Годівниця для птахів — як зробити своїми руками: цікаві ідеї з фото

Як зробити годівницю та кормушку для годування птахів зимою


Годівниця для птахів своїми руками, фото кормушок

 

Годівниця для птахів - як зробити своїми руками: цікаві ідеї з фото

 

Зробити годівниці для птахів своїми руками означає проявити доброту і милосердя до пернатих. Будиночки з кормом справжній порятунок в зимову холоднечу. Крім функціонального навантаження годівниці можуть виконувати і естетичну функцію: прикрашати собою міські парки і сквери, заміські будинки або сади.

Як не сумно, але в середньому з 10 птахів тільки двом вдається пережити зиму і зустріти весну своїм веселим співом. Решта гинуть від голоду і холоду, так як нестача корму знижує здатність пернатих боротися з морозами. Однак підгодовувати птахів важливо не тільки взимку, але і в будь який інший час року, особливо, якщо Ви робите це на своїй садовій або дачній ділянці.

Справа в тому, що наші пернаті брати ефективно борються з мошками і комахами, тим самим захищаючи врожай від шкідників. До того ж, годівниця для птахів своїми руками дозволить Вам проявити фантазію і прикрасити ділянку ексклюзивним аксесуаром. А як цікаво це робити разом з дітьми!

Отже, давайте подивимося, як зробити годівницю для птахів і що для цього потрібно.

Вибираємо матеріал і відповідне місце для кормушки

У багатьох годівниці для птахів асоціюється з дерев’яним скворечником, що нагадує мініатюрний будиночок. Ця форма ідеально підходить для місця харчування птахів:

  • по-перше, шпаківня має дах, який захищає корм від опадів і вітру;
  • по-друге, дерев’яна годівниця, як правило, міцна і надійна;
  • по-третє, шпаківня з дерева гармонійно вписується в будь-який ландшафт.

Годівниця для птахів - як зробити своїми руками: цікаві ідеї з фото

Однак не варто обмежувати свою фантазію, адже годівниця для птахів може бути втілена практично в будь-якому вигляді, головне, щоб вона відповідала таким критеріям:

  • Надійність і міцність. Вибираючи матеріал і кріпильні елементи для годівниці, враховуйте, що вони повинні витримувати вагу пернатих гостей;
  • Стійкість матеріалу. Щоб годівниці радували птахів і Вас протягом довгого часу, виготовляйте її з таких матеріалів, які не деформуються від опадів. Звичайно, невелику шпаківню цілком можна зробити з картону або продуктових упаковок, але врахуйте, що така годівниця протримається до першого дощу або снігопаду, потім її доведеться замінити;
  • Безпека. Виготовляючи кормушки для птахів, Вам доведеться вирізати в них вхід, віконця й інші отвори. Щоб гості, які прилетіли на трапезу, щоб не поранилися об краї виробу, обробляйте їх захисними матеріалами — ізолентою, полімерною глиною, смолою і т.д.
годівниця для птахів фото

Годівниця для птахів фото

Як зробити шпаківню з дерева

Як зробити шпаківню з дерева

Дуже гарна годівниця з дерева з прозорим дахом

Дуже гарна кормушка з дерева з прозорим дахом

Крім того, дуже важливо, щоб годівниці і шпаківні знаходилися в зручних для птахів місцях. Не потрібно розташовувати їх у гущах гілок, а також місцях, куди можуть дістатися коти. Щоб привернути увагу птахів, повісьте кормушку на відкритій ділянці.

Приклади гарних годівниць, зроблених своїми руками

А тепер найцікавіше — це добірка гарних годівниць для птахів, які не так складно змайструвати своїми руками.

Дерев’яний будиночок

Щоб побудувати шпаківню з дерева, не обов’язково володіти майстерністю теслі. Зробити дерев’яний будиночок для птахів можна з дощечок, брусів, невеликих колод або навіть винних пробок, головне, надійно скріпити всі елементи і встановити їх на міцну основу. Щоб птахам було зручно, подбайте про широкий вхід.

 

дерев'яний будиночок для птахів

Дерев’яний будиночок для птахів

Кормушка для птахів із дерева своїми руками

Кормушка для птахів із дерева своїми руками

Шпаківня своїми руками з дерева

Шпаківня своїми руками з дерева

Годівниця із винних пробок своїми руками фото

Годівниця із винних пробок своїми руками фото

Як варіант, дерев’яну кормушку можна виготовити із старої колоди. Для цього необхідно вирізати і очистити її серцевину, а також придумати міцну підвіску. Такі годівниці часто використовують і для домашньої птиці, встановлюючи, наприклад, в курниках.

Дерев'яна кормушка з колоди фото

Дерев’яна кормушка з колоди фото

Кормушка для птахів з колоди

Кормушка для птахів з колоди

Годівниця з пляшки своїми руками

Годівницю для птахів з пластикової пляшки зможе зробити навіть дитина. Для її створення потрібно всього лише вирізати в ємкості широкий вхід, обробити його краї і підібрати підходящу підвіску. Однак, щоб пластикова годівниця не тільки служила їдальнею для пернатих, а й прикрашала ваш сад, доповніть її яскравими малюнками, написами і прикрасами.

 

 

Годівниці для птахів з пластикової пляшки

Годівниці для птахів з пластикової пляшки

Годівниці із 5 літрової пластикової пляшки своїми руками

Годівниці із 5 літрової пластикової пляшки своїми руками

Кормушка фото

Кормушка з пляшки декорова мотузкою

Кормушка з пляшки декорова мотузкою

Можна обклеїти пляшку мотузкою, обертаючи дуже щільно, і задекорувати природними матеріалами — корою дерева, шишками, сухими листям, горобиною та іншим.

Зі звичайної пластикової пляшки можна зробити і годівницю з автоматичною подачею корму. Для цього необхідно прорізати з двох сторін ємкості парні отвори і вставити в них широкі дерев’яні ложки. Якщо пляшку доверху заповнити кормом, зернятка невеликими порціями будуть висипатися в ложку. Та й пташка зручно на ній розташується.

фото годівниці з пластикової бутилки

фото годівниці з пластикової бутилки

Подібну годівницю також можна зробити, використовуючи замість ложок виріб у вигляді полого тунелю. Замість пляшки також можна використовувати харчові контейнери.

фото годівниці з пластикового контейнера

фото годівниці з пластикового контейнера

Кормушка із старого посуду

Кормушка із посуду навряд чи привчить ваших пернатих гостей до столового етикету, але зате вона напевно стане оригінальною прикрасою саду. Приклейте чашку до блюдця за допомогою супер-клею, підберіть надійну підвіску (ланцюг, мотузку, дріт) і встановіть годівницю, наприклад, на гілку дерева.

Годівниця з чайного сервізу на ланцюжку

Годівниця з чайного сервізу на ланцюжку

Якщо Ви хочете зробити конструкцію, яка одночасно буде і годівницею і поїлкою для птахів, виготовте підвісний виріб, використовуючи чашку, блюдце і глибоку тарілку, скріпивши їх міцними декоративними ланцюгами.

Як зробити годівницю для птахів з старого посуду

Як зробити годівницю для птахів з старого посуду

Дуже гарно виглядають такі годівниці, в яких чашка перевернута на «бочок». У такому випадку її теж потрібно приклеїти.

Як правильно повісити годівницю з блюдця з чашкою

Як правильно повісити годівницю з блюдця з чашкою

В якості годівниці можна використовувати і керамічний чайник, отвір якого стане входом для птахів. Чайничок потрібно повернути в положення на бік, зробити отвір для мотузки або дроту на бічній стінці, а також на кришечці, і підвісити конструкцію таким чином, як показано на фото.

фото кормушки для птиць

Прямо у себе на ділянці можна зробити таку оригінальну годівницю, в якій блюдця з чашечками прикріплені до ніжок від старого столу, а самі ніжки стоять у відрі з піском. Здавалося б, просто, але при цьому оригінально і не так, як у всіх.

Старий сервіз в якості годівниці для птахів

Старий сервіз в якості годівниці для птахів

А ось ще одна цікава ідея для годівниці для птахів, яку можна зробити з блюдця, прикріпивши до нього дах. І таких ідей із застосуванням старого посуду може бути дуже багато.

корм для птахів

Дуже красива кормушка вийде і старої винної пляшки, перевернутої догори дном. Достатньо всього лише підібрати для неї підходящий тримач. Але така годівниця згодиться тільки для дрібного корму, якщо ж зернятка побільше, краще використовувати скляну пляшку з широкою шийкою, наприклад, з-під молочних продуктів або соків.

Як зробити годівницю зі скляної пляшки своїми руками

Як зробити годівницю зі скляної пляшки своїми руками

Кормушка з дерева і скляної пляшки фото

Кормушка з дерева і скляної пляшки фото

Як зробити своїми руками годівницю

Як зробити своїми руками годівницю

Годівниці з гарбуза зроблена своїми руками

З круглого гарбуза можна робити не тільки вазочки, але й годівниці для птахів. Досить вирізати в гарбузі наскрізний отвір, очистити його від насіння і підвісити за мотузку до гілки.

Годівниці з гарбуза

Годівниці з сітки

Просту і оригінальну годівницю для птахів можна зробити з сітки, яка використовується в супермаркетах для упаковки фруктів і овочів. Для цього потрібно тільки лише наповнити сітку кормом, міцно зав’язати її у вузлик і повісити в будь-якому відповідному місці. З такої годівниці птиці безперешкодно будуть діставати зернятка, крихти, кашу, при цьому їх не зможе розсипати навіть самий сильний вітер.

Годівниці з сітки

Якщо Ви прикрашаєте ділянку до свята, сітка з кормом може стати елементом різдвяного вінка або будь-якого іншого аксесуара. По суті, це одноразові годівниці, і коли в них закінчується корм, потрібно просто зробити нові вузлики. До речі, такі вузлики частіше наповнюють готовою кашею для птахів, ніж сухим кормом.

Як зробити годівницю-вузлик з кормом для птахів

Як зробити годівницю-вузлик з кормом для птахів

Як зробити годівницю-вузлик з кормом

Точно за таким же принципом можна виготовити і годівницю з металевої сітки. Краще всього використовувати гнучкий матеріал, оскільки в цьому випадку не складе труднощів додати йому будь-яку форму.

Годівниці в формі жолудів

Годівниці в формі жолудів

Годівниці в формі сітки

Годівниці в формі сітки

Годівниці в формі сітки

Підвісний корм для птахів

Якщо Ви хочете полегшити життя пернатим, але при цьому у Вас зовсім немає часу на будівництво кормушки, не варто відмовлятися від своєї благої мети. Зараз у продажу можна знайти підвісний пресований корм для птахів, який дуже зручний в якості саморобної годівниці. Оскільки цей корм призначений для папуг та інших птахів, що живуть у клітках, на ньому присутня зручна підвіска.

Готовий корм для птахів на мотузочці

Готовий корм для птахів на мотузочці

Якщо ж підвіски на кормі немає, Ви можете зробити її за допомогою міцної нитки або тонкого дроту. Найчастіше цей корм виготовляється у вигляді різноманітних хитромудрих фігурок, тому він стане ще однією окрасою вашого саду на деякий час (поки не буде з’їдений). В принципі, зробити такий корм можна і самому, є дуже багато майстер-класів з покроковими фото і докладними інструкціями.

корм для птахів на мотузочці

Слідкуйте за тим, щоб годівниця та кормушка для годування птахів зимою була завжди наповнена зернами, хлібними крихтами і іншими ласощами пернатих. Зовсім скоро цей аксесуар приведе до Вас у двір безліч гостей, які віддячать Вам гарним співом і відсутністю докучливих комах.

 

Годівниця для птахів - як зробити своїми руками: цікаві ідеї з фото