, після пересадки або заміни ґрунту.

Китайська троянда любить підвищену вологість.

  • Добриво. Для підтримки нормального балансу мінеральних речовин, пружності і яскравості листя, субстрат квітки важливо підгодовувати пару раз на місяць повним добривом.

Гібіскус кімнатний цвіте близько трьох місяців - з середини літа до початку осені.

Молоді рослини потребують частої пересадки — не менше разу на рік. Пізніше достатньо буде здійснювати таку процедуру раз на три роки. Як правило, в домашніх умовах Гібіскус кімнатний цвіте близько трьох місяців — з середини літа до початку осені. Квіти мають дуже яскраві кольори і красиву форму.

Відео: Кімнатний Гібіскус догляд та розмноження

Догляд за китайською трояндою в домашніх умовах доступний навіть початківцям. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Гібіскус кімнатний: догляд в домашніх умовах