Хлорофітум. Догляд в домашніх умовах

Як доглядати за кімнатною рослиною Хлорофітумом


Хлорофітум. Догляд в домашніх умовах. Розмноження, хвороби, фото

 

Хлорофітум. Догляд в домашніх умовах

 

Хлорофітум — ідеальна кімнатна рослина для початківців квітникарів. Вона дуже невимоглива до догляду і непримхлива. Крім того, завести хлорофітум в будинку корисно, він очищає повітря, нейтралізує шкідливі домішки. Розмноження рослини теж нескладне. Наприклад, у хлорофітума чубатого маленька укорінена розетка розростається дуже швидко, особливо якщо поставити її в світле місце.

Кімнатна рослина Хлорофітум

Листя у хлорофітума довгі, дугоподібні, можуть бути одноколірними зеленими або з поздовжніми смугами. В даний час в моду входять сорти з більш широкими, ланцетною формою листя. Хлорофітум – рослина красива і «життєрадісна», вдало вписується в будь-який інтер’єр.

хлорофітум кімнатна рослина фото

Найчастіше хлорофітум вирощують як ампельну рослину, підвішуючи її на стіну або встановлюючи на спеціальні підставки або «гірки». Однак, можна розмістити її на столі або на підвіконні, де квітка дуже добре виглядає.

Походить хлорофітум із тропіків і субтропіків Америки та Південної Африки, де росте у вологих околицях річок і струмків. Ця рослина відрізняється високим ступенем пристосування до домашніх умов, однак при догляді слід пам’ятати і рідні для нього природні умови.

Види Хлорофітума

Найбільш відомий і розповсюджений вид – Хлорофітум чубатий (Chlorophytum comosum). Розростаючись, рослина цього виду випускає стрілки, на кінцях яких з’являються «дітки» — маленькі хлорофітуми, які згодом можна вкорінювати. Існує ряд декоративних форм цього виду: Chlorophytum comosum vittatum – з білою поздовжньою смугою (або кількома) посередині листа, Chlorophytum comosum variegatum – з білими смугами по краях листя, а також модний зараз хлорофітум кучерявий (Chlorophytum comosum bonnie).

Хлорофітум чубатий

Хлорофітум чубатий (Chlorophytum comosum)

Ще один вид хлорофітума – капській (Chlorophytum capense). Він відрізняється від чубатого тим, що не формує розеток на квіткових стрілках і має більший розмір і більш широке листя.

 

 

Також популярний нині вид – хлорофітум крилатий (Chlorophytum amaniense). Він не схожий на попередні види, має довгі черешки і широкі ланцетне листя. Є сорти цього виду з красиво пофарбованими кольоровими черешками, наприклад, Fire Flash.

Як доглядати за Хлорофитумом

Як вже говорилося, хлорофітум, незалежно від виду, до догляду невимогливий. Він дуже «терплячий» і швидко відновлюється, якщо раптом ви його «запустили».

Розмноження кімнатної рослини

Хлорофітуми розмножуюються укоріненням бічних відростків (розеток) або діленням куща при пересадці. Вкорінення розеток відбувається легко. Після посадки в ґрунт рослина швидко розростається і починає давати бічні пагони — вуса з дрібними білими квіточками. Пізніше на кінцях пагонів хлорофітума з’являються розетки, які мають власні корінці. Так само без всяких складнощів приживаються і рослини, отримані діленням куща. При цьому способі розмноження відразу виходять більш великі кущики хлорофітума, ніж при розмноженні розетками.

Читайте також: 10 кращих добрив для кімнатних рослин

Можна розмножувати хлорофітум і насінням, але в практиці домашнього квітникарства цей спосіб застосовувати недоцільно.

Полив

Хлорофітум — рослина вологолюбна. Влітку слід рясно поливати його. Взимку полив треба зменшити. Однак, треба стежити, щоб не було зайвого «заливання» і «засушування» земляної грудки, оскільки в результаті рослина никне, кінчики листя у неї стає коричневим . Такі сухі кінчики можна обрізати і рослина знову знайде свій декоративний вигляд. Хлорофітум дуже любить обприскування. Періодично слід також обмивати листя від бруду і пилу, що скопився. Листя у найбільш поширених видів хлорофітума не дуже широкі, але мають улоговинку посередині, де пил накопичується досить швидко.

Як доглядати за Хлорофитумом

Освітлення

До умов освітленості хлорофитум невимогливий. Може добре рости і на світлі, і в півтіні. Якщо в кімнаті велике вікно, яке дає багато світла, хлорофітум можна навіть поставити в дальній кут кімнати. Однак при гарній освітленості рослини стають більш пишними, листя у них ширші, а розетки більш великі і численні. А при нестачі світла забарвлення ряболисті видів хлорофітума стає невиразним. Влітку, якщо є можливість, краще винести рослину на свіже повітря.

Пересадка

Коріння у хлорофітума товсті і сильні, мають довгасті бульби. За рік вони сильно розростаються, тому хлорофітум потребує щорічної пересадки в просторий контейнер. Не слід нехтувати цією процедурою, якщо рослині тісно, вона буде погано рости і може перестати давати квітконоси. Якщо кущ великий, при пересадці його можна розділити на декілька частин гострим ножем. Перед пересадкою завчасно необхідно добре пролити ґрунт. Ґрунт для Хлорофітума потрібен пухкий і поживний: суміш дернової, листової, перегнійної землі і піску.

Добриво для Хлорофітума

Добриво для Хлорофітума

Удобрюють хлорофітум в період активного зростання: з березня по серпень один раз в тиждень. Використовувати можна будь-які комплексні добрива. До підгодівлі хлорофитум чуйний, відгукується бурхливим зростанням.

Якщо у хлорофітума сохнуть кінчики листя

Цей питання найбільш часто хвилює квітникарів. Хлорофітум – трав’яниста рослина, зміна листя для неї – річ природна. Певною мірою на це може впливати сухість повітря. Не забувайте обприскувати рослину і про участь поливу. Періодично, якщо сухого листя дуже багато, можна діяти радикально. А саме, зрізати листя під корінь і почекати, поки у хлорофітума відростуть нові свіжі листочки.

Хвороби і шкідники кімнатної рослини

Хлорофітуми зазвичай стійкі до хвороб і шкідників. У рідкісних випадках ця рослина уражається щитівкою і попелицею. Якщо листя хлорофітума стали блідими, жовтими, м’якими і почали опадати, можливо рослині жарко або мало світла. При низькій температурі і надлишковому поливі на листках з’являються коричнево-бурі плями. Якщо рослині тісно в контейнері, вона може перестати давати квітконоси.

Корисні властивості хлорофітуму

Особливо цінується доведена в ході наукових досліджень здатність хлорофітума очищати повітря. Тому розміщення рослини в житлових і службових приміщеннях це не тільки красиво, але і корисно.

Відео: Догляд за Хлорофитумом в домашніх умовах

Догляд та вирощування за Хлорофітумом в домашніх умовах доступний навіть початківцям. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Хлорофітум. Догляд в домашніх умовах