Гортензія пильчата: опис сорту з фото і назвами, відгуки про квітку

Гортензія Пильчаста: опис сортів, правила посадки та догляду


Гортензія пильчата: сорти з фото і назвами, відгуки

 

Гортензія пильчата: опис сорту з фото і назвами, відгуки про квітку

 

Гортензія пильчаста — це різновид садової культури. У вітчизняних садівників вона користується особливою популярністю. І це не дивно, адже рослина має масу переваг, серед яких, зокрема, зручна для формування крона, холодостійкість, високий фітоіммунітет, невибагливість. При елементарному догляді кущі швидко розростаються і щорічно радують дачника пишними красивими квітами ніжних відтінків.

Опис гортензії пильчатої

Гортензія пильчата (hydrangea serrata) є листопадним чагарником з густою кроною. Коренева система мичкувата, розлога, глибиною до 40 см. Завдяки цій особливості рослина швидко реагує як на внесення добрив, так і на забруднення ґрунту. Листові пластини зелені, овальної форми, загострені на кінці. Їх довжина становить 10-12 см. По краях є щербини, як у пилки.

Більшість сортів пильчатої гортензії цвітуть з липня по вересень. Однак в регіонах з прохолодним кліматом бутонизація може скоротитися до серпня. Діаметр суцвіть варіюється в межах 8-15 см. Гортензія пильчата — це теплолюбива рослина родом з Азії.

Опис гортензії пильчатої

Чим пильчасті гортензії відрізняються від крупнолистих

Відмінність цих видів полягає в формі суцвіть. У крупнолистої гортензії вони, як правило, кулясті і повністю складаються з стерильних квіток. Гортензія пильчата має щитковидне суцвіття. У їх центрі розташовується велика кількість дрібних квіток, здатних до перехресного запилення. По краях — більші, чотирилисті стерильні квітки, які не володіють органами розмноження.

Важливо! Пильчата і крупнолиста гортензії — це найближчі родичі, тому вони дуже схожі між собою.

Сорти гортензії пильчатої

Існує багато пильчатих видів гортензії. Яка з них краща, однозначно сказати не можна. Кожна має свої переваги і недоліки. Тільки вивчивши описи найпопулярніших видів, можна зрозуміти, який варіант є найбільш підходящим.

Гортензія Блюберд

Блюберд

Його відмінна риса — велике суцвіття. Її квітки мають різний окрас. Найяскравішими є ті, що знаходяться посередині. Вони рожево-пурпурові, з блакитними тичинками. Відтінок великих квіток по краях варіюється від блідо-рожевого або світло-лілового до насичено-синього, фіолетового.

Протягом усього періоду цвітіння суцвіття поступово змінює відтінок. Кущі Блюберд цвітуть в будь-якому віці. У висоту вони досягають 1,5 м. При цвітінні гортензія пильчата Блюберд виділяє медовий аромат.

Гортензія Кореана

Кореана

Це ще один низькорослий кущ, висота якого не перевищує 150 см. Забарвлення суцвіть варіюється від білосніжного до блакитного. Це залежить від кислотності ґрунту. Чим він кисліше, тим більше буде синього пігменту. Кореана погано переносить посуху і потребує регулярного поливу. Гортензія Кореана — це один з найпопулярніших сортів гортензії пильчатої.

Гортензія Прециоза

Кореана

Кущ виростає до 250 см у висоту. Має виразні квітки, незвичайні листові пластини. Навесні і влітку вони зелені, проте, восени набувають бордовий відтінок. Суцвіття Преціоза не менш яскраві. На початку цвітіння вони кремово-зелені, потім насичено-рожеві і перед закінченням цвітіння — яскраво-червоні. Прециоза — це високорослий кущ, який потребує регулярної обрізки.

Гортензія Голден Санлайт

Голден Санлайт

Це карликова рослина, висота якої не перевищує 1 м. Її відмінна риса — велике загострене листя жовтого відтінку, яке з часом зеленіє. Дрібні квітки, розташовані по центру, темно-рожеві, а великі, що знаходяться по краю, — блідо-рожеві. З усіх видів пильчатої гортензії ця найменш морозостійка. Голден Санлайт — це карликовий чагарник пильчатої гортензії, який можна вирощувати в горщиках.

Гортензія Віерле

Віерле

 

 

Це невисока рослина висотою близько 1 м. Відтінок її суцвіть варіюється від лілово-блакитного до рожевого. Листові пластини навесні і влітку зелені, але до осені вони стають бордовими або фіолетовими. Віерле не виживає в заболоченій місцевості. Для правильного росту і розвитку рослини потрібно регулярно вносити підживлення. Так само, як Голден Санлайт, не є морозостійкою і потребує укриття на зиму. При вирощуванні пильчатої гортензії сорту Віерле важливо не перестаратися з поливом.

Гортензія Авелроуз

Гортензія Авелроуз - фото.

Кущ, висота якого не перевищує 1 м, має величезне число рожевих суцвіть (вони можуть бути яскравими або темними). Характерна особливість цієї рослини — наявність фіолетово-зелених листових пластин, які з закінченням літа стають пурпуровими. На кислих ґрунтах суцвіття Авелроуз набувають синього відтінку. Рослина комфортно почуває себе як в тіні, так і на сонячному світлі. Не виносить надлишку вологи. Відтінок суцвіть пильчатого виду Авелроуз залежить від кислотності грунту.

Гортензія в ландшафтному дизайні

Гортензія пильчата не має недоліків, тому її так люблять дизайнери. Завдяки величезній різноманітності кольорової палітри і форми суцвіть, дані рослини відіграють роль яскравого акценту в ландшафтних композиціях. Листові пластини виглядають не зовсім звичайно і тим самим підкреслюють красу кущів.

Так як гортензія має тривалий період цвітіння, з неї часто роблять живоплоти, їх висаджують уздовж забору і біля стін будинків. Низькорослі сорти вирощують в горщиках.

Нерідко композиції з гортензії розміщують окремими групами. Однак і з іншими декоративними рослинами вони також непогано поєднуються. Гортензія добре виглядає поряд з березою, кленом, акацією і бузком, а також вербою, черемхою, барбарисом, жасмином. Також їй підходять жоржини, троянди, півонії, Звіздівка, рододендрум, азалія, астильби.

Гортензія в ландшафтному дизайні - фото.

Важливо! Пильчатий різновид гортензії небажано висаджувати біля хвойних вічнозелених дерев. Дане поєднання вносить дисгармонію в сприйняття композиції.

Морозостійкість гортензії пильчатої

Зимостійкість пильчатої гортензії залежить від сорту. Ось які показники можуть витримувати найпопулярніші види:

  • Блюберд — 20 ° C,
  • Кореана — 25 ° C;
  • Прециоза — 20 ° C;
  • Голден Санлайт — 16 ° C;
  • Віерле — 18 ° C;
  • Авелроуз — 23 ° C.

Догляд та вирощування гортензії пильчатої

Щоб рослина правильно росла й розвивалася, до неї потрібно ставитися з особливою увагою. В першу чергу потрібно правильно вибрати місце для посадки, укоренити саджанець. Надалі після цього не можна забувати про постійний догляд. Без нього гортензія припиняє цвісти і починає хворіти, поступово гинути.

Гортензію не всі садівники хочуть посадити на своїй садовій ділянці, тому що огляд за гортензією та посадка вимагає особливої уваги на вашій клумбі про неї й поговоримо в нашій статті детально.
Догляд та вирощування гортензії пильчатої

Вибір і підготовка посадкової ділянки

Гортензія пильчата не виносить прямих сонячних променів. Під ними її пелюстки стають занадто блідими. Однак і для повної тіні гортензія пильчата не підходить. Надмірне затемнення може привести до того, що кущі перестануть цвісти. Оптимальний варіант — півтінь. Гортензію потрібно садити в захищених від сильних вітрів місцях. Посадка близько до будівлі небажана, так як в цьому випадку можливо вимерзання взимку.

За кілька діб до посадки ділянку перекопують. Грунт, зарослий бур’яном, за 2 тижні можна попередньо обробити гербіцидами. Пильчасті гортензії люблять легкий, кислий ґрунт, багатий гумусом. Вони не переносять високий вміст вапна і золи в землі, так як вони знижують кислотність.

У випадках, коли ґрунт важкий і має убогий склад, для посадки заздалегідь купують готовий субстрат в садовому магазині. Деякі дачники роблять його самостійно. Для цього в рівних частках змішують подрібнений верховий торф, дерен, перегній, чорнозем і пісок.

Правила посадки Гортензії

Яму для посадки роблять заздалегідь. Її розмір повинен повністю відповідати розміру кореневої системи рослини. Оптимальна відстань між ямами — 1,5 м.

Сама процедура посадки пильчатої різно гортензії проста. В яму виливають воду і ставлять саджанець. Потім її засипають землею або заздалегідь приготовленим субстратом. Землю близько посадженої рослини злегка утрамбовують і поливають. На завершення викладають шар мульчі товщиною близько 10 см. Для цього використовують хвою або тирсу. Пильчату гортензію рекомендується висаджувати навесні або восени.

Правила посадки

Полив і підгодівля Гортензії

Більшість пильчатих сортів гортензії потребують регулярного поливу. Особливо важливо проводити цю процедуру під час спеки та посухи. Рослини поливають у міру висихання ґрунту під корінь. Вода повинна бути кімнатної температури. Якщо вона занадто холодна, її потрібно підігріти. Хлорована рідина повинна деякий час відстоятися. Вітається використання дощової води.

Під кущі потрібно двічі на рік вносити добрива, спочатку до, а потім після цвітіння. На початку весни в відрі води розчиняють 20 г сечовини і поливають рідиною гортензію. На кожен кущ витрачають 3 відра розчину. Після закінчення цвітіння гортензію підгодовують комплексними мінеральними добривами.

Важливо! Якщо земля виснажена, протягом літа можна додатково підгодовувати кущ гноївкою. Однак в цьому випадку важливо не перестаратися, інакше тонкі гілки можуть зламатися під вагою великого числа великих суцвіть.

Як обрізати пильчату гортензію

Найбільш вдалий час для обрізки рослини — березень. Пагони вирізають таким чином, щоб залишилося 6-12 найпотужніших. Збережені гілки вкорочують на кілька бруньок (до 5). Обрізка пильчатої гортензії восени має на увазі видалення зів`ялих суцвіть.

Радикальна обрізка потрібна лише старим кущах. Їх вкорочують таким чином, щоб над землею залишилися пні до 8 см заввишки. Це не небезпечно і навіть корисно. Після такої обрізки відростають нові молоді пагони, які рясно цвітуть.

Як обрізати пильчату гортензію

Підготовка до зими гортензії пильчатої

Восени кущі потрібно обробити хімічними засобами проти комах-шкідників і всіляких інфекцій. Коли з куща опаде все листя, і він стане повністю голим, його слід обприскати 3% розчином бордоської рідини. Якщо потрібна пересадка пильчатої гортензії, то це можна зробити восени.

Більшість пильчатих сортів мають дуже непогану морозостійкість, але, незважаючи на це, вони все одно потребують укриття на зиму. Спочатку потрібно в лунку внести суперфосфат і калійну сіль. Потім слід пов’язати пагони в пучок і злегка пригнути їх до землі. На завершення укрити рослину двома шарами спанбонду. Процедуру краще провести до того, як почнуться заморозки.

Розмноження гортензії пильчатої

Пильчатий тип гортензії можна розмножувати насінням, діленням, відводками або живцями. Останній спосіб є найпопулярнішим. Живці зазвичай зрізають з молодих пагонів молодих кущів. Традиційно використовують середню частину пагонів, на яких відсутні квітучі верхівки і нижнє листя.

Щоб коріння виросло швидше, держак ставлять в воду. В воду додають мед (1 ч. Л. На 250 мл). Живці висаджують під укриття, а навесні вже вкорінені рослини пересаджують на постійне місце.

Для розмноження відводками вибирають дорослий кущ. З настанням весни до розпускання бруньок його нижні гілки притискають до землі, пришпилюють, а місце контакту присипають ґрунтом. До осені ці гілки укореняться. Нові рослини пересаджують на постійне місце навесні.

Підготовка до зими гортензії пильчатої

Розмноження насінням зазвичай практикують селекціонери під час своїх експериментів. Вирослі з насіннєвого матеріалу екземпляри часто не переймають батьківські якості.  Живцювання — надійний і ефективний спосіб розмноження пильчатого виду гортензії.

Хвороби і шкідники гортензії пильчатої

Надлишок кальцію в грунті загрожує розвитком хлороза листя. Якщо зелена маса почала жовтіти або бліднути, необхідно використовувати листяне добриво, до складу якого входить залізо. При цьому важливо підкислити грунт шляхом внесення в нього торфу, подрібненої кори або сульфату амонію.

Одним з найбільш розповсюдженних шкідників є тля. Основні ознаки її наявності — пошкодження молодого листя, розвиток грибкових захворювань. Якщо кількість попелиці невелика, її знищують природні вороги — златоглазка і сонечко. Боротися з великою навалою можна за допомогою домашнього відвару. Роблять його так: 1 кг сирого або 200 г свіжого листя кропиви, квітів ромашки або коренів кульбаби заливають окропом і дають настоятися 24 години. Якщо це не допомагає, використовують інсектицид.

Висновок

Гортензія пильчата є декоративним чагарником з ажурними квітками, який часто стає головною прикрасою саду. Рослина абсолютно не є примхливою до умов зростання і догляду. Якщо дотримуватися елементарних правил агротехніки, рослина буде радувати своєю красою довгі роки.

Відео: Обробка та обрізка пильчатаої гортензії

Ще більше цікавої та корисної інформації про квітникарство ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Гортензія пильчата: опис сорту з фото і назвами, відгуки про квітку