Хвороби груші: опис, фото, відео і способи лікування

Чим хворіють груші: опис та лікування захворювань


Хвороби груші: Профілактика, способи лікування та як боротися з шкідниками

 

Хвороби груші: опис, фото, відео і способи лікування

 

Якщо листя і плоди груші потемніли або вкрилися плямами — це може бути ознакою бактеріального або грибкового ураження дерева. Сьогодні ми розглянемо найпоширеніші хвороби груші — опис з фотографіями і способи лікування яких подано в цій статті. Любіть свій сад — і він подарує вам безліч смачних плодів!

Поширені хвороби груші та як з ними боротися

Помітивши ознаки захворювання на сусідніх деревах, проведіть профілактичну обробку інших. Це непорушне правило садівника. Підкажіть сусідові по саду зробити те ж саме. Так ви вбережете себе від втрати врожаю. Обробляючи грушу хімічними препаратами, враховуйте термін виведення його  компонентів з рослини, щоб не нагодувати свою сім’ю отруйними плодами.

Більшість хвороб груші мають грибкову природу.  Гриби люблять вогкість і тепло. Щоб перешкодити їм відчувати себе добре на груші або інших деревах,  варто добре проріджувати крону. Не саджайте дерево в погано провітрюваних частинах саду. Щоб зупинити поширення спор грибка, спалюйте зрізані хворі гілки, тримайте територію навколо дерева чистою, розрихлюйте прикореневу зону ґрунту і проводьте профілактичну обробку щорічно. Також ведіть постійну боротьбу зі шкідниками, так як вони також можуть стати причиною хвороби.

Лікування хвороб груші

Читайте також: Поширені хвороби груші та боротьба з ними

Парша груші

Опис. хвороба є результатом розмноження грибка. Характеризується утворенням на нижній частині листя оливкових плям з оксамитовою поверхнею. Плоди розтріскуються, деформуються, покриваються гнильними плямами.

Парша груші

На фотографії листя, уражені паршею

Лікування. Помітивши ознаки ураження груші паршею — обприскайте дерево бордоською сумішшю. Врятувати дерево при сильному зараженні вам допоможуть такі препарати: «Швидкість», «Днок», «Нітрафен».Прорідити крону груші, щоб вона добре провітрювалася. Це буде перешкоджати розмноженню грибка. Регулярно збирайте опалі плоди і листя, ґрунт навколо дерева рихліть.

Плодова гниль груш

Опис. Наукова назва хвороби — Моніліоз. Теж викликається грибами, але іншого виду. Ознакою зараження дерева буде утворення бурих плям на плодах з подальшим утворенням наростів. деякі заражені плоди обсипаються, інші засихають на гілках. Пік захворювання припадає на другу частину літа.

 

 

Гниють груші

Фото плодової гнилі груші

Лікування. Крону ураженого дерева слід прорідити,  зняти, плоди, які залишилися на гілках,  а територію навколо ретельно прибрати. З моніліозом борються за допомогою бордоської рідини і препарата «Хом». Ефективний такий коктейль: «Здоровий сад» + «Байкал» + «Екоберін». На початку і в кінці сезону проводять обробку дерева вапняним молоком.

Попелистий грибок

Опис. Плоди і листя груші покриваються чорним нальотом, схожим на сажу. Сприятливим середовищем для розвитку грибка є друга половина літа, на ослабленому і ураженому шкідниками дереві.

Сіра гниль груш

Сіра гниль груш

Лікування. Знищує грибок, що викликає появу чорного нальоту, препарат «Каліпсо». Більш щадний варіант — «Фітоверм».

Борошниста роса груші

Опис. Ще одне грибкове захворювання. Листя груші виглядає так, ніби їх присипали борошном. З часом наліт набуває іржавого вигляду, а листя і квіти обсипаються.

Мучниста роса груш

На фотографії ви бачите борошнисту росу на листках груші

Лікування. від борошнистої роси допомагає «Фундазол» і «Сульфіт». З народних способів: розчин марганцівки або кальцинованої соди з милом. Все засохле листя і пагони необхідно зрізати і спалити.

Іржа листя

Опис. Спочатку листя покриватися жовтими плямами, які з часом змінюють колір на рудий. Грибок, що викликає хвороба, зароджується на хвойних деревах.

Іржа листя груші

Руді плями, як на фотографії, говорять про розвиток іржі листя

Лікування. Починати боротьбу проти іржі потрібно ранньою навесною. Хороший ефект приносить обприскування бордоською сумішшю, настоєм попелу. У складних випадках допомагає багаторазове обприскуваннярозчином препарату «Балейтон». Восени показано застосування «Карбаміду».

Чорний рак груші

Опис. Хвороба розвивається поступово протягом декількох років. На стовбурі і гілках груші з’являються невеликі тріщини, які зі часом стають ширше, глибше і покриваються бурими плямами. такі глибокі рани на дереві стають «вратами» для проникнення різних інфекцій.

Чирний рак груші

Фото початкової стадії чорного раку груші

Лікування. Виправити ситуацію допоможе видалення пораненої частини дерева. Місце зрізу слід обробити мідним купоросом, а потім сумішшю глини і коров’яку. Дуже важливе повне прибирання осіннього листя.

Цитоспороз на груші

Опис. На підставі зовнішнього прояву, хворобу прозвали стовбуровою гниллю. Ознака локалізовані бурі плями на корі дерева. Провокують стволову гниль сонячниі опіки або обмороження.

Цитоспороз  груші

Цитоспороз  груші

Лікування. Методи боротьби аналогічні попередньому випадку. Також необхідно  вчасно видаляти засохлі частини рослини, на зиму білити стовбур.

Бактеріальний опік

Опис. Небезпечне ураження грушового дерева, основним проявом якого є скручування і почорніння листя. При цьому вони залишаються на дереві. Слідом за цим відмирає стовбур і пагони. Причина такого стану дерева -бактерії, які легко переносяться комахами, вітром і опадами.

бактеріальний опік груші

На фото бактеріальний опік груші

Лікування. Найвірніший спосіб боротьби — повне видалення уражених гілок з глибоким захопленням здорових тканин. Зрізані частини потрібно неодмінно спалити, а використані інструменти продезінфікувати. Розчином антибіотиків обробляють зрізи і обприскують все дерево. Протягом періоду вегетації грушу багаторазово обприскують бордоською сумішшю.

Дивіться відео: Хвороби груші, профілактика і лікування захворювань

Ми розглянули найвідоміші хвороби груш. Опис з фотографіями і способи лікування повинні допомогти вам захистити свої дерева від непоправної шкоди. Цей фрукт вкрай корисний при хворобах підшлункової залози, анемії і бронхіті, він активізує робочу силу кишечника, печінки і нирок. Ось чому боротьба з хворобами груш у своєму саду варта будь-яких зусиль. Слідкуйте за здоров’ям своєї груші і правильно за нею доглядайте, щоб оздоровити всю сім’ю за допомогою цього смачного фрукта!

 

Хвороби груші: опис, фото, відео і способи лікування