Види і різновиди грибів сироїжки: фото і опис
Як розпізнати їстівні сироїжки


Гриби сироїжки відомі кожному, хто захоплюється «тихим полюванням» в лісі. Це найпоширеніша знахідка грибників. Існують різні види грибів сироїжок, які по суті відрізняються один від одного тільки забарвленням поверхні капелюшка. Всі гриби сироїжки можна вживати без шкоди для здоров’я в їжу в сирому вигляді. Звідси і пішла їх назва.
Гриби сироїжки болотні
Гриб сироїжка болотна їстівний, його капелюшок 6-15 см, в ранньому віці опуклий, з підвернутими краями, пізніше розкритий або увігнутий всередину, гладкий, яскравий, червоного або суничного кольору. Пластинки білі, потім набувають кольору вершкового масла. Ніжка біла або з червонуватим відтінком, 5-12 см завдовжки, 1-3 см завтовшки. М’якоть з м’яким смаком. М’якоть не волокниста, крихка, на зламі виглядає, ніби зібрана з дрібних кристаликів. Молочного соку немає ні білого, ні прозорого. Споровий порошок охряного кольору.
Зростає на кислих грунтах, на торфовищах, під ялиною або сосною. Знаходити її по яскравому забарвленню просто. Плодоносить з липня по жовтень.
Сироїжка болотна відрізняється від червоного мухомора (amanita muscaria) відсутністю кільця і вольво, а також крихкою, не волокнистою ніжкою.
Вино-червоні гриби сироїжки
Гриби сироїжки винно-червоні відомі ботанікам і можуть вживатися в їжу. Капелюшок 5-12 см, в ранньому віці опуклий, з підвернутими краями, пізніше від розкритого до увігнутого всередину, гладкий, яскравий, коричнево-червоний або винно-червоний. Пластинки білуваті, світло-охряні. Ніжка біла, з пурпуровим відтінком, 5-9 см завдовжки, 1-2 см завтовшки. М’якоть з м’яким смаком, на зрізі сіріє. М’якоть не волокниста, крихка, на зламі виглядає, ніби зібрана з дрібних кристаликів. Молочного соку немає ні білого, ні прозорого. Споровий порошок світло-вершкового кольору.
Зростає в сирих лісах, на торфовищах, під ялиною або сосною. Плодоносить з липня по жовтень. Сироїжка винно-червона відрізняється від червоного мухомора (amanita muscaria) відсутністю кільця і вольво, і крихкою, не волокнистою ніжкою.
Жовто-охряні їстівні гриби сироїжки
Гриби сироїжки жовто-охряні відносяться до їстівних. Капелюшок 5-10 см, в ранньому віці опуклий, з підвернутими краями, пізніше від розкритого до увігнутого всередину, гладкий, жовто-охряного кольору. Пластинки білуваті, пізніше сірувато-жовті, зі «сльозами» на краях. Ніжка біла, сіріюча на зламі, 4-8 см завдовжки, 1-2 см завтовшки. М’якоть без смаку, не волокниста, крихка, на зламі виглядає, ніби зібрана з дрібних кристаликів. Молочного соку немає ні білого, ні прозорого.
Споровий порошок світло-охряного кольору. Плодоносить з липня по жовтень. Зростає в сирах лісах, на торфовищах, під березою, вільхою або сосною.
Сироїжка жовто-охряна відрізняється від жовтих мухоморів відсутністю кільця і вольво, а також крихкою, не волокнистою ніжкою.
Гриби сироїжки зеленого роду
Гриб сироїжка зелена їстівний. Капелюшок 5-10 см, в ранньому віці опуклий, з підвернутими краями, пізніше від розкритого до увігнутого всередину, гладкий, яскравий, трав’янисто-зеленого або оливково-зеленого кольору. Пластинки білуваті або кольору вершкового масла, при пошкодженні і в старості з’являються іржаво-коричневі плями. Ніжка біла, внизу іржава, 5-8 см завдовжки, 1-2 см завтовшки. М’якоть з трохи гострим смаком, не волокниста, крихка, на зламі виглядає, немов зібрана з дрібних кристаликів. Молочного соку немає ні білого, ні прозорого. Споровий порошок світло-вохряного кольору.
Радимо прочитати: Види білих їстівних грибів (Boletus edulis) та їх фото з описом
Цей зелений гриб роду сироїжок зростає в листяних, змішаних і хвойних лісах, під березою, ялиною або сосною. Плодоносить з червня по жовтень.
Сироїжка зелена відрізняється від блідої поганки (amanita phalliodes) відсутністю кільця і вольво, і крихкою, не волокнистою ніжкою.
Золотисто-жовті гриби сироїжки
Золотисто-жовтий різновид сироїжок — це їстівні гриби. Капелюшок 5-8 см, в ранньому віці опуклий, з підвернутими краями, пізніше від розкритого до увігнутого всередину, гладкий, яскравий, темно-жовтий або жовтогарячий з темною серединою. Край капелюшка має помаранчевий відтінок. Пластинки жовтуваті або жовті або помаранчево-охристі. Ніжка порожня, біла, з рожевим або жовтим відтінком, 5-9 см завдовжки, 1-2 см завтовшки. М’якоть біла з м’яким смаком. М’якоть не волокниста, крихка, на зламі виглядає наче дрібні кристалики. Молочного соку немає ні білого, ні прозорого. Споровий порошок світло-вохряного кольору.
Зростає в хвойних, змішаних і листяних лісах. Плодоносить з липня по жовтень.
Сироїжка золотисто-жовта відрізняється від жовтих мухоморів відсутністю кільця і вольво, а також крихкою, не волокнистою ніжкою.
Гриби сироїжки та їх коричневі різновиди
Ці різновиди грибів сироїжок їстівні: капелюшок 6-15 см, в ранньому віці опуклий, з підвернутими краями, пізніше від розкритого до увігнутого всередину, гладкий, охряно-коричневий або горіхово-коричневий. Пластинки білуваті, вершково-жовті з коричневими плямами. Ніжка біла, сіріюча на зламі, 4-8 см завдовжки, 1-3 см завтовшки. М’якоть з м’яким смаком, біла, в капелюшку м’якоть має коричневий відтінок. М’якоть не волокниста, крихка, на зламі виглядає наче дрібні кристалики. Молочного соку немає ні білого, ні прозорого. Споровий порошок кремового кольору.
Сироїжка коричнева зростає в хвойних і змішаних лісах під ялиною. Плодоносить з липня по жовтень. Сироїжка коричнева відрізняється від жовтих мухоморів відсутністю кільця і вольво, і крихкою, не волокнистою ніжкою.
Гриби сироїжки харчові
Ці гриби сироїжки їстівні. Капелюшок 5-10 см, в ранньому віці опуклий, з підвернутими краями, пізніше від розкритого до увігнутого всередину, з короткими рубчиками по краю, гладкий, брудно-червоного або коричневого кольору. Пластинки білі. Ніжка біла, жовтувата, звужена донизу, 3-6 см завдовжки, 1-2 см завтовшки. М’якоть з м’яким смаком, не волокниста, крихка, на зламі немов зібрана з дрібних кристаликів. Молочного соку немає ні білого, ні прозорого. Споровий порошок білого кольору.
Сироїжка харчова росте в листяних, змішаних і хвойних лісах, в парках під березами або під соснами. Плодоносить з червня по жовтень. Сироїжка харчова відрізняється від червоних мухоморів відсутністю кільця і вольво, і крихкою, не волокнистою ніжкою.
Гриби сироїжки цільні
Гриб їстівний. Капелюшок 6-10 см, в ранньому віці опуклий, дуже гладкий і щільний, з підвернутими краями, пізніше від розкритго до увігнутого всередину, гладкий, темно-оливкового або шоколадного коьору. Пластинки білуваті, пізніше жовто-охряні. Ніжка біла, 4-8 см завдовжки, 1-3 см завтовшки. М’якоть з м’яким смаком, на зрізі сіріє. М’якоть не волокниста, крихка, на зламі немов зібрана з дрібних кристаликів. Молочного соку немає ні білого, ні прозорого. Споровий порошок світло-охряного кольору.
Зростає в хвойних, змішаних і листяних лісах, під соснами, ялинками і дубами. Сироїжка цільна плодоносить з липня по жовтень. Отруйних двійників не має.
Як виглядають гриби сироїжки пекучо-їдкі
Гриби неїстівні. Потрібно знати про те, як виглядають гриб гриби сироїжки пекучо-їдкі: капелюшок 5-9 см, в ранньому віці опуклий, з підвернутими краями, пізніше розкритий або увігнутий всередину, гладкий, яскравий, рожевого або світло-червоного кольору. Пластинки прирослі, білі, у старих грибів жовтуваті. Ніжка біла, сіріюча на зламі, 5-9 см завдовжки, 1-2 см завтовшки. М’якоть ніжки біла, капелюшок рожевий, з гірким пекучим смаком, з фруктовим запахом. М’якоть не волокниста, крихка, на зламі виглядає, ніби зібрана з дрібних кристаликів. Молочного соку немає ні білого, ні прозорого.
Зростає в сирих лісах, на торфовищах, під березою, вільхою або сосною. Плодоносить з липня по жовтень.
Можна переплутати з їстівною сироїжкою болотною.
Відео: Як шукати сироїжки в лісі
На цьому наша стаття про сироїжки підійшла до кінця. Ще більше корисних порад для свого городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!
