Гідропоніка своїми руками для огірків і томатів

Гідропоніка для вирощування огірків та помідор


Гідропоніка своїми руками для огірків і томатів: Опис методу.

 

Гідропоніка своїми руками для огірків і томатів

 

Вирощування різних культур без землі набирає популярності. Досвідчені дачники дійшли висновку, що рослина може легко обійтися без звичного грунту, отримуючи всі необхідні для розвитку речовини зі спеціального водного розчину. Багатьом уже не з чуток знайомі всі переваги, які дає гідропоніка своїми руками для огірків і томатів. Тим, хто ще не в курсі, надаємо нижче докладний список, а також короткий опис процесу вирощування томатів і огірків методом гідропоніки.

Вирощування огірків і томатів методом гідропоніки: список переваг

Зверніть увагу, що Ви отримаєте, якщо самостійно збодуєте систему для гідропоніки в своїй теплиці або будинку:

Мінімальні витрати сил. Цей метод дозволяє позбавити себе від витрати праці і часу на прополку, розпушування та поливання грунту.

Економія місця. Система для гідропонного вирощування томатів і огірків має таку особливість будови, завдяки якій на невеликій площі може виростати велика кількість рослин.

Відсутність природних ворогів. При такому методі вирощування ні про які шкідники, бактерії і грибки не може бути й мови.

Менша витрата води. За спостереженнями бувалих агрономів, води дійсно йде менше.

Підвищена врожайність. Це можливо завдяки тому, що корінню ростучих культур не потрібно сильно розвиватися і витягуватися в пошуках цілющих речовин, а значить, вся сила рослин йде на розвиток надземної частини.

Висока харчова цінність. Завдяки тому, що рослина постійно отримує всі необхідні речовини, плоди стають якісно кращими.

Вирощування огірків і томатів методом гідропоніки: список переваг

 

 

Гідропоніка своїми руками: опис методу

Спочатку насіння огірків і помідорів для пророщування поміщають в спеціальну пробку, яку набивають у відповідних відділах торгових точок, або в мінеральну вату. Бажано через тиждень розташувати паростки горизонтально — так, перед тим, як вони потягнуться вгору, встигнуть сформуватися додаткові корені. Після появи кількох листочків можна висаджувати сіянці на постійне місце.

Читайте також: Чудо-шланг для поливу Xhose

Гідропонна система для огірків і томатів може бути двох видів, які відрізняються ємкостями, які використовуються для неї. Розглянемо обидві.

Метод гідропоніки №1

У неї входять широкі горщики, висота яких не повинна бути менше 15 см. У дні ємкості проробляють отвори, далі наповнюють її субстратом (мох, гравій, керамзит), а потім саджають молоді паростки огірків чи помідорів. Такі горщики можна зробити з бутлів для води. Далі їх поміщають в ємкості більшого розміру, заповнені поживним розчином. Коли коренева система добре розвинеться, потрібно буде знизити рівень розчину у великій ємкості, щоб верхня частина коренів (4-6 см) була занурена в рідину, і їй був забезпечений доступ кисню.

Гідропоніка своїми руками: опис методу

Гідропоніка своїми руками огірків

Метод гідропоніки №2

В якості ємкості для розчину (готового або приготованого самостійно) в даному випадку використовують широкі пластикові труби. У них заздалегідь проробляють круглі отвори, в які помістяться після ємкості з субстратом і сіянцями.

Чтайте також: Крапельний полив своїми руками

Така система має на увазі використання насоса або акваріумної помпи, за допомогою яких розчин змочує субстрат в горщиках з паростками, а потім вільно повертається назад. Насос слід включати кілька разів в день десь на півгодини.

Гідропоніка вирощування огірків та помідор

Гідропоніка вирощування фото

Гідропоніка своїми руками для огірків і томатів — це відмінний експеримент. Не виключено, що спробувавши виростити огірки чи помідори таким методом в цьому сезоні, Ви не зможете не повторити це в наступному.

 

Гідропоніка своїми руками для огірків і томатів