Гриби гливи: вирощування в домашніх умовах. Відео

Інструкція по вирощуванню гливи


Гриби гливи: вирощування в домашніх умовах. Відео

 

Гриби гливи: вирощування в домашніх умовах. Відео

 

Щоб назбирати гриби, зовсім не обов’язково відвідувати ліс. Існують такі види грибів, які можна легко виростити на дачній ділянці, при цьому, процес займає небагато часу і сил. Гливи — одні з найбільш затребуваних сьогодні грибів.

Чим хороші гливи? Перш за все, вони смачні. Цінителі кажуть, що гливи в саду до смаку не відрізняються від лісових. Ці гриби хороші при будь-якому вигляді кулінарної обробки. Їх можна смажити, тушкувати, варити, солити. Вирощування глив на дачі — набагато простіше, ніж культивування шампіньйонів.

Крім багатства вітамінів, мікроелементів, солей і білка, вони не вимагають багато коштів для вирощування. Зате Ви завжди будете впевнені у високій якості продукту і його натуральності. У цій статті ми розглянемо, все про вирощування глив в домашніх умовах.

Гриби гливи: вирощування і догляд

Гриби гливи: вирощування і догляд

З чого починається процес вирощування грибів? Перш за все, необхідно подбати про наявність відповідного простору. Для цього підійде практично будь-яке місце на вашій дачній ділянці: сад, теплиця, підвал або гараж. Головна умова, яка обов’язково повинна бути присутньою в приміщенні або на свіжому повітрі — температура не нижче 20 градусів. Також субстрат не любить прямих сонячних променів, тому варто подбати про наявність укриття. Гриб дає хороший урожай, із 100 кг субстрату можна отримати близько 50 гк. грибів.

Інструкція по вирощуванню гливи

Гриби глива фото

Далі знадобиться сама сировина, з якої готується субстрат. Як відомо, гливи не ростуть в землі, тому для плідного зростання потрібно запастися відповідним матеріалом. Найкраще використовувати висушену солому, яка може бути продуктом переробки:

 • Соняшника.
 • Пшениці.
 • Дерева (стружка).
 • Кукурудзи (стебла).
 • Ячменю.
 • Гречки.

Вирощування гливи в домашніх умовах для новачків краще починати з відпрацьованої сировини після збору врожаю насіння. Тільки необхідно подбати про його ретельний поміл. Чим жорсткіше лушпиння, тим дрібніше його потрібно нарізати. Сирий субстрат не годиться для використання, тому його обов’язково потрібно проварити.

 

 

Читайте також: Як вирощувати печериці в домашніх умовах

Для цього в велику металеву ємкість висипається сировина, заливається водою, ставиться на вогонь і варитися близько двох годин. Після цього зайва вода зливається, а субстрат залишається остигати.

Вирощування гливи в домашніх умовах для новачків

Скільки субстрату необхідно заготовити? Відповідь на це питання залежить від мети вирощування грибів. Якщо ви хочете займатися грибами для продажу, тоді варто подумати про велику заготівлю. Але навіть в такій ситуації рекомендується починати з невеликих партій, що дозволить освоїти процес вирощування та догляду за гливами. Ну а якщо ваша мета — годувати своїх рідних якісними і натуральними грибами, Вам цілком може вистачити і 100 кг субстрату.

З чого починається процес вирощування грибів?

Найвідповідальніший етап — покупка міцелієм. Його можна придбати у всіх спеціалізованих магазинах. Особливої різниці в тому, які міцелії купувати немає, оскільки всі вони однакові. Як розрахувати необхідну кількість? Для цього використовується наступна пропорція: приблизно на 0,5 кг міцелії необхідно 10 кг субстрату.

Технологія вирощування глив: розфасовка пакетів

Наступний етап — розфасовка. Для цього знадобляться щільні, поліетиленові пакети. Готовий субстрат змішується з міцелієм і закладається в пакети. Зауважимо, що перед цим кожен пакет необхідно промити слабким розчином хлору. Згодом це доведеться робити кожен раз після заміни сировини. Заповнені поліетиленові пакети підвішуються, а на поверхні робляться невеликі отвори з відступом в 10 см.

Технологія вирощування глив: розфасовка пакетів

Приміщення, в якому будуть рости гриби, має бути чистим і вологим. Вже через кілька днів Ви відчуєте яскраво вирощений грибний запах, який говорить про те, що процес дозрівання пішов.

В якому догляді потребують гливи? Для тих, хто вічно зайнятий, вирощування таких грибів — найкращий варіант. Їм необхідно забезпечити:

 • Високу вологість. Для цього можна кропити стіни або поливати підлогу приміщення. Лити воду на пакети категорично заборонено.
 • Освітлення. Грибам потрібно створити умови, які максимально відповідають природним, тому рекомендується включати освітлення.
  Як бачимо, отримати багатий врожай глив на своїй дачній ділянці можливо. Для цього необхідно докласти лише трохи зусиль.

Різновиди грибів глив

Глива — їстівний гриб. Зростає на деревах, так само як всім відомі опеньки, ось тільки в лісі зустрічаються рідше. З приблизно 40 видів глив 10 можна вирощувати на дачі.

Для вирощування глив на городі зазвичай вибирають гливу устричну або звичайну. Вона утворює великі грона, що складаються з безлічі зрощених грибів. У грибоводов така гроно називається друзой. Друзи-чемпіони можуть важити кілька кілограмів, маса звичайних грон — близько 200 г.

Устричні гливи мають трохи бляклий вигляд, у них білі ніжки і сірі капелюшки. Але в цьому сімействі є гриби з більш веселим забарвленням. Наприклад, золотиста глива лимонна. Або глива рожева, схожа на всіма улюблені лисички. Індійська глива має слабкий анісовий аромат. Окремо стоїть глива королівська — це справжній екзот, який формує плодові тіла, наближені за формою до класичних грибам, з високими ніжками і добре вираженими капелюшками.

Що таке міцелій

Посівний матеріал грибів називається міцелієм. Являє собою живу грибницю в сплячому стані. Потрапивши в сприятливі умови, вона прокинеться і почне розростатися, а потім сформує плодові тіла — тобто самі гриби.

Міцелій може бути:

 • зерновий,
 • на паличках.

Гриби гливи на дачі садять, використовуючи міцелій на паличках. Зерновий застосовують при комерційному вирощуванні грибів на спеціальних блоках, зроблених з тирси та інших рослинних відходів. Міцелій на паличках використовувати дуже просто — достатньо прочитати інструкцію на упаковці і потім в точності її дотримуватися.

Відео: Вирощування гливи в домашніх умовах

На цьому все, наша стаття  «Як вирощувати гриби гливи в домашніх умовах» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Гриби гливи: вирощування в домашніх умовах. Відео