Поширені захворювання туї та методи боротьби з ними

Як боротися з хворобами туї


Хвороби туї та їх лікування

 

Поширені захворювання туї та методи боротьби з ними

 

Туя — прекрасна рослина, яку прагнуть посадити на своїй дачній ділянці багато садівників. Вона не тільки істотно прикрашає ландшафт ділянки, а й радує своїм нескладним доглядом. Але всі туї піддаються страшним нападам захворювань і шкідників, які можуть привести до загибелі рослини. Тема цієї статті — хвороби туї та їх лікування. Фото допоможуть вам на власні очі уявити собі перші ознаки захворювання і вчасно вжити рішучих дій.

Хвороби туї

Читайте також: Туя — посадка і догляд у відкритому ґрунті

Хвороби туї — як її захистити?

Для того, щоб туя радувала красою і величчю, необхідно захищати її від різних хвороб. Сьогодні відомо безліч різних захворювань, більшість з яких переносяться від інших, поруч посаджених рослин. Давайте розглянемо, яких інфекцій слід боятися найбільше.

Як захистити тую від хвороб?

Найпоширенішими захворюваннями туї є:

1. Фітофтора. Найнебезпечніша хвороба. Пошкоджує корінь, а потім переходить на верхній шар рослини. В результаті туя починає в’янути, змінює колір на сірий відтінок, стовбур внизу стає м’яким. На стовбурі з’являється наліт, коріння починає гнити, і стає ламким.

Фітофтора туї

Найчастіше ця хвороба викликається вологим ґрунтом. Щоб запобігти її появі, дерево необхідно обробляти фунгіцидами. Якщо все-таки захворювання дісталося до туї, то від неї потрібно позбавлятися, а землю змінити. Оскільки захворювання здатне жити в землі тривалий час.

2. Бурі пагони. З’являються ранньою весною. Характеризуються пожовтінням лусочок. В результаті зараження, пагони стають бурими, а потім рослина гине. Для профілактики заражені пагони потрібно видаляти. Після цього дерево потрібно постійно підгодовувати. Обприскувати рекомендується фундазолом.

 

 

Бурі пагони туї

Дана хвороба може виникати через фузаріозу. У такій ситуації потрібно під корінь додавати розчин фундазола. Також можна обробляти рослину цирконом. Намокання коренів також може спровокувати захворювання. Найчастіше спостерігається дане явище через застій ґрунтових вод.

3. Іржа і шютте. Хвоя у рослини опадає і темніє. Найчастіше захворювання атакує навесні, однак може і протягом року. Найбільш схильні до цих хвороб молоді туї. З метою профілактики погані гілки потрібно прибрати. Уражені дерева потрібно обробити фунгіцидом. Обробка проводиться в травні і протягом літа.

Іржа і шютте туї

Якщо препарати не допомогли впорається з хворобою, можна використовувати фундазол. Їм обприскувати туї не потрібно, він використовується для боротьби з інфекцією в ґрунті. Рослини, заражені шютте, необхідно лікувати за допомогою топсин-М. Дерева потрібно обприскати навесні, після припинення нічних заморозків.

4. Туєва лжещитовка. Основні ознаки захворювання — жовті виразки у кори. Лікування необхідно розпочати відразу ж, інакше хвороба здатна покрити весь стовбур плямами, і дерево загине.

Туєва лжещитовка

Для лікування від лжещитовки потрібно застосовувати такі препарати: Рогор, Карбофос, Актеллік, Антіо. Також можливо проводити лікування народними методами. Для профілактичних цілей від хвороби, стовбур огортають соломою. Гілки обробляють мильним розчином.

Відео: Які хвороби і шкідники вражають туї, їх лікування

Правильний і своєчасний догляд за деревами захистить сад від можливих хвороб. За зовнішнім виглядом можна відразу ж визначити, що рослини заражені. Тому лікування потрібно проводити миттєво, тоді вони будуть врятовані.

Правильне і своєчане лікування туї

Звичайно, всі ці захворювання негативно позначаються на стані рослини. Щоб запобігти зараженню, рекомендується ретельно стежити за кількістю і якістю поливу, удобрювати землю і не допускати небезпечного сусідства. Що стосується підживлення, то воно повинно бути максимально відповідним для туї. Можна вносити органічні і мінеральні добрива, єдина умова — не застосовувати свіжий гній і курячий послід. У цих речовинах міститься велика кількість шкідників, які негативно діють на кореневу систему дерева. Туя може піддаватися атаці комах, тому фахівці радять використовувати спеціальні препарати.

Захворювання туї

Тепер ви знаєте все про хвороби туї та їх лікування. Фото на нашому сайті допоможуть вам мати уявлення про ознаки захворювання і вчасно виявити його на своїй рослині. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам уберегти тую від загибелі.

Лікування туї в домашніх умовах

На цьому наша стаття «Хвороби туї та їх лікування» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у правильному лікуванні цієї рослини. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво — кращі поради, де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей.

 

Поширені захворювання туї та методи боротьби з ними