Обробка полуниці восени від шкідників і хвороб — відео

Як боротися з хворобами та шкідниками полуниці, суниці


Хвороби і шкідники полуниці

 

Обробка полуниці восени від шкідників і хвороб - відео

 

Хвороби і шкідники полуниці. З ними обов’язково потрібно боротися, адже інакше врожаю не буде, і можуть постраждати інші рослини. Профілактичні заходи найкраще проводити восени і навесні, коли ягоди ще не достигли. Давайте розберемося, які хвороби зустрічаються у полуниці і як з ними боротися.

Хвороби і шкідники клубники — методи боротьби з ними

Найпоширеніший шкідник полуниці — прозорий кліщ, який пошкоджує листя рослини. Обробку проти кліща найкраще проводити восени. Для цього вам потрібно зробити розчин з води, мила, рослинної олії, золи (попелу) та оцту. На 10 літрів води всіх інгредієнтів можна взяти по 2 столові ложки. Готовим розчином обробіть листя і ґрунт навколо кущів полуниці.

Прозорий кліщ на полуниці

Прозорий кліщ

Навесні вам доведеться боротися з павутинним кліщем, який покриває листочки павутиною і висмоктує сік. Щоб від нього позбутися, обприскуйте рослини настоянкою полину, або купіть спеціальний засіб.

Павутинний кліщ на полуниці

Павутинний кліщ

Сіра гниль — одне з найбільш неприємних захворювань полуниці. Виявляється, що спори цього гриба дозрівають якраз під час появи перших ягід.

 

 

Читайте також: Догляд за полуницею восени

При попаданні на полуницю сіра гниль утворює наліт, через який ягода просто згниває.

Відео: Сіра гниль на полуниці — симптоми зараження та методи боротьби

Такі ягоди рекомендують закопувати окремо, щоб не сприяти розмноженню сірої гнилі. Щоб зберегти врожай, можна скористатися спеціальними препаратами проти цього захворювання полуниці.

Сіра гниль на полуниці

Сіра гниль полуниці

Плямистість листя полуниці — досить часте захворювання, яке призводить до передчасного обпадання листя. Боротьбу з плямистістю можна проводити навесні під час цвітіння і після того як урожай було зібрано. Для цього полуницю обробляють розчином хлорокису міді.

 

Обробка полуниці восени – як правильно обробити

Якщо цей спосіб не допоміг, в кінці сезону повністю скосіть листя і обробіть рослини сірчаною кислотою. Восени у вас виросте  нове листя, яке буде повністю здоровими.

Плямистість листя полуниці

Плямистість листя полуниці

Борошниста роса — це грибок, в результаті якого на листках з’являється наліт, і вони закручуються вгору. Щоб попередити цю хворобу полуниці, вам потрібно восени обприскувати рослина марганцівкою (розведіть 1,5-2,0 грама на відро води). Ще один спосіб — обробка розчином колоїдної сірки у воді в співвідношенні 1:10.

Борошниста роса на полуниці. Мучниста росичка на полуниці

Борошниста роса клубники

Якщо ви почнете боротися зі шкідниками полуниці вчасно, то навесні зберете на дачі хороший урожай цієї смачної і корисної ягоди.

На цьому наша стаття «Обробка полуниці від шкідників осінню» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у боротьбі з шкідниками та хворобами вашої полуниці. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей.

 

Обробка полуниці восени від шкідників і хвороб - відео