Город без клопоту: не копать, не полоти і не поливати

Город без хлопот. Корисні поради для початківців і не тільки


Город без клопоту: не копать, не полоти і не поливати

 

Город без клопоту: не копать, не полоти і не поливати

 

Якщо Ви маєте город, то вам прекрасно відомо, що без праці не виростиш картоплі і відра. Восени ділянку необхідно перекопати. Навесні приходить необхідність полоти, рихлити, поливати й удобрювати вирощувані культури. Город без клопоту: не копать, не полоти і не поливати — це заповітна мрія кожного власника дачної ділянки. Ми наблизимо до вас цю мрію, розкривши секрети отримання максимального врожаю при мінімальних затратах.

Город без клопоту. Частина 1

Позбавляємося від необхідності копати город, вирощуючи сидерати

Сидерати — це різні рослини, що належать до сімейства бобових, злакових і інших представників флори, які висіваються на городі в період між вирощуванням основних культур з метою добрива ґрунту і надання йому правильної структури.

Читайте також: Які вносити добрива для городу навесні

Практикується весняна і осіння посадка сидератів. У першому випадку посадку здійснюють як тільки зійде сніг. У цей період зазвичай висівають швидко зростаючу гірчицю або крес-салат. Після їх збирання до висадки овочів має пройти 2 або 3 тижні. Осінню посадку сидератів здійснюють відразу після збору врожаю. Найпопулярнішими рослинами для осіннього добрива городу є пшениця і овес.

Сидерати структурують і удобрюють землю на городі

Сидерати структурують і удобрюють землю на городі

Після такого заходу клопоту на городі стає менше, так як його не потрібно копати. За зиму надземна частина встигне перепріти, перетворившись в добриво, а після весняного прибирання їх зелену частину можна використовувати для виготовлення поживного трав’яного настою для здійснення підгодівлі. Коріння рослин залишають недоторканими.

Користь від здійснення на ділянці таких посівів багатогранна:

  • Досягається найкраща структура ґрунту, яку не досягти, якщо кожен рік копати ділянку.
  • Відбувається збагачення ґрунту необхідними елементами, в тому числі за рахунок розведення черв’яків.
  • Зменшується кількість бур’янів на ділянці, так як сідеративні культури огортають землю і не дають пробитися несподіваним гостям.

 

 

Із зелених добрив найчастіше використовують такі рослини: овес, пшениця, жито, ячмінь, гірчиця, рапс, фацелія, соя, горох, люцерна, вика, конюшина, буркун. Можна купити або приготувати самостійно суміш з декількох видів таких рослин.

Після вирощування сидератів не потрібно копати город

Після вирощування сидератів не потрібно копати город

З усього сказаного вище можна зробити висновок — посадка сидератів є відмінним способом позбутися від необхідності копати город. Вирощувані культури відчувають себе в такій землі прекрасно і мають достаток поживних речовин.

Город без клопоту. Частина 2

Прощаємося з звичкою полоти город, покриваючи грядки мульчею

Мульчування грядок — це міра догляду за культурами, запозичена з дикої природи. Наприклад, в лісі земля покривається шаром опалого листя,добривом і захистом для ґрунту. Що дає мульчування на городі? Завдяки цьому заходу зберігається вологість ґрунту, земля не перегрівається на спекотному сонці і не промерзає в холодну пору. Розкладаючись, мульчуючий матеріал стає добривом. І що не менш важливо — зникає необхідність полоти бур’яни, так як вони просто не ростуть.

Мульча зберігає вологу в ґрунті і удобрює його

Мульча зберігає вологу в ґрунті і удобрює його

В якості мульчі застосовуються такі матеріали: листя, бадилля, сіно, солома, тирса, хвоя, компост, перегній, торф, папір. Кожній культурі постарайтеся підібрати найбільш підходящий матеріал для створення мульчуючого шару. Періодично його доведеться замінювати.

Полоти бур'яни на покритих мульчею грядках не потрібно

Полоти бур’яни на покритих мульчею грядках не потрібно

Город без клопоту. частина 3

Скорочуємо трудовитрати, переходячи на крапельний полив

Навіщо поливати город крапельної системою? Це вимагає набагато менше часу і сил. Після установки системи крапельного поливу на своєму городі, вам не потрібно буде поспішати на свою ділянку до моменту, коли буде подаватися вода і годинами тримати шланг над грядками. Такий підхід зменшить ваші клопоти. Суть крапельної системи — повільна, але постійна подача води до рослин. Поливати город таким способом — одне задоволення.

Крапельний полив економить воду

Крапельний полив економить воду

В чому суть? На височині встановлюється бочка з водою, а до неї підключаються спеціальні шланги з отворами або порами, крізь які поступово просочуються крапельки води. Ці шланги укладаються в міжряддя. Все, що потрібно робити, щоб полив не припинявся і підтримувалася постійна вологості ґрунту на грядках — в міру необхідності додавати воду в бочку. До речі, витрата води при краплинному поливі набагато менше, ніж в тому випадку, якщо поливати його зі звичайного шланга.

Встановивши крапельну систему, не потрібно годинами поливати город вручну

Встановивши крапельну систему, не потрібно годинами поливати город вручну

Город без клопоту: не копать, не полоти і не поливати — ця мрія багатьох хліборобів може стати для вас реальністю. Посадіть на ділянці сидерати — і ви позбудетеся від необхідності щороку його перекопувати. Замульчуйте грядки — і бур’яни не з’являться на вашій землі, що позбавить вас обов’язку полоти грядки. Встановіть систему крапельного поливу на своєму городі — і полив буде відбуватися постійно без вашої присутності.

Відео: Сидерати в городі. Як садити, коли і навіщо

Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про добрива де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення.

 

Город без клопоту: не копать, не полоти і не поливати