Груша Улюблениця Яковлєва: опис сорту колоновидної груші з фото та відгуками

Сорт колоновидної груші Улюблениця Яковлєва - опис з фото


Груша Улюблениця Яковлєва: опис сорту і фото

 

Груша Улюблениця Яковлєва: опис сорту колоновидної груші з фото та відгуками

 

Плодове дерево — груша існувало ще в доісторичну епоху. З тих пір до сьогоднішнього часу виведені тисячі сортів цієї культури. Шляхом гібридизації Дочки Бланкової і Бергамота Есперо була отримана груша Улюблениця Яковлєва.

Цей сорт в 1964р. був представлений на державному сортовипробуванні, а в 1965р включений до державного реєстру селекційних досягнень.

У даній статті ви знайдете опис плодового дерева груші —  Улюблениця Яковлєва, дізнаєтеся відгуки бувалих садівників і візуально представите по фото справжню красу даного сорту і його плодів.

Опис сорту груші Улюблениця Яковлєва

Опис груші Улюблениця Яковлєва

Сорт груші Улюблениця Яковлєва є осіннім. Найбільш сприятливими для вирощування культури є Центральний і Центрально-Чорноземний регіони.

Дерево високоросле, швидко досягає в розмірах 4-5 м. Крона має широкопірамідальну форму, її гілки стійкі до вітрів. Скелетні гілки розташовуються практично під прямим кутом по відношенню до стовбура, що робить догляд за деревом і збір плодів максимально легким і доступним.

Структура кори груші гладка, має сіруватий відтінок. Листя Улюблениці Яковлєва овальної форми, загострені на кінці, мають насичено-зелене забарвлення. Залежно від погодних умов в травні або в червні у дерева розпускаються суцвіття, що складаються з 7-10 білих квітів.

Груша Улюблениця Яковлєва: опис сорту і особливості догляду

Хороший урожай з’являється на 6-7 рік життя груші сорт Улюблениця Яковлєва і по своїй масі досягає 20 кг. А доросле дерево може обдарувати врожаєм в загальній кількості до 100 кг.

Плід грушоподібної форми  в середньому важить 140-180 г. Забарвлення жовто-зелене з незначною засмагою з боків. Показники соковитості і солодкості мають середню оцінку. Плоди вживаються як в свіжому вигляді, так і в якості компотів, джемів і варення.

Включаючи в свій сніданок 1-2 груші в день можна очистити організм від шлаків і поліпшити пропорції фігури. Даний сорт добре переносить зимові заморозки і стійкий до осінньо-весняних коливань температур.

Груша сорту Улюблениця Яковлєва відрізняється частковим самопліддям. І для того, щоб забезпечити максимально високу зав’язування плодів, рекомендується посадити поруч грушу Дюшес . Не перевищуйте відстань в 50 м при посадці груші від дерева-запилювача.

Посадка груші Улюблениця Яковлєва у відкритий ґрунт

Посадка сорту груші Улюблениця Яковлєва

При посадці Улюблениці Яковлєва перше, на що варто звернути увагу, це як розташовуються грунтові води на ділянці. Оптимальним є рівень не менше 2,5 м від поверхні грунту.

Час посадки

При посадці молодих саджанців дуже легко травмувати кореневу систему. Тому всі роботи проводять до або після закінчення сокоруху. Щоб правильно встановити цей період, візуально огляньте деревце. Навесні у нього ще не мають розпуститися бруньки, а восени —  опасти все листя.

 

 

Але найкращий час для посадки на постійне місце — це осінь з 20 вересня по 1 жовтня. В цей період вже йдуть дощі, і ще є можливість добре полити дерево.

Як правильно обрати саджанець груші при купівлі

Вік саджанця груші

Купувати саджанець Улюблениця Яковлєва найкраще однорічний або дворічний. Як показала практика, більш дорослі дерева при посадці хворіють, тому що страждає стрижнева коренева система. Така рослина погано приживається і може відстати в зростанні. У цей час більш молоді саджанці груші вже встигнуть сформувати потужний кістяк.

Квіти-багаторічники люблять за їх невибагливість. Але слід враховувати, що багаторічні види потребують пересадки раз в декілька років. Садівникам варто знати, як здійснювати цю процедуру в серпні. Більше про це ви можете знайти в нашій статті.

Вибір місця для посадки груші

Груша Улюблениця Яковлєва — високоросле дерево, тому до вибору місця для його посадки варто підійти відповідально. Бажано дотримати відстань від дерева до інших плодових культур від 3 і більше метрів. Груша — сонцелюбива культура і тому вибір повинен лягти на місцевість з максимальним висвітленням.

Як посадити грушу - фото.

Як посадити грушу у відкритий ґрунт

Щоб корінці молодого саджанця краще вбирали поживні речовини, обріжте їх трохи секатором. Варто замочити коріння груші на 3-4 години у воді. Для кращого вкорінення сюди ж додають будь-який з препаратів: Епін Екстра, Циркон, Еко-Гель. Також можна припудрить Корневином. Оцінивши розмір коренів груші, можна вирішити питання про глибину посадкової ями. У більшості випадків достатньо буде викопати поглиблення 50 * 50 см. Дно ями добре розпушити.

Не можна допускати прямого контакту мінеральних добрив з молодими корінцями. Земля для груші Улюблениця Яковлєва повинна бути пухкою і родючою. Якщо на ділянці важкий ґрунт, то пісок або вермикуліт буде доречним.

Відгуки деяких садівників свідчать, що груша Улюблениця Яковлєва любить залізо. Тому на дно посадкової ями насипають іржавих цвяхів

Основні моменти

Підготовчі роботи при посадці груші

Щоб не пошкодити молоду кореневу систему саджанця, спочатку вбивається кілок для підв’язки, а потім встановлюється груша в яму.

При посадці груші місце щеплення:

  • має перебувати над землею на відстані 8-10 см;
  • бути спрямованим на північну сторону.

Підсипаючи в яму землю, обережно утрамбовуємо кожен шар щоб уникнути пустот і забезпечення повного контакту всмоктуючих корінців з грунтом. На поверхні землі формується пристовбурні кола з бортиком. Полив проводити краще нагрітою на сонці водою.

Після поливу земля осяде і коренева шийка груші оголиться, тому підсипте невелику кількість сухого ґрунту навколо дерева. Обов’язково прив’яжіть саджанець до кілка мотузкою у вигляді вісімки.

Пристовбурні кола можна замульчувати гноєм. Опіків не варто боятися, тому що шар землі послужить захистом для коренів. Така мульча не дасть промерзнути молодим корінням і згладить перепад денних і нічних температур. Якщо немає гною, то скошена трава і бур’яни послужать прекрасною заміною.

Груша потребує підгодівлі

Груша потребує підгодівлі

Не варто підгодовувати грушу в перший рік посадки. Дерево має прижитися і розвинути хороші корінці. Рекомендується обробляти грушевий саджанець антистресовими препаратами, такими як: Епін Екстра, ЕкоФус, Цитів. З 2-3 року грушу необхідно удобрювати. Починати варто з часу танення снігу. Азотні добрива вносяться згідно дозуванню, зазначеному на упаковці. На 3-х м грушу досить буде 5 л розчину.

Наступну підгодівлю проводять через два тижні після першої. Тут вже оцінюється зовнішній вигляд рослини. Якщо слабо просувається зростання, то є необхідність в чисто азотної підгодівлі. Або ж вносяться комплексні добрива.В протягом сезону варто провести 3-4 таких процедур. У другій половині літа грушу переводять на фосфорно-калійні добрива. Так готують рослину до зими і закладання нових плодових бруньок.

Полив груші Улюблениця Яковлєва

Багато хто ставить знак рівності між створенням сприятливих умов для груші Улюблениця Яковлєва і рясним поливом. І в результаті перетворюють в болото посадкову яму, тим самим припиняючи доступ кисню до коренів. Це недопустимо.

Пам’ятайте: 1 розпушування = 1 поливу

Полив груші Улюблениця Яковлєва

Застосовуйте це правило на практиці.

При осінній посадці молодого саджанця необхідно добре пролити землю. Витрата приблизно 30-40 л на одне деревце. Так земля щільно обліпить корінці, і груша зможе легше перенести наступаючі морози.

А ось вологозарядний полив — це важливий захід у житті грушевого дерева.

Він забезпечить:

  • збереження тепла у коріння дерева;
  • компенсацію втраченої за літній сезон вологи;
  • промивку кореневої системи.

Такий полив проводять в кінці жовтня. Навіть якщо йдуть осінні дощі, ця процедура не скасовується, тому що тільки вона здатна промочити грунт на необхідну глибину.

Опис груші Улюблениця Яковлєва

Перед вологозарядним поливом перевірте стан ґрунту. Візьміть ґрунт з глибини 20см  і стисніть його в кулаці. Якщо комок розсипався, то проводимо полив по максимуму. А якщо комок землі не втрачає форму, то трохи зменшіть норму води.

Обсяг води ведеться з розрахунку: 50 л на 1 кв. м пристовбурного кола. За один раз не варто лити весь обсяг води, тому що вона розтечеться і не потрапить за місцем призначення. Поділіть полив на кілька раз. Після закінчення присипте пристовбурні кола сухою землею.

Відео: Груша Улюблениця Яковлєва догляд та посадка

Ще більше про посадку дерев та догляд за вашим садом ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Груша Улюблениця Яковлєва: опис сорту колоновидної груші з фото та відгуками