Яблуня китайка (Долго): опис сорту, фото, вирощування та відгуки

Найсмачніший сорт яблук - яблуня Долго (китайка)


Яблуня китайка (Довга): опис, фото, вирощування, відгуким

 

Яблуня китайка (Долго): опис сорту, фото, вирощування та відгуки

 

Сорт яблуні китайка Долго вважається одним з найсмачніших видів. Але виростити його досить складно, так як дерево примхливе. Цей сорт пристосовується до різних кліматичних умов, а також відрізняється рясним врожаєм.

Опис сорту яблуні китайка Долго з фото

Яблуню китайка вирощують у багатьох країнах. Вона не тільки є чудовою прикрасою саду, але і здатна дати дуже смачні плоди. Існує багато різних сортів. Кожен з них відрізняється своїми якостями.

Історія селекції яблуні сорту китайка (Долго)

Сорт китайка Долго був створений американцями на початку XX століття. Над ним працювало кілька вчених, але найбільше до яблуні виявляв інтерес Гансен. В якості основи взяли російський різновид яблук Сибірка і інший вид дерев, які невідомі досі.

При виведенні плодів використовували популярний метод гібридизації. З 15 піддослідних дерев пилок взяли тільки у 11 з них. Потім вчені знову запилювали яблуні і в результаті такої реакції вдалося вивести насіння нового сорту.

Перед висаджуванням Гансен піддав насіння стратифікації. На цей процес у нього пішло близько 5 місяців. Після посадки він довгий час доглядав за сортом і перевіряв його в суворих умовах.

Опис сорту яблуні китайка Долго з фото

Зовнішній вигляд плодів і дерева китайка (Долго)

Яблуня китайка захоплює своїм зовнішнім виглядом багатьох людей, тому її часто використовують в якості декорування саду. Дерева мають порівняно невеликий розмір, але деякі з них досягають 4 м у висоту.

Крона відрізняється округлістю і широкуватою формою. Пагони вважаються средньопущеними і мають темно-зелений відтінок. Гілки ростуть вгору. Під час активного цвітіння вони починають повністю покриватися плодами, які тримаються на короткій ніжці.

Є на дереві листя сливового кольору. Характеризуються довгастою формою і легкою зазубреністю по краях. Плоди невеликі за розміром. Їх вага зазвичай не перевищує 20 м Мають конусоподібну форму, але деякі з них можуть нагадувати кулю.Колір у яблук цього сорту насичений, яскраво-червоний.

В області западини спостерігається жовтизна. Мають пружну м’якоть кремового відтінку. Присутні червонуваті вкраплення. На смак плоди кисло-солодкі.

Увага! При тривалому зберіганні м’якоть починає жовтіти.

Термін життя яблуні китайка (Долго)

Зберігати плоди рекомендується в темному і прохолодному місці. Тоді вдасться продовжити їх термін життя до 2 місяців.

Смак яблук сорту китайка Долго

Смак яблуні китайка Довга

М’якоть у плода — пружна. Має кремовий відтінок з вкрапленнями червоного кольору. У смаку яблук відчутна характерна кислинка.

Регіон вирощування яблуні китайка (Долго)

Яблуня китайка Довга виростає в районах з холодними землями. Тому її часто зустрічають на заході і сході, де спостерігається континентальний клімат. Цей сорт прекрасно підійде для вирощування в умовах суворої зими. Коренева система розташовується глибоко, тому дереву вдається зберегти оптимальну температуру.

 

 

Крім цього, сорт швидко адаптується до посушливих і жарких районів. Щоб адаптація пройшла краще, необхідно регулярно поливати дерево. Якщо знехтувати цією умовою, коренева система почне вичерпуватися.

Врожайність яблуні китайка (Долго)

Сорт яблук китайка Довга добре росте в різних умовах. Але найчастіше яблуні використовують в якості декорування саду.

Плоди починають з’являтися тільки через 4-5 років після посадки. Особливість яблук полягає в їх розташуванні на гілках. Під час дозрівання вони розміщуються близько один до одного, при цьому тримаються дуже міцно.
Урожай починають збирати в кінці серпня — початку вересня. Плодоносить дерево тільки 1 раз в рік.

Стійкість яблуні китайка до морозів

Сорт яблук Довга пристосований до холодів. Вважається досить морозостійким.

Стійкість до захворювань і шкідників

 Стійкість до захворювань і шкідників яблуні китайка

Цей сорт стійкий до захворювань. Але є кілька хвороб, які можуть вплинути на врожайність і зовнішній вигляд дерева — цитоспороз, бактеріальний опік і чорний рак.

Перший тип захворювання протікає важко. Щоб уникнути недуги, під час цвітіння необхідно проводити обробку препаратом Хом, а перед цим — мідним купоросом.

Бактеріальний опік теж вважається серйозним і небезпечним захворюванням. Боротися потрібно тільки шляхом знищення вогнища зараження.

Чорний рак погано позначається на деревині, через що істотно псується зовнішній вигляд. Пошкоджену кору знімають, утворені рани заліковують за допомогою медикаментів.

До головних шкідників відносяться:

 1. Зелена попелиця. Для боротьби використовують тютюново-мильний розчин.
 2. Листоблішка. Шкідник не любить тютюновий дим, тому дерево необхідно періодично обкурювати.
 3. Яблунева міль. Щоб уникнути її появу, поверхню дерева обприскують розчином хлорофосу.
 4. Листовійка. Несприятливо позначається на зовнішньому вигляді. Позбутися від шкідника можна за допомогою розчину нітрофен.

Якщо правильно доглядати за деревом, то воно стане чудовою прикрасою саду, при цьому буде давати смачні плоди.

Період цвітіння і термін дозрівання

Перші яблука з’являються через 4-5 років після посадки дерева. Потім китайка Долго починає приносити плоди щороку. Період цвітіння припадає на кінець серпня або початок вересня.

Період цвітіння і термін дозрівання яблуні китайка

Запилювачі

Сорт китайка Довга прекрасно почуває себе на самоті. Тому не рекомендується яблуню садити поруч з іншими деревами. Запилювати її не потрібно, так як цим процесом займаються комахи. Сорт має гарні характеристики для залучення бджіл і метеликів. Якщо дерево посадити серед інших чагарників, запах переб’ється, значить, комахи не зможуть запилювати яблуню.

Транспортування і лежкість яблуні китайка

Транспортувати яблуню китайкою Довга потрібно дуже обережно, інакше дерево не зможе прижитися ні за яких умов. Залежуватися саджанець теж не повинен, він усохне і не зможе вирости.

Плюси і мінуси вирощування яблуні сорту китайка

Оглядаючи фото декоративної яблуні Долго, можна зробити висновок, що воно досить красиве на вигляд і стане справжньою окрасою саду.

Крім цього, китайка Долго має й інші переваги, такі як:

 • стійкість до багатьох захворювань і несприятливих наслідків шкідників;
 • висока врожайність;
 • морозостійкість, що дозволяє висаджувати дерева в країнах з різним кліматом;
 • щорічне приношення плодів;
 • відсутність осипання яблук.

Але є і кілька мінусів:

 1. Максимальний термін зберігання плодів — 2 місяці.
 2. Яблука мають маленький розмір.
 3. Не кожному сподобається смак плодів.

Необов’язково використовувати яблуню китайка Долго тільки для вирощування. Вона стане чудовою прикрасою будь-якого саду, що вже є суттєвою перевагою.

Вирощування і догляд яблуні китайка Довга

Посадка яблуні китайка Долго

Перш ніж зайнятися виведенням сорту, потрібно визначитися з місцем, де яблуня китайка Долго буде себе почувати комфортно. Підготовку починають як мінімум за тиждень. У цей час слід вирити ямку глибиною від 80 до 100 см, а потім удобрити в ній землю.

Якщо беруть яблуню із закритою кореневою системою, то висаджування проводять навесні в кінці березня — середині квітня або восени з середини вересня по кінець жовтня. При відкритій кореневій системі маніпуляції здійснюють з квітня по травень або з вересня по середину жовтня.

Вчені не перестають повторювати про користь яблук, згадуючи їх благотворний вплив на імунітет, роботу головного мозку і стан зубів. Читайте в нашій статті: посадка яблунь навесні — як все зробити правильно?

Вирощування і догляд

Протягом перших двох років китайку Долго підгодовувати не потрібно. Їй вистачить добрив, які були закладені при посадці. Потім підгодівлю здійснюють щороку в літній період часу.Необхідно використовувати суміші, до складу яких входять фосфор, калій, азот.

Щоб дерево виросло красивим і потужним, взимку потрібно захищати його кореневу систему. Для цього застосовують газети і лапник. Щоб уберегти від промерзання, знадобиться торф, перегній або тирсу. З приходом весни захисну подушку прибирають.

Доглядати за яблунею китайка Долго теж необхідно правильно:

 1. Дерево слід регулярно оглядати.
 2. При необхідності утворені рани заліковують.
 3. Щовесни проводять видалення сухих і пошкоджених гілок.
 4. Навесні грунт розпушують, прибирають бур’яни.
 5. Влітку потрібно регулярно поливати дерево.
 6. Періодично потрібно проводити обробку від шкідників.

Вирощування і догляд за яблунею Довга

Якщо дотримуватися всіх рекомендацій по догляду, яблуня китайка Долго стане відмінною прикрасою саду.

Збір і зберігання яблук сорту Китайка

Плоди збирають в кінці серпня або на початку вересня. Зберігати їх потрібно не довше двох місяців в прохолодному і затемненому місці. Якщо не дотримуватися цих правил, яблука швидко пожовтіють і втратять смак.

Висновок

Сорт яблуні китайка Долго стане чудовою прикрасою будь-якого саду. При цьому дерево дає щороку хороший урожай. Плоди мають прекрасний смак і соковитість. Але для цього потрібно ретельно доглядати за рослиною, проводити регулярний огляд і полив. В іншому випадку коренева система стоншена.

Відео: Короткий опис яблуні китайки Долго

Ще більше цікавої та корисної інформації про ваш сад ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Яблуня китайка (Долго): опис сорту, фото, вирощування та відгуки