Глоксинія — полив, підгодівля та догляд за королівською квіткою

Як доглядати за глоксинією? Правила розмноження


Глоксинія: вирощування, догляд, пересадка та розмноження в домашніх умовах з фото

 

Глоксинія - полив, підгодівля та догляд за королівською квіткою

 

Глоксинія — це одна з рослин, в яку закохуєшся раз і назавжди. Вона стане прикрасою будь-якого будинку або дачної ділянки. Глоксинія (найчастіше рослина відома під іншою назвою — синнінгія) отримала свою назву на честь ботаніка і лікаря Беньяміна глоксинію.

Квітка являє собою багаторічну рослину або напівчагарник. Багато квітникарів мріють про таку рослину на своєму підвіконні. Тема цієї статті — глоксинія: фото, догляд в домашніх умовах, розмноження. З неї ви дізнаєтеся, що необхідно робити, щоб виростити гарну, яскраву квітку.

Глоксинія: фото, догляд в домашніх умовах, розмноження

Глоксинія: фото, догляд в домашніх умовах, розмноження

Глоксинія — догляд та вирощування в домашніх умовах

Батьківщиною рослини вважається Центральна і Південна Америка. Кімнатний сорт глоксинії є багаторічна рослина з бархатистими зеленим листям і з такими ж бархатистими дзвінковими квітами найрізноманітніших відтінків. Всього налічують 25 видів цієї рослини, але особливою популярністю у квітникарів користується Глоксинія прекрасна і Глоксинія Королівська.

Глоксинія - догляд та вирощування в домашніх умовах

Як доглядати за квіткою Глоксинія? Давайте розглянемо кожен етап окремо:

  • В першу чергу виберіть просторе місце з розсіяним світлом. Якщо світла буде бракувати, то рослина буде тягнутися стеблами вгору. Прямі сонячні промені згубні для глоксинії.
  • Ще одне важливе зауваження: рослина може загинути від протягів, та й потрапляння вологи на листя може бути згубним. Доведеться забути про обприскування.
  • У період спокою рослині потрібна прохолода (10 градусів). Якщо листя поникло, значить, рослина мерзне.

Як доглядати за квіткою Глоксинія

 

 

Як поливати квітку Глоксинію? У період цвітіння воду наливають в піддон, якщо це верхній полив, то стежте за тим, щоб волога ні в якому разі не потрапила на листя і квіти. Це може погубити рослину. Поливають глоксинію прохолодною відстояною водою.

Глоксинія - полив, підгодівля та догляд за королівською квіткою

Чим підгодовувати Глоксинію? У період активного росту глоксинію підгодовують комплексним добривом. Якщо цього не робити, бутони рослини дрібнішають, забарвлення квітів стає блідим. Якщо ви виявили, що на листовій пластині з’явилися щербини — 2% розчин бору швидко впоратися з цим.

Чим підгодовувати Глоксинію

Глоксинія відцвіла. Коли рослина скинула квіти (це відбувається в травні-червні), необхідно виконати наступні маніпуляції. Обріжте стебло і листя, залиште тільки два нижніх листочка. Проведіть підгодівлю. Друге цвітіння буде не таким рясним і пишним, але лякатися цього не варто. Це явище цілком нормальне. Після того, як рослина відцвіте остаточно, знову зріжте стебла і листя, залишивши пеньок в 1-2 см.

Як розмножити глоксинію?

Кожен мріє, щоб такої красивої і квітучої рослини було набагато більше, тому важливо правильно її розмножувати. Зробити це нескладно, необхідно просто відрізати здоровий, красивий листок і опустити його в воду на деякий час. Як тільки держак пустить коріння, його можна пересаджувати у відкритий ґрунт. Ґрунт повинен бути максимально пухким і поживним, щоб молоді корінці держака змогли швидко і легко вкоренитися в землі.

Як розмножити глоксинію?

Як зберегти глоксинію в зимовий період часу? Є два способи:

  • Обрізана на зиму рослина повинна знаходитися в прохолодному і темному місці до кінця лютого. Час від часу рослину потрібно зволожувати, щоб коріння не висохло.

Читайте також: Вирощування Камелії Японської

  • Інший спосіб полягає в добуванні бульб з горщика. Бульби поміщають в поліетиленовий пакет і поміщають в холодильник до відділу зберігання овочів.

Як зберегти глоксинію в зимовий період часу

Чи загрожують глоксинії хвороби і шкідники? Так. Головним шкідником рослини вважається сіра гниль. Вона атакує листя, залишаючи на ній страшні коричневі плями. Пошкоджене листя необхідно видалити, а здорові обробити фунгіцидом.

Чи загрожують глоксинії хвороби і шкідники

Отже, сподіваємося, що наша тема: Глоксинія — фото, догляд в домашніх умовах, розмноження допоможе вам виростити прекрасну рослину на вашому підвіконні, яка буде радувати Вас довгі роки. Нехай у вашому домі з’явиться це дивно красива рослина з білими, рожевими і фіолетовими квітами!

Відео: Вирощування Королівської квітки Глоксинії на підвіконні

Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Глоксинія - полив, підгодівля та догляд за королівською квіткою