Чим годувати курчат м’ясних і яєчних порід в домашніх умовах
Годування молодняку курчат у перші дні після появи на світ


Правильне годування курчат дуже важливе для вирощування здорового поголів’я. Не останню роль при цьому має створення правильного раціону, а також вибір якісних комбікормів. Тому харчування потрібно приділяти особливу увагу на кожному етапі розвитку птиці.
Правильний раціон харчування курчат
Раціон домашніх курей повинен складатися з якісного корму, який містить всі необхідні пташиному організму речовини. Склад харчування може відрізнятися, в залежності від віку і ваги молодих особин. Дозування корму також залежить від цих чинників. Обов’язково варто забезпечити доступ птиці до води і їжі. Молодим пташенятам варто давати їжу кілька разів в день. Можна і постійно наповнювати годівниці, але при цьому потрібно контролювати їх зміст, періодично досипляючи корм.
- Годування курчат у перші дні життя
При вирощуванні пташенятам у віці в 1 день можна давати варене яйце в подрібненому вигляді або яєчний порошок. Якщо ж ви вирощуєте бройлери, не варто вводити в їх раціон яйця, краще зупинити свій вибір на яєчному порошку. Головною їжею в першу трійку днів є пшоно. Не варто годувати вологою їжею або подрібненим зерном. Вода для вживання повинна бути теплою і свіжою, містити невелику кількість марганцівки. Допустимо використовувати в якості пиття слабкий розчин глюкози.
- Годування курчат у двотижневому віці
Чим годувати курчат на різних етапах розвитку? Стартовий корм варто вводити для курей у віці не менше 5 днів. У воду для пиття варто додавати вітаміни. Потрібно також привчити молодняк харчуватися сиром, а саму їжу злегка зволожити молочною сироваткою.
У цей період курча вимагає до 15 — 30 грам їжі в день. Кількість їжі коливається в залежності від породи, маси та інших умов.
У зволожену суміш потрібно підмішати зелень (7% від загальної кількості корму). Це може бути навіть подрібнена зелена цибуля, адже овоч містить всі необхідні речовини. Також в їжу можна підмішувати обрат, кисле молоко, сколотини, подрібнену шкаралупу яйця і інше. Не варто давати їсти молодняку пісок.
- Годування курчат у місячному віці
Корм у віці одного місяця передбачає введення в раціон гранульованого комбікорму з комплексом мінералів, білка, злаків і вітамінів. Варто подрібнити зелені рослини: капусту, цибулю, салатне листя, кропиву. Крім того, варто вводити в корм сироватку, м’ясо-кісткове борошно або макуху. Можна цей комплексний корм для курчат замінити подрібненим зерном. Місячних курчат можна годувати і кашею. Особливо ефективним таке харчування буде при вирощуванні пташника на м’ясо.
Не варто водити в раціон курчат хліб або чисту варену картоплю.
Відео: Правильне годування та утримання курчат. Частина 1
Читайте також: Брудер для курчат своїми руками: варіанти виготовлення
Годування курчат м’ясних порід
Годування бройлерних курчат в домашніх умовах відмінне від вирощування курчат несучок. Адже м’ясні породи вже у віці декількох місяців в правильних умовах вирощування набирають масу близько півтора кілограм і більше. Фермери можуть годувати курчат 2 основними способами: інтенсивним і екстенсивним.
Перший передбачає цілорічне вирощування молодої птиці, яка мешкає в клітках і не вигулюється. При цьому вони живуть досить щільно: до 12 голів на одиницю площі. У приміщенні повинна підтримуватися температура на рівні близько 20 °, а вологість — до 70%. Перші 5 днів висвітлювати пташник потрібно протягом усієї доби, після чого щоденне освітлення триває на пару-трійку хвилин менше (до віку 22 днів). Після чого щодня світловий день скорочують на півгодини до того, як він стане складати 17 годин.
Щоб курчата з інкубатора росли швидко, варто годувати їх спеціальними кормами, які легко придбати. Також їх можна приготувати своїми руками. Така їжа повинна бути багатою на протеїни і вітаміни. В окремих годівницях повинен міститися гравій. Незалежно від того, чи використовуєте ви покупний корм або приготований своїми руками, годівниця і напувалка завжди повинні бути повними.
Другий варіант передбачає вирощування курей протягом 3-4 місяців. При цьому птицю випускають на прогулянки і годують підручними засобами або приготованими своїми руками сумішами.
Годування курчат яєчних порід в домашніх умовах
Харчуванню курей яєчних порід варто приділяти не менше уваги, ніж годування бройлерів. Тим більше що принципи багато в чому схожі. Годівниця повинна бути завжди повною, а птиці — вкладатися спати ситими.
Як тільки новонароджена курка просохла і почала рухатися, варто згодувати їй подрібнене варене яйце, приготовлене круто. Можна також приготувати своїми руками спеціальну суміш з дрібної кукурудзи або пшона, а також свіжого сиру в кількості 5 до 1. Їжу варто висипати на спеціальний підстилковий папір. Пташенята можуть харчуватися вареною кашею із пшона, кукурудзи і ячменю. Їх попередньо запарюють і злегка віджимають через марлю. Такий же раціон допустимо для пташенят у віці одного дня.
З 5 дня можна готувати своїми руками мішанки в сухому або вологому вигляді.
Читайте також: Зимовий курятник своїми руками на 20 курей
У віці 20 днів і більше можна вводити до 20 г відвареної картоплі. Молоко варто замінити кисломолочними продуктами. Їх набагато легше засвоїти пташиному організму. Зернові поступово можна давати в більшому вигляді.
Коли курчатам буде вже місяць, годувати курчат можна гарбузом, подрібненою капустою, зеленими кормами. Припустимо вводити 0,1 грам солі.
Відео: Правильне годування та утримання курчат. Частина 2
Отже, займатися курми — значить уважно доглядати за ними з першого дня. Отримати очікувані результати можна, доклавши чимало зусиль. Читайте наш сайт, а також рубрику птахівництво, де ви знайдете ще більше корисної інформації. До нових зустрічей, шановні читачі!
