Хвороби курчат бройлерів: симптоми і ознаки захворювань небезпечними хворобами

Як боротися з хворобами курчат бройлерів


Хвороби курчат бройлерів - симптоми і лікування

 

Хвороби курчат бройлерів: симптоми і ознаки захворювань небезпечними хворобами

 

Курчата бройлери досить невибагливі птиці та утримувати їх з подальшим отриманням м’яса дуже вигідно. Проте буває, що порушуючи деякі правила утримання і годівлі птиці підхоплюють різні захворювання.

Хвороби курчат бройлерів можуть стати величезною проблемою для вашого господарства, так як деякі з них можуть призводити не тільки до летального результату, але і до масового зараження поголів’я.

Курчата бройлери — це дуже популярні птахи, які містяться на приватних дворах нашої країни. Їх відмінність від інших курей полягає в особливості дуже швидкого набору живої маси. У рекордні терміни ці птахи досягають забійного віку. Вони дуже не вибагливі і тримати їх в домашніх умовах дуже легко. Однак і ці птахи іноді схильні до хвороб.

У цій статті будуть розглянуті основні хвороби, до яких схильні в основному м’ясні курчата бройлери.

Існуючи хвороби курчат бройлерів та їх лікування

Хвороби курчат бройлерів велика проблема для птахівника. Вони можуть призводити не тільки до зменшення продуктивності, але і до масової втрати поголів’я. Захворювання у бройлерів можуть бути різними. По суті, вони схильні практично до тих же хвороб, що і будь-які інші кури.

Досвідчені птахівники виділили декілька періодів, коли курчата найбільше уразливі і схильні до хвороб. 1-5 день, 20-25 день, 35-40 день. В ці короткі періоди до курчат потрібно буде проявити особливий догляд, який збереже їх від зараження. У дані періоди бройлери можуть захворіти хворобами, пов’язаними із запаленням шлунково-кишкового тракту, а так само респіраторними. Найчастіше трапляється так, що в один з періодів курчата можуть бути уражені різними хворобами суглобів.

 

 

Читайте також: Хвороби курей їх симптоми і лікування

До найнебезпечніших відносяться респіраторні хвороби. Саме вони є самими заразними і можуть заразити все поголів’я.

Погодьтеся, що набагато краще постійно проводити постійну профілактику, ніж піддавати ризику все поголів’я птахів. Нижче буде представлений список захворювань, яким найчастіше піддаються курчата бройлери.

Основні хвороби бройлерів — симптоми і лікування

Як боротися з хворобами курчат бройлерів

Як боротися з хворобами курчат бройлерів

Аспергільоз птиці

Аспергільоз — це небезпечна вірусна інфекція, яка може заразити курчат. Дана хвороба вражає дихальні шляхи. На останніх стадіях захворювання викликає параліч дихальних шляхів. Лікуванню піддається з великими труднощами, як правило, використовують антибіотики, додаючи їх у їжу. Аспергільоз бройлерів розвивається завдяки неправильним умовам тримання — запорошене повітря, брудна підстилка, не чисті корми. В якості профілактики необхідно дотримуватися всіх правил утримування і годівлі. До симптомів можна віднести хрипи при диханні, млявість, відсутній апетит, апатія.

Куряча дизентерія (пуллороз)

Куряча дизентерія — це хвороби травного тракту. Для бройлерів вона особливо небезпечна, за умови, якщо відсутнє лікування. Як правило, цією хворобою хворіють тільки маленькі курчата, віком до 3 тижнів. Збудником є ​​вірус, який мешкає на забруднених зернових кормах. Лікування полягає в згодовуванні птахам цукру.

Сальмонельоз птиці

Сальмонельоз — це дуже небезпечна хвороба для курчат бройлерів. Викликається вірусом, під назвою «сальмонела». До симптомів можна віднести слабкість, втрату рухливості, різке погіршення стану. Найголовніше, що даний вірус небезпечний і для людей. Передається головним чином через м’ясо птиці. Як правило, лікування безглузде, оскільки на ранніх стадіях хвороба практично себе не проявляє, а на останніх лікувати птицю вже пізно.

Дуже часто трапляється так, що курчата бройлери падають на ноги. Їх рух паралізовано, вони стають млявими і в підсумку можуть загинути. Справа в тому, що бройлери, незважаючи на значну вагу, мають слабкий кістяк, який не завжди може витримати такого величезного навантаження і ноги не виняток. Особливо часто кістки не витримують власну вагу при неправильному годуванні.

Якщо курчата бройлери падають на ноги, то негайно посадіть їх на строгу дієту. Годуйте тільки спеціальним комбікормом, давайте багато вітамінів, а так само кальцію, якого дуже багато в молочних продуктах.

Це основні хвороби курчат бройлерів, саме ними вони найчастіше заражаються. Найголовніше пам’ятайте, що завчасна профілактика набагато краще тривалого лікування.

Відео: Чому дохнуть бройлери, докладний аналіз

На цьому все ми сподіваємося, що Ви зрозуміли які бувають хвороби курчат бройлерів їх симптоми і лікування. Читайте наш сайт xpert.com.ua і розбирайтеся в птахівництві не гірше професіоналів.

 

Хвороби курчат бройлерів: симптоми і ознаки захворювань небезпечними хворобами