Хвороби та шкідники абрикоса і боротьба з ними, фото

Як боротися з шкідниками абрикосів?


Хвороби абрикоса

 

Хвороби та шкідники абрикоса і боротьба з ними, фото

 

Навряд чи знайдуться ті, хто не любить поласувати соковитими, солодкими і ароматними абрикосами. Кожен садівник прагне вирощуватися на своїй дачній ділянці часом не один сорт абрикосового дерева, а кілька. Але точно також як зустрічаються хвороби яблуні, хвороби абрикоса і боротьба з ними вимагають уважності і вчасно вжитих заходів. У цій статті ми обговоримо найпоширеніші хвороби дерева і способи запобігання їх появи.

Хвороби та шкідники абрикоса

Хвороби абрикосу та боротьба з ними

Цікаво, що захворювання абрикоса дуже підступні. Багато садівники не до кінця розуміють те, що дерево пропало, вважаючи, що під час цвітіння було холодно або пішли затяжні дощі. Але якщо на вашій дачній ділянці є абрикоса, яка не тішить вас вже кілька років, тоді потрібно уважніше подивитися на стовбур і листя дерева — чи немає там ознак хвороби.

  • Моніліоз абрикос. Досить часте захворювання. Причиною стає гриб монілії, який з’являється у вигляді опіку або сірої гнилі на плоді абрикоса. Цю пляму багато садівників вважають наслідком заморозків, не надаючи особливого значення. Якщо дерево уражено моніліозом, урожай буде втрачено. Які перші ознаки цього захворювання? Спочатку помічається потемніння листків. Вони не опадають, а продовжують активно зростати, але якщо хвороба прогресує, почнеться засихання та опадання не тільки листя, але і гілок. Згодом на стовбурі дерева можна помітити великі тріщини в корі, ніби дерево горіло.

 

 

Моніліоз абрикос

                Моніліоз абрикосів, фото

Як боротися з моніліозом? Бачачи, що рослина не плодоносить, багато садівники поспішно приймають рішення зрубати дерево, але від хвороби можна позбутися, а врожайність відновити. Для цього необхідно зрубати всі уражені гілки, а зрізи змастити садовим варом. Також необхідно відразу прибирати і спалювати засохлі абрикоси, перешкоджаючи поширенню захворювання. Обов’язковою є процедура обприскування і побілки стовбура дерева навесні. А якщо взимку мороз досяг -25 градусів, можна не переживати — грибок Моніліоза загинув.

  • Гриб Валса. Неприємне захворювання, виражається в появі наростів оранжевого кольору. Інфекція заходить в ранки дерева, вражає його тканини і перешкоджає нормальному руху соку.
Гриб Валса

                    Гриб Валса, фото

Як боротися з грибом Валса? Слідкуйте, щоб не було застою вологи біля кореневої системи. Регулярно робіть обрізку, а при перших ознаках хвороби відразу ж використовуйте фунгіцидний спрей.

Читайте також: Обрізка абрикосу

  • Вертикальне в’янення. Якщо ви помітили, що на нижній частині абрикоса жовтіють листя — це сигнал, що дерево заражене. Вертіціллез — прихована хвороба і не проявляється на стовбурі дерева, але вона сильно вражає судини рослини і знищує врожай.
Вертикальне в'янення абрикоса

 Вертикальне в’янення абрикосів , фото

Як боротися з вертикальним прив’яданням? Головне — не садити біля абрикоса суницю, полуницю і тютюн. Ці рослини люблять вологу, а ось дереву необхідна гарна дренажна система і помірна кількість вологи. Навесні необхідно проводити обов’язкове обприскування бордоською рідиною.

  • Бактеріальна плямистість абрикос. Найпоширеніше захворювання, що виражається у виникненні темних, дрібних плям на плодах. Поступово плями починають рости і темніти. Захворювання ніяк не впливає на кількість врожаю, зате неабияк псує його якість.
бактеріальна плямистість абрикос

бактеріальна плямистість абрикос, фото

Як боротися із захворюванням? Перш за все, регулярно усувати бур’яни, проводити обприскування навесні і білити стовбур рослини.

Відео: Особливості вирощування абрикосів

Отже, хвороби абрикоса і боротьба з ними — завдання непросте, що вимагає знань і деякого досвіду. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам вчасно виявляти захворювання та швидко їх усувати. Радимо переглянути наші незмінні рубрики садівництво та хвороби і шкідники саду та городу, де ви знайдете багато цікавої інформації. Успіхів і гарного врожаю, шановні читачі.

 

Хвороби та шкідники абрикоса і боротьба з ними, фото