Голландські сорти помідорів для вирощування у відкритому грунті в Україні

Найкращі сорти Голландських томатів для вирощування у відкритому грунті


Голландські сорти помідорів для відкритого грунту та теплиці в Україні

 

Голландські сорти помідорів для вирощування у відкритому грунті в Україні

 

Багато садівників для посадки вибирають Голландські сорти томатів, а точніше гібриди. А все через те, що врожайність і опірність хворобам їх набагато вище, ніж у більшості вітчизняних сортів. В даній статті зібрані кращі голландські сорти помідорів для теплиць і відкритого ґрунту, низькорослі і високорослі, ранні та середньостиглі, з плодами різних кольорів і смакових якостей.

Мінус голландських гібридів в тому, що в більшості своїй вони програють сортам в смаку, особливо якщо дозрівали вони не на кущі. В основному їх вирощують через відмінну врожайність, стійкість до хвороб і гарних товарних якостей. Сподіваємося, що наш каталог допоможе вам підібрати найкращі голландські гібриди томатів до посадки.

Помідори Шеді Леді

https://tomatland.ru/collections/gollandskie-sorta-tomatov

Ранньостиглий, детермінантний, низькорослий, великоплідний сорт томата голландської селекції. Кущ компактний, добре облиственний, висотою до 60 см, вимагає підв’язки до опори і часткового пасинкування. Плоди округлі і плоскі, щільні, гладкі, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 150-200 г, доброго (для гібрида) смаку. Не схильні до розтріскування. Ці помідори мають універсальне призначення.

Відео: Врожайні сорти томатів Шеді Леді F1

Томат Афен

Томат Афені

Ранньостиглий (95-100 днів від сходів до дозрівання), індетермінатний, високоврожайний гібрид томата для теплиць. Рослина високоросла, з короткими міжвузлями, вимагає підв’язки до опори. Лист середнього розміру, зелений. Суцвіття складне. Плоди округлі, дуже щільні, в стадії зрілості малиново-рожевого кольору, вагою 220-250 г, м’ясисті, хорошого (для гібрида) смаку. Не схильні до розтріскування, транспортабельні. Призначення — універсальне.

Томат Магнус

Томат Магнус

Ранньостиглий (95 днів від сходів до початку дозрівання), напівдетермінантний, високоврожайний гібрид томата від голландських селекціонерів. Томат Магнус Рекомендований для вирощування в теплицях. Кущ висотою до 1,5 метрів. Лист середнього розміру, зелений. Суцвіття просте.  Плоди дуже щільні, слаборебристі, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 130-150 г, доброго (для гібрида) смаку. Ці помідори мають гарну лежкість і транспортабельністю. Призначення — універсальне.

Томат Тарпан

Томат Тарпан

Середньоранній (98-105 днів від сходів до дозрівання), детермінантний, жаростійкий, великоплідний гібрид томата від голландських селекціонерів. Рекомендований до вирощування в відкритому ґрунті і плівкових.

Томат Беніто

Томат Беніто

Середньоранній (95-113 днів від сходів до дозрівання), детермінантний, низькорослий, високоврожайний голландський гібрид томата для відкритого ґрунту і плівкових укриттів. Кущ висотою 50-70 см, не вимагає пасинкування. Підв’язка до опори бажана, інакше рослина завалюється. Листя велике, суцвіття просте. У кисті 7-9 плодів. Плоди — трохи витягнуті вершки, щільні, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 40-70 г (до 100 г), гарного помідорного смаку (якщо визріли на кущі). Ці помідори відмінно підходять для засолювання і консервування. Шкірочка щільна, не тріскається.

Томат Султан

Томат Султан

Середньоранній (95-110 днів від сходів до дозрівання), детермінантний, низькорослий, високоврожайний гібрид томата для відкритого ґрунту і плівкових укриттів. Кущ висотою 50-60 см, листя середнього розміру. Суцвіття просте. Томат Султан Вирощується без пасинкування. Плоди трохи ребристі біля плодоніжки, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 120-150 г (до 180 г), гарного (для гібрида) смаку. Ці помідори підійдуть для приготування свіжих літніх салатів і переробки на томатопродукти.

Томат Таня

Томат Таня

Середньоранній (107-110 днів від сходів до дозрівання), детермінантний, урожайний гібрид томата для відкритого ґрунту і плівкових укриттів. Рослина дуже потужна, з сильними, здоровими пагонами, прекрасно захищає плоди від сонячних опіків. Вирощується без пасинкування (або з пасинкуванням до першої кисті). Плоди щільні, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 150-170 г, доброго (для гібрида) смаку. Чи не схильні до розтріскування, лежкі і транспортабельні. Ці помідори придатні для свіжого споживання і на переробку для приготування соків, томатної пасти і пюре.

Томат Які

Томат Які

Середньостиглий, детермінантний, невибагливий голландський гібрид томата. Томат Які Рекомендується для вирощування розсадним і безрассадним способом у відкритому ґрунті. Кущ потужний, низькорослий, вирощується без пасинкування. Лист середнього розміру, темно-зеленого кольору. Суцвіття просте. Плоди сливовидної форми, гладкі, щільні, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 85-105 г, доброго (для гібрида) смаку. Ці помідори використовують в основному для консервації і приготування томатної пасти. Якщо дати їм повністю визріти на кущі, то вони цілком підійдуть і для свіжого споживання.

Томат Айвенго

Томат Айвенго

Середньостиглий, індетермінатний, гібрид томата від голландських селекціонерів. Рекомендований до вирощування в плівкових тепличних конструкціях.Кущ високорослий, з потужною кореневою системою. Вимагає підв’язки до опори і пасинкування. Плоди ребристі до плодоніжки, щільні, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 170-180 г, м’ясисті, хорошого (для гібрида) смаку. Не схильні до розтріскування,  транспортабельні. Призначення помідор — універсальне.

 

 

Томат Полфаст

Томат Полфаст

Ранній (86-91 день від сходів до дозрівання), детермінантний, низькорослий гібрид томата для відкритого грунту і плівкових укриттів. Кущ томату Полфаст висотою 60-65 см, лист середнього розміру до великого, зеленого кольору. Суцвіття просте. Плоди крупноребрісті до плодоніжки, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 100-150 г, стійкі до розтріскування, хорошого (для гібрида) смаку. Ці помідори підійдуть для приготування салатів, соків, консервування у власному соку.

Томат Паленка (Palenque)

Томат Паленка (Palenque)

Середньоранній (від сходів до дозрівання 105-110 днів), індетермінатний, кистьовий гібрид томата голландської селекції. Томат Паленка (Palenque) Рекомендований для вирощування в теплиці. Кущ потужний, високорослий, листя великі. Перше суцвіття закладається над 10-11 листом, подальші через кожні 2-3 листків. У кистях по 5-10 плодів. Плоди — подовжені вершки, щільні, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 130-140 г, відмінного смаку. Томат Паленка не схильний до розтріскування, транспортабельний. Ці помідори гарні для засолювання і консервування, підійдуть також і для свіжого споживання.

помідор Есміра

помідор Есміра

Ранньостиглий, індетермінатний (необмеженого зростання), великоплідний гібрид томата від фірми Rijkz Zwaan. Рослина високоросла, з дуже короткими міжвузлями, вимагає підв’язки до опори і формування. Лист невеликий, зелений. Суцвіття проміжне. Гібрид показує гарне зав’язування плодів в стресових умовах вирощування. Плоди округлі, вирівняні, в стадії зрілості рожевого кольору, вагою 190-220 г (в перших кистях 300 г і більше), не схильні до розтріскування, високих смакових якостей. Лежкі і транспортабельні.

Томат Полбіг

Томат Полбіг

Ранній (90 — 100 днів від сходів до дозрівання), низькорослий, холодостійкий гібрид томата від голландських селекціонерів. Рекомендований для вирощування у відкритому ґрунті і теплицях. Рослина висотою 0,6-0,8 метра в ОГ, і 1-1,3 в теплицях. Потрібна підв’язка до опори і часткове пасинкування.

Читайте також: Кращі сорти помідор в Україні для дачі на 2021 рік

У відкритому ґрунті пасинкують зазвичай тільки до першої кисті, в теплицях — залишають 2-3 стебла. Лист середнього розміру, суцвіття просте. Плоди округлі, щільні, м’ясисті, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 180-200 г. доброго (для гібрида) смаку. Не схильні до розтріскування. Ці помідори підійдуть для приготування свіжих літніх салатів, соків і консервування шматочками. Гібрид стійкий до до фузаріозу і вертіціллезу. Завдяки своїй ранньостиглості цей томат «йде» від фітофтори.

Томат Белле

Томат Белле

Середньоранній (107-115 днів від сходів до дозрівання), високорослий, кистьовий гібрид томата від голландських селекціонерів. Томат Белле Рекомендований для вирощування в теплицях. Рослина індетермінантна (з необмеженим зростанням), вимагає підв’язки до опори і пасинкування. Лист середнього розміру, зелений. Суцвіття просте. Перше суцвіття закладається над 9 листом, подальші — через 3 листа. Плоди округлі, ребристі, глянцеві, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 120-180 г, доброго смаку. Не схильні до розтріскування, транспортабельні. Ці помідори підходять як для свіжого споживання, так і для переробки.

Томат Дебют

Томат Дебют

Ранній, детермінантний, урожайний голландський гібрид томата. Рекомендований для вирощування у відкритому ґрунті і плівкових укриттях. Кущ середньорослий, вимагає підв’язки до опори. Лист середнього розміру, зелений. Суцвіття проміжного типу. Плоди округлі, середньої щільності, вирівняні, гладкі, в стадії зрілості насиченого червоного кольору, вагою 180-220 г, доброго смаку. Ці помідори використовуються в свіжому вигляді, для засолювання, виготовлення соків, томатної пасти і пюре.

Томат Діадема

Томат Діадема

Ранньостиглий, детермінантний гібрид томату голландської селекції для відкритого грунту і плівкових укриттів. Вимагає форміровкі рослини в 1 або в 2 стебла. Перше суцвіття закладає над 7 листом. Плоди округлі (з «носиком» на денці), в стадії зрілості червоного кольору, вагою близько 200 г. доброго (для ранніх сортів) смаку. Не схильні до розтріскування. Ці помідори підходить для споживання в свіжому вигляді, консервування, а також для приготування соків, соусів. Томат Діадема F1 відрізняється тривалим плодоношенням. Стійкий до вершинної і кореневої гнилі, бурої плямистості листя.

Томат Президент

Томат Президент

Високоврожайний, ранній, індетермінатний голландський гібрид томата для теплиць. Кущ високорослий, потрібно підв’язка до опори і пасинкування. Перше суцвіття закладається над 7-9 листом. Плоди томату Президент округлі, щільні, вирівняні, в стадії зрілості червоного кольору, вагою близько 200 г. доброго (для гібрида) смаку. Ці помідори підійдуть для свіжих салатів і консервації. Посів насіння на розсаду проводять за 50-55 днів до висадки в ґрунт. Під час висадки на 1 кв. метрі розташовують до 4-х рослин.

Помідор Річі

Помідор Річі

Ранньостиглий (100-105 днів від сходів до дозрівання), детермінантний, низькорослий гібрид томата для відкритого ґрунту і плівкових укриттів. Кущ висотою до 70 см. Плоди округлі, рівні, щільні, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 110-120 г. доброго смаку. Мають гарну лежкість і транспортабельність. Ці помідори підходять для свіжого споживання і цільноплідного консервування.

Томат Садин

Томат Садин

Середньоранній, детермінантний, урожайний гібрид томата для відкритого ґрунту. Кущ низькорослий, добре облиственний, вимагає підв’язки. Томат Садин краще пасинкувати тільки до першої кисті. Плоди средньоребристі, щільні, в стадії зрілості червоного кольору, вагою до 200 г. доброго смаку. Ці помідори мають гарну транспортабельність. Посів на розсаду проводять за 50-55 днів до висадки в ґрунт. При посадці на 1 кв. метрі розташовують до 6-ти рослин. Гібрид стійкий до основних хвороб томатів.

Томат Санрайз

Томат Санрайз

Ранньостиглий (85-100 днів від сходів до початку дозрівання), детермінантний, урожайний, великоплідний гібрид томата голландської селекції. Томат Санрайз рекомендований для вирощування у відкритому ґрунті. Висота куща близько 50 см, потрібне пасинкування до першої кисті. Плоди щільні, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 180-240 г. доброго (для гібридів) смаку. Помідори сорту Санрайз підходять для свіжих салатів, засолювання, приготування соків, соусів. Гібрид стійкий до альтернаріозного раку стебла, сірої плямистості листя, до вертіциллезному в’янення.

Томат Солероссо

Томат Солероссо

Ранньостиглий (90-95 днів від сходів до дозрівання), детермінантний, високоврожайний гібрид томата від голландських селекціонерів. Томат Солероссо рекомендований для вирощування у відкритому ґрунті і під плівковими укриттям. Кущ низькорослий, компактний, листя середнього розміру, звичайного типу, добре прикривають плоди.

Читайте також: Характеристика та опис томату Катя

Плоди округлі, щільні, гладкі, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 40-60 г. доброго (для гібрида) смаком. Не схильні до розтріскування -шкірка тонка, але щільна. Ці помідори відмінно підходять для консервування, приготування соусів, а також для свіжого споживання. Смачні в свіжому вигляді якщо повністю визріли на кущі. Гібрид толерантний до вершинної гнилизни плодів, стійкий до стресових умов вирощування.

Томат Толстой

Томат Толстой

Це ранній, суперврожайний індетермінатний гібрид томата голландської селекції. Кущ потужний, сільноветвістий, з необмеженим ростом — часом до 3-х метрів. Плоди темно-червоні. Томат Толстой F1 цінується за високу врожайність, рівні красиві плоди і прекрасні смакові якості. Ідеально підходить як для засолювання, так і вживання в свіжому вигляді. Цей сорт як і всі гібриди, має стійкість до таких захворювань, як вірус тютюнової мозаїки, верхова гниль, фітофтороз, фузаріоз і кладоспоріоз. Плоди добре зав’язуються навіть в прохолодну погоду. Посів насіння проводять за 60 днів до висадки на постійне місце.

Відео: Врожайні сорти томатів Толстой F1

Томат Торбей

Томат Торбей

Середньоранній (110-115 днів від сходів до початку дозрівання), індетермінатний гібрид голландської селекції для вирощування в теплицях і відкритому ґрунті. Кущ потужний, розлогий, в теплиці до 1,5 м. Плоди щільні, красиві, в стадії зрілості рожевого кольору, вагою до 150-200 г. не схильні до розтріскування. Ці помідори підходять як для свіжих салатів, так і для переробки.

Томат Шакіра

Томат Шакіра

Середньоранній, індетермінатний, кистьовий гібрид томатів голландських селекціонерів. Рекомендований до вирощування в теплицях і відкритому грунті на шпалері. Кущ середньорослий, висотою 1,2-1,5 метра. Найкращий результат при формуванні рослини в 2 стебла. Плоди трохи ребристі, середньої щільності, в стадії зрілості червоного кольору, вагою 220-300 г. відмінного (для гібрида) смаку. Ці помідори підходять для свіжого споживання і консервації.

Томат Есміра

Томат Есміра

Ранньостиглий, індетермінатний (необмеженого зростання), великоплідний гібрид томата від фірми Rijkz Zwaan. Рослина високоросла, з дуже короткими міжвузлями. Лист невеликий, зелений, суцвіття проміжне. Гібрид показує гарне зав’язування плодів в стресових умовах вирощування.

Всі ці сорти, які не важко вирощувати не тільки у відкритому ґрунті, а й в теплиці. Рекомендуємо переглянути рубрику вирощування помідорів де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашими томатами. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Голландські сорти помідорів для вирощування у відкритому грунті в Україні