Індики бройлери вирощування в домашніх умовах

Вирощування бройлерних індиків в домашніх умовах відео


Індики бройлери вирощування в домашніх умовах відео - опис кращих порід з фото

 

Індики бройлери вирощування в домашніх умовах

 

Індик найбільший птах на подвір’ї. Його вирощують заради смачного м’яса з дієтичними властивостями. Але відчутний прибуток Ви отримаєте, освоївши вирощування індиків бройлерів в домашніх умовах.

Сьогодні відгодівля цього птаха стає все більш популярною. Відгодовані індики бройлери в домашніх умовах повністю забезпечать Вас відмінним продуктом, з підвищеними смаковими якостями.

Коротко про бройлерні індики — опис з фото

Бройлерні індики це абсолютно новий напрямок в птахівництві. Птах місцевої популяції, поширений практично в кожному господарстві давав тушку вагою в 5 — 6 кг. Індики нових порід — срібляста північнокавказька, бронзова, північнокавказька бронзова, московська бронзова, московська біла, північнокавказька біла, Тихорецька чорна, узбецька палева — припиняли інтенсивне нарощування м’язової маси до двох місяців, тому не могли задовольнити більші вимоги. Це стало причиною формування промислового поголів’я птиці з імпортних порід — широкогрудої білої і широкогрудої бронзової, які пізніше дали нові спеціалізовані лінії і кроси різних вагових категорій.

Для отримання бройлерних індиків з кращих порід відбираються групи з найбільш вираженими якостями. З їх потомства формуються лінії, схрещуючи які отримують гібридне потомство. Лінії і гібридне потомство цих ліній утворюють кроси легких груп, вагою до 9 кг; середніх, вагою до 18 кг; важких, вагою до 25 кг, основна відмінність яких максимально набрана вага.

Читайте також: Розведення індиків в домашніх умовах

Птахівники рекомендують для вирощування відомі кроси «Хідон», «Універсал», «БЮТ — 8», «Біг — 6», «Біг — 9», що дають у 30 — денний термін тушку вагою до 20 кг, отримані від порід широкогрудих індичок. Вони використовуються виключно на м’ясо і вигідно відрізняються від інших ліній і порід.

Гібриди широкогрудого бронзового індика середньовагового кросу «БЮТ — 8», «БЮТ — 9», «БЮТ — 10» і вітчизняного кросу «Харківський» вирощуються 56 днів і забиваються при досягненні ваги тушки 2 кг. Індики кросу «Біг-5», «Біг-6», «Біг-7» і «Біг-9» вже в 90-денному віці сягають близько 5 кг.

Відмінними важкими кросами, отриманими від схрещування ліній білого широкогрудого індика, є «Універсал», що має масу 10 кг в 4 місяці і «Хідон», що досягає ваги до 26 тижнях 15 кг.

 

 

Але найбільш відомим гібридом, що займає пальму першості в усьому світі, є американський «Біг-6», який у 24 тижні досягає живої ваги 25 кг. У порівнянні з ним, «Хідон» здається кросом легкої групи.

Кожен створений крос економічно вигідний, тому вибір повинен залежати від передбачуваної реалізації продукції, переваг та особливостей вирощування індиків тієї чи іншої групи.

Особливості вирощування бройлерних індиків

Індики бройлери вирощування в домашніх умовах

Вирощування індиків обраного кросу має свої особливості.

Зазвичай молодняк вирощують на підлозі з 3-х тижневого віку на чистій, глибокій підстилці з соломи. У домашніх умовах найчастіше застосовують клітинне і комбіноване утримання птиці.

Вважається, що індики примхливі у вирощуванні, але цьому варто навчитися. До того ж бройлерні індичата швидко нарощують живу масу, тому догляд за ними займе не надто багато часу.

Бройлерні індичата вирощуються за інтенсивною технологією, причому кроси легкого типу відрізняються більш низькими вимогами до годівлі. Переваги важких кросів в дуже швидкому зростанні.

Перед посадкою індичат обраного кросу приміщення дезінфікують, прогрівають, розставляють поїлки та годівниці. У перші 15 днів, підтримують потрібний температурний режим, тому що малюки сильно залежать від температури навколишнього середовища.

Вирощування бройлерних індиків в домашніх умовах відео

Дуже важливо годувати індичат в точно встановлені години. Для цього застосовують спеціальний комбікорм.

Індичата починають цікавитися кормом до кінця другої доби. Спочатку їм дають пшоно і рубане варене яйце, посипане подрібненими злаками для стимуляції травлення. На наступну добу додають терту моркву, ще через добу — дрібно нарізану зелень. Поступово в раціон вводять сухе молоко, сир, молочний обрат, кисляк, мясокостну і рибну муку. У цей час важливо стежити за якістю і свіжістю корму, бо індюшата можуть легко захворіти кишковими розладами.

Важливо забезпечити малюкам світловий день протяжністю 12-13 годин.

Молодняку ​​не можна давати занадто багато зелені, тому що грубі волокна трави можуть закупорювати кишечник індичат, але вона повинна бути в щоденному раціоні. Цілком підійде морква або буряк з бадиллям, конюшина, капустяне листя або кропива. Дуже обережно потрібно ставитися до вологої мішанки, вона повинна розсипатися в руці і не бути липкою.

Індичата що підросли отримують цілісне і подрібнене зерно кукурудзи, пшениці, ячменю у вечірні години. Протягом доби індиків годують вологими мішанками з подрібненого зерна, пшеничних висівок, макухи, комбікорму, щіпки мясокостного і рибного борошна, овочами з городу.

Вирощування бройлерних індиків в домашніх умовах

Сухі та вологі корми насипаються в різні годівниці. Сухі корми підсипають потроху: у міру спустошення годівниць. Вологі мішанки готують за 20 хвилин до згодовування. Не забувайте, що птах потребує мінеральної підгодівлі. Забезпечте малюків чистою водою і не допускайте їх намокання, бо від переохолодження індичата, швидше за все, загинуть.

У літній час найкраще містити індиків на вільному випасі. Взимку птицю потрібно підгодовувати сіном і сушеними листками. Але основним правилом вирощування бройлерних індиків є чистота в приміщенні та дезінфекція годівниць. Ці заходи забезпечують високу схоронність вирощуваної породної птиці.

Помилки при відгодівлі індиків

Багато починаючіх птахівників роблять помилку, коли годують бройлерних індиків як курей. Другою помилкою є годування птиці жирними кормами, що призводить до швидкого ожиріння молодняка. Крім цього, від таких кормів в індичок сильно погіршується здоров’я. Тому правильно збалансований раціон є запорукою швидкого зростання бройлерних індичат.

Відео: Індики бройлери в домашніх умовах

Щоб освоїти вирощування індиків бройлерів в домашніх умовах рекомендуємо Вам подивитися відео.

Ви зможете дізнатися, як розводять індиків в підсобних господарствах регіону, чим відрізняються різні кроси один від одного, які характеристики і перспективи мають популярні породні групи індиків.

Відгодовані індики бройлери в домашніх умовах дійсно в короткі терміни забезпечать вашу сім’ю великою кількістю цінного м’яса. На цьому все ми сподіваємося, що Ви зрозуміли як вирощувати індиків бройлерів в домашніх умовах. Читайте наш сайт xpert.com.ua і не знайте турбот та проблем.

 

Індики бройлери вирощування в домашніх умовах