Індетермінантні сорти томатів (помідорів) для відкритого грунту — огляд найкращіх сортів

Індетермінантний сорт помідорів що це таке, та як їх вирощувати


Індетермінантні сорти томатів для вирощування у відкритому грунті

 

Індетермінантні сорти томатів (помідорів) для відкритого грунту - огляд найкращіх сортів

 

Індетермінантні сорти помідорів дозволяють економити землю на ділянці. Вони виростають дуже високими. Завдяки цьому з’являється можливість зібрати величезний урожай — 10, 15 і навіть 20 кг. з куща. В умовах відкритого грунту їх вирощують не так часто, з огляду на занадто довгого вегетативного періоду. З цієї ж причини індетермінантні сорти помідорів садять у відкритий грунт тільки розсадою.

Якщо ви рішуче налаштовані вирощувати на своїй землі саме високорослі томати, подбали про надійну опору для них, і не боїтеся постійного пасинкування, поспішаємо допомогти Вам з вибором. В даній статті Ви дізнаєтеся, які існують кращі індетермінантні сорти томатів для відкритого грунту.

Що потрібно знати про низькорослі помідори

Що потрібно знати про низькорослі помідори

Помідори з необмеженим ростом слід обов’язково підв’язувати до шпалери, інакше вони ляжуть на землю. На всіх індетермінантних кущах потрібно постійно обламувати пасинки. Найчастіше залишають лише один або два, рідше три, гілки з плодами. Так збільшується розмір і скорочується термін дозрівання плодів.

Читайте також: Сорт томату Хурма

Важливо відзначити, що всі пасинки не можна зрізати одночасно, інакше рослина може захворіти. Про те, як має проводитися формування індетермінантних томатів дивіться у відео, розташованому під статтею.

Саджаючи у відкритий грунт високорослі томати, Ви помітите кілька позитивних результатів:

• Висока врожайність. На одному високорослому кущі може утворитися від 20 до 40 кистей, на кожній з яких дозріє приблизно по 6 помідорів. З одного квадратного метра ви точно зможете зібрати два-три відра томатів.
• Захист від фітофтори. Навіть якщо посаджений вами гібрид не володіє стійкістю до цього захворювання, то негусті кущі, підв’язані до шпалери, завдяки достатньому обігріву сонцем і контакту зі свіжим повітрям мають менше шансів на інфікування.

Читайте також: Як правильно пасинкувати помідори

• Тривалість плодоношення. Починаючи з середини літа до пізньої осені індетермінантні томати дають плоди однакової якості.
• Зручність догляду. Підв’язані до шпалери стовбури, позбавлені великої гіллястості, легко обробляти, до них легше підступитися.

Популярні високорослі сорти томатів для відкритого грунту

Популярні високорослі сорти томатів для відкритого ґрунту

Томат сорту Чудо землі

Це дуже популярний ранньостиглий сорт помідорів з серцеподібними і, судячи з відгуків, дуже цукристими плодами, не схильними до розтріскування. Рослина відрізняється підвищеною стійкістю до посушливих умов. Перші плоди можуть важити близько 500 г. наступні кілька менше.

Індетермінантний томат Чудо землі

Індетермінантний томат Чудо землі

Сорт томату Де Барао

Плоди різновидів цього гібрида мають різне забарвлення. Вони важать близько 70 г. а сорт з приставкою «Царський» — 120 г. Це пізній сорт, стійкий до фітофторозу. Рослина формується дуже потужна і висока.

 

 

Де Барао - популярний сорт томата для відкритого грунту і теплиці

Де Барао — популярний сорт томата для відкритого грунту і теплиці

Чіо-Чіо-сан

Цей високорослий томат може похвалитися одночасно і величезною кількістю плодів, і чудовим смаком плодів, і хорошим імунітетом. Завдяки всім цим якостям він став фаворитом у величезного числа дачників. Чіо-Чіо-сан має незвичну будову — на одній кисті може утворитися близько 50 дрібних і дуже щільних помідорів.

Чіо-Чіо-сан

Ранньостиглий сорт салатних помідорів Дика троянда

Ранньостиглий сорт салатних помідорів, які мають високий відсоток сухої речовини і цукру, але не позбавлені кислинки. Посадивши цей гібрид, можна зовсім не переживати за нього під час посухи і не бояться інфікування.

Дика троянда

Томат Тарасенко 2

Один з кращих томатів універсального застосування з високою товарністю, вагою близько 100 г. Середньостиглий, здатний дуже рясно плодоносити, стійкий до хвороб.

Томат Тарасенко 2

Томат Тарасенко 2

Сорт томатів Тарасенко рожевий

Ніжно-рожеві плоди мають ніжну і смачну м’якоть і важать деколи 200 г. Гібрид дуже рясно плодоносить навіть в умовах нестачі сонячного світла і тепла. Різного роду інфікування сорт не схильний до.

Тарасенко рожевий

Індетермінантний салатний сорт помідорів Кавуновий

Індетермінантний салатний сорт помідорів раннього дозрівання, в забарвленні якого присутні не тільки червоний, але і коричневий колір. Плоди дуже соковиті і не дуже великі. Несприятливі погодні умови і не зовсім відповідний склад грунту не стануть на шляху до отримання хорошого врожаю.

Індетермінантний сорт помідорів Кавуновий

Індетермінантний сорт помідорів Кавуновий

Томат сорту Алий Мустанг

Звертають на себе увагу цікавою подовженою форма плодів. Даний сорт томату невимогливий до грунту і коливання температури, стійкий до хвороб. Висока врожайність дозволяє створити велику кількість смачних заготовок на зиму.

Алий Мустанг урожайний сорт для відкритого грунту

Алий Мустанг урожайний сорт для відкритого грунту

Томат Кардинал

Популярний ранній великоплідний сорт з соковитими і цукристими плодами. Мінлива погода ніяк не вплине на врожайність цього індетермінантного сорту. Кардинал вимогливий до складу та структури грунту і догляду.

Томат Кардинал

Якщо Ви хочете відступити від стандартів і посадити на ділянці томати з жовтими плодами, у Вас є вибір. Наприклад, ви можете посадити:

Чудо світла — дрібноплідний і дуже врожайний сорт;
Гігант лимонний — великоплідний і високоврожайний томат з тривалим плодоношенням;
Медовий спас — дуже врожайний сорт з солодкими і великими плодами;
Медова крапля — індетермінатний сорт жовтих томатів цікавої форми, дуже стійкий.

Маленькі помідори Медова крапля

Маленькі помідори Медова крапля

Індетермінантні сорти томатів для відкритого грунту — це гарне рішення, якщо Вам потрібно заощадити трохи землі. Посадивши їх, Ви отримаєте велику кількість смачних плодів, а тому не пошкодуєте про таке рішення.

Відео: Формування та пасинкування кущів індетермінантних томатів

Всі ці сорти, які не важко вирощувати не тільки у відкритому ґрунті, а й в теплиці. Рекомендуємо переглянути рубрику вирощування помідорів де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашими томатами. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Індетермінантні сорти томатів (помідорів) для відкритого грунту - огляд найкращіх сортів