Хвороби картоплі (фото) опис та лікування

Як боротися з хворобами картоплі


Хвороби картоплі (фото) опис і лікування парші, фітофторозу, раку

 

Хвороби картоплі (фото) опис та лікування

 

В Україні та Росії картоплю вважають другим хлібом. І це не кажучи про Білорусію, де картопля — це мало не державний символ. В основному даний овоч вирощують у відкритому ґрунті і при цьому продуктивність досить висока. В Україні картоплю вирощують безліч фермерських господарств. Тільки Китай випереджає Росію та Україну за темпами виробництва даного овоча. З одного гектара можна зібрати приблизно 110 центнерів картоплі.

У той же час картопля є культурою, яка найбільше схильна до хвороб. Залежно від різних умов втрати врожаю можуть досягати до 25 відсотків. Можливостей зараження картоплі існує безліч. Бактерії, грибки та інші віруси здатні викликати хвороби картоплі (фото). Фітофтороз приносить найбільше шкоди культурі. Візори — це друга загроза овоча.

Фітофтороз картоплі

При фітофторозі (Phytophthora infestans) втрати врожаю можуть досягати 70 відсотків. Це вважається найнебезпечнішою хворобою картоплі. Бурі плями на листі в період цвітіння овоча — це найпоширеніша картина захворювання. Якщо настає сезон дощів, то заражене листя покривається білим нальотом.

Фітофтороз картоплі

Фітофтороз картоплі

Темно-сірі плями з’являються на картоплі. Розвиватися хвороба може при температурі від 1,5 до 30 градусів. Інфекція може передаватися насінням, а також через грунт, якщо картопля повторно саджається на тій же ділянці.

Рак картоплі і заходи боротьби з ним

Найнебезпечнішою хворобою овоча є рак (Synchytrium endobioticum). Об’єкт внутрішнього карантину є збудником захворювання. Як правило, пошкоджується сама бульба, але іноді і листя.

 

 

Рак картоплі і заходи боротьби з ним

Фото: Рак картоплі

Спочатку на картоплі з’являється невеликий горбок, який згодом переростає в нарости. Для того щоб захистити культуру від цієї хвороби, потрібно використовувати тільки перевірені сорти. Але коли проблема упущена, рекомендується в наступні чотири роки не вирощувати овоч на тому ж місці.

Альтернаріоз картоплі

Альтернаріоз (Alternaria solani) — ще одна хвороба картоплі. Уражаються не тільки стебла, а й бульби. Збиток від даного захворювання становить приблизно 30 відсотків від усього врожаю. В основному даним захворюванням страждає середньостиглий сорт картоплі. За двадцять днів до цвітіння на листках з’являються сірі плями. Якщо поразка серйозна, то листя відмирає. На самих бульбах з’являються западини неправильної форми.

Хвороби картоплі (фото)

Для того щоб захистити овоч від цієї хвороби, необхідно вирощувати тільки стійкі сорти. Крім того, можна використовувати різні хімікати.

Фомоз (Phoma exiqua)

Якщо на картопляних стеблах з’явилися плями (див. Фото), значить картопля уражена фомозом. Це захворювання, під час якого на бульбах з’являється суха гниль. Тут також є западини.

Як боротися з хворобами картоплі

Щоб позбутися захворювання, потрібно перевіряти ретельно картоплю перед зберіганням, яка в наступному році буде служити для посіву. Крім того, не варто вирощувати на тому ж місці урожай протягом декількох років.

Парша картоплі (Streptomyces scabies)

Парша зустрічається як захворювання картоплі в тих ґрунтах, в яких мало марганцю і бору, а також при слабкому потоці повітря в ґрунті. В основному уражається бульба.

Чорна парша картоплі

Чорна парша картоплі

Це ще далеко не всі захворювання, які існують у картоплі. Однак в даній статті перераховані найбільш поширені захворювання. Для того щоб з ними боротися, необхідно виконувати запропоновані правила. Зрідка рекомендується обробляти грунт і посіви хімікатами, які продаються в магазинах.

Відео: Хвороби картоплі та заходи боротьби з ними

На цьому все, наша стаття «Хвороби картоплі (фото) опис і лікування парші, фітофторозу, раку» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у боротьбі з шкідниками та хворобами Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту Хвороби і шкідники саду та городу де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про існуючи хвороби та боротьба з ними у саду та городі. Гарних Вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Хвороби картоплі (фото) опис та лікування