Грунт для розсади перцю: який вибрати та як приготувати своїми руками

Вирощування перцю у відкритому грунті


Грунт для розсади перцю. Який вибрати для розсади і як приготувати своїми руками.

 

Грунт для розсади перцю: який вибрати та як приготувати своїми руками

 

Грунт для перцю. Який вибрати для розсади і як приготувати своїми руками.

Практично всі городники вирощують на своїх присадибних ділянках перець. Справа ця не проста. Щоб отримати бажаний урожай необхідно вчасно проводити всі заходи догляду, не допускати або вчасно запобігати хворобам при вирощуванні.

Перець — культура пізньостигла, тому в середній смузі України його вирощують через розсаду. Вирощування розсади перцю — це справа, яка вимагає багато знань і досвіду. Тільки в цьому випадку можна отримати хороший матеріал для посадки на постійне місце (у відкритий грунт або в теплицю).

Читайте також: Вирощування розсади перцю

Одним з найважливіших умов отримання якісної розсади є якісний грунт. У цій статті ми розповімо Вам, який вибрати грунт для перцю і як зробити його своїми руками. Вимоги для грунту досить високі, давайте їх розберемо.

Склад і вимоги до грунту для перцю

Грунт для перцю

 

 

Ґрунт для перцю повинен володіти певним складом, насичений органічними речовинами і корисними мікроелементами.
Склад грунту для перцю за вмістом поживних речовин повинен бути приблизно такий:

  • Азот (N) 150-350 мг / л
  • Фосфор (P2O5) ≥ 30 мг / л
  • Калій (K2O) 250-400 мг / л
  • Мікроелементи: S, Mg, Ca, B, Fe, Zn, Mo, Cu, Mn
  • pH 5,5-6,5

Який грунт вибрати для розсади перцю

Вирощування перцю у відкритому грунті

Сьогодні на ринку можна побачити величезний вибір. Можна підібрати грунт для будь-якої рослини. Але чи весь грунт такий якісний, як заявляє про нього виробник? На жаль ні.

Читайте також: Коли сіяти перець на розсаду

Багато виробників замість живильного ґрунту накладають в пакети простий 100% торф. Вирощувати на такому ґрунті розсаду не можна. Торф можна буде використовувати тільки як розпушувач.

Не дивіться на фірму виробника, а звертайте увагу на склад ґрунту. Незважаючи на вибір, дуже важко знайти хороший грунт для перцю.

Як зробити грунт для перцю своїми руками

Даний рецепт грунту прекрасно підійде для болгарського солодкого перцю. Для приготування грунту беремо: 1 частина торфу, 1 частина перегною і одну частину дернової землі. Все це ретельно перемішуємо. Додаємо в цю суміш півтори-дві склянки деревної золи (на 10 літрів грунту) і дві столові ложки суперфосфату. Обов’язково обробіть грунт розчином марганцівки, щоб запобігти розвитку шкідливих організмів у ґрунті, які можуть спровокувати хвороби перцю.

Відео: Грунт для розсади перцю своїми руками

На цьому все, наша стаття «Грунт для розсади перцю. Який вибрати для розсади і як приготувати своїми руками.«підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Грунт для розсади перцю: який вибрати та як приготувати своїми руками