Яблуня Північна Зоря: характеристика та опис сорту з фото та відгуками

Сорт яблук Північна зоря - опис та характеристика з фото


Яблуня Північна Зоря: опис, запилювачі, фото і відгуки

 

Яблуня Північна Зоря: характеристика та опис сорту з фото та відгуками

 

Яблуні вирощують в Україні майже повсюдно, навіть у північних областях. Холодний вологий клімат вимагає, щоб сорти, які тут висаджують мали певні характеристики. Сорт яблуні Північна Зоря відрізняється морозостійкістю, годиться для вирощування в північно-західних областях, невибагливий, може обійтися стандартною агротехнікою і відходом.

Історія селекції вирощування яблуні сорту Північна Зоря

Виведення сорту відбувалося в першій половині 20 століття, заявка на допуск до Держреєстру була подана в 1944 р. Оригінатор яблуні «Північна Зоря» — Федеральний аграрний науковий центр Північного Сходу ім. Н. В. Рудницького. Батьківськими формами для виведення нового сорту послужили різновиди «Китайка червона» і «Кандиль-китайка». Родинним сортом для «Північної Зорі» є «Мелба».

Опис яблуні Північна зоря з фото

Дерево може досягати до 4 м висоти, плоди мають форму кулі, м’якоть смачна, солодка, соковита. Головна гідність виду — зимостійкість і хороший імунітет проти грибків і парші. Смак у яблук солодкий, з ледь помітною кислинкою.

Опис яблуні Північна зоря з фото

Зовнішній вигляд плодів яблуні Північна Зоря

Яблуня середньої сили росту, помірної висоти. Крона округла, густа. Плоди «Північної Зорі» класичної форми: конічні-округлі, ребристі, зі світло-зеленою шкіркою. На одному боці плодів є розмитий рожевий рум’янець. Маса яблук — в середньому 80 г, але бувають і більші. Сорт відноситься до скоростиглих видів, яблуні вступають в плодоношення рано — з четвертого року життя.

Термін життя

При гарному догляді яблуні живуть не менше 25 років, нерідко більше 40. Омолодити рослину можна сильним обрізанням, тоді вона проживе і стане плодоносити довше.

Смак яблук сорту Північна Зоря

М’якоть яблук «Північної Зорі» біла, соковита, дрібнозерниста, щільність середня. Смак гармонійний, кисло-солодкий.

З них можна приготувати дуже смачні і незвичайні рецепти варення з яблук. Що може бути ще смачніше взимку ніж ароматне і смачне варення з яблук. Рецепти з фото для Вас в нашій статті.
Смак яблуні Північна зоря

Врожайність яблуні сорту Північна Зоря

В середньому з одного дорослого дерева сорту «Північна Зоря» можна зібрати близько 80-90 кг плодів. У перерахунку на 1 кв. м. врожайність яблуні становить 13 кг. Плодоношення стабільне, періодичності немає.

Стійкість до морозів яблуні сорту Північна Зоря

Зимостійкість у «Північної Зорі» висока, дерево може витримувати сильні морози (до -25 ° С). Це дає можливість висаджувати яблуню цього сорту в північних регіонах, не боячись, що вона вимерзне взимку. Дерево добре переносить часті відлиги, перепади температури вдень і вночі, безсніжні зими, нерівномірність опадів, зміну напрямків вітрів, тобто всі погодні «капризи», характерні для Північно-Заходу .

 

 

Стійкість до захворювань і шкідників яблуні сорту Північна Зоря

У сорту відзначається хороша стійкість до хвороб, в тому числі до парші. Шкідники також рідко вражають дерева цього сорту.

Період цвітіння і термін дозрівання яблуні сорту Північна Зоря

Цвітіння яблунь цього сорту припадає на травень. «Північна Зоря» відноситься до середньостиглих різновидів. Збір плодів відбувається з початку вересня.

Яблуня Північна зоря: опис з фото і відгуки

Запилювачі:

Поруч з деревами сорту «Північна Зоря» потрібно посадити саджанці інших видів, наприклад, «Антонівки звичайної», «Пепини шафранової», «Пепини Орловського», «Макінтош», «Тайгової», «Шафран-китайки», «Московської пізньої».

Порада! Підійде будь-який інший різновид, який цвіте в один час з «Північною Зорею», щоб пилок потрапляв на квітки дерев цього сорту.

Транспортування і лежкість

У яблук сорту «Північна Зоря» щільна шкірка, вони стійкі до механічних пошкоджень при транспортуванні, не деформуються. Зберігаються зібрані плоди 1-1,5 місяці. Для більш тривалого зберігання непридатні. Стиглі яблука «Північна Зоря» можна зберігати нетривалий час.

Плюси і мінуси вирощування яблуні сорту Північна Зоря

Сорт яблук «Зоря» цінується садівниками за морозостійкість, стійкість до захворювань. Рослина не занадто висока, тому за нею нескладно доглядати. Плоди мають привабливий зовнішній вигляд, щільну шкірку і соковиту м’якоть, солодко-кислий смак, рівномірні по величині. Через це їх можна вирощувати для реалізації, тим більше, що вони витримують транспортування і добре зберігаються.

Недолік яблуні Північна Зоря — загущеність крони, через що дерева потребують обов’язкового проріджування, обрізаннях. Недоглянуті дерева швидко знижують врожайність.

Ранньо осіння яблуня Північна зоря

Правила посадки яблуні сорту Північна Зоря

Саджанець цієї яблуні повинен бути 1 або 2-річним, мати 2 або 3 скелетні гілки. Якщо деревце з відкритим корінням, перед посадкою потрібно обрізати підсохлі кінчики, опустити кореневу систему в розчин стимулятора росту на 1 добу.

Проводити висаджування можна навесні і восени, але переважно в кінці року. Місце, де буде рости яблуня «Північна Зоря», має бути відкритим і сонячним, допустима півтінь. Ділянка не повинна продуватися вітрами. Найкраще культура росте на родючих суглинках і супісках, інші грунти потрібно змінювати — в піски внести глинисту землю, в глини — крупний пісок або торф, в торф’яні — вапно.

Посадкова яма для яблуні «Північна Зоря» не повинна бути менше 50 см в діаметрі і 50 см в глибину. Якщо обсяг кореневої системи більше, потрібно підготувати яму більшого розміру. Якщо потрібно посадити кілька дерев, їх розміщують на відстані 2,5-3 м.

Послідовність посадки:

  1. На дно посадкової ями покласти дренаж.
  2. Поставити в центр саджанець, розправити йому коріння.
  3. Засипати порожнечі сумішшю викопаної землі і перегною, узятих в рівному обсязі (додати в грунтосуміш 2 кг золи).
  4. Полити саджанець, коли вода осяде, ущільнити грунт навколо нього і укласти шар мульчі.
  5. Щоб яблуня росла рівною, біля неї потрібно поставити опору, до якої потрібно прив’язати стовбур.

Вирощування і догляд яблуні Північна зоря

Вирощування і догляд яблуні Північна зоря

Агротехніка сорту включає стандартні прийоми по догляду за яблунями. Це полив, підживлення, обрізка та обробка від хвороб і шкідників.

Поки саджанець укорениться, а це 1-1,5 місяця, його потрібно поливати часто, приблизно 1 раз в тиждень, виливаючи під рослину по 1 відру води. Після цього яблуню треба поливати тільки в спеку, якщо йдуть дощі, зрошення не потрібно.

У підгодівлі потребують як молоді, так і дорослі яблуні Північна Зоря. Перший раз після посадки добрива необхідні дереву на третій рік життя. До цього йому вистачає поживних речовин, які були внесені раніше. Потім добрива вносять щороку — в квітні і після цвітіння, коли починає рости зав’язь.

В кінці сезону, після збору врожаю, яблуню потрібно удобрити ще раз — внести в пристовбурні кола органіку. Якщо осінь суха, треба провести вологозарядковий полив, в сиру погоду поливати не потрібно. В першу зиму молоді яблуні особливо потребують укриття.

Увага! Обрізку дерев потрібно проводити щорічно, так як їх крона схильна до загущення.

Можна проводити в першу весну після посадки: вкоротити центральний провідник і бічні пагони, які виросли за літо. Потім щороку потрібно видаляти пошкоджені гілки, підмерзлі за зиму.

Не варто забувати і про профілактичні обробки від грибкових захворювань і шкідників. Обприскування від грибка проводити навесні при температурі від 5 ˚С до розпускання бруньок, від шкідливих комах — після цвітіння. Використовувати потрібно фунгіциди та інсектициди.

Сорт яблук Північна зоря - опис

На зиму молоді дерева потрібно вкривати: укласти на пристовбурні кола мульчуючий шар. Стовбур і гілки недавно посаджених саджанців можна вкрити агроволокном, щоб їх не пошкодив мороз.

Збір і зберігання яблук сорту Північна Зоря

Яблука достигають у вересні. В цей час їх потрібно зірвати з гілок, не чекаючи, поки вони впадуть самі. Зберігати можна в холодильнику і льохах при температурі до 10 ˚С і вологості до 70%. Плоди можна упакувати в ящики або кошики невеликого обсягу. Використовують яблука «Північної Зорі» переважно для вживання в свіжому вигляді, але можна робити з них сік, варити варення, джеми та інші солодкі заготовки.

Висновок

Сорт яблуні Північна Зоря рекомендується для вирощування в областях Північно-Західного регіону. Його головні переваги — морозостійкість, стійкість до захворювань, рівномірний розмір і товарний вигляд плодів, а також їх відмінний смак.

Відео: Правила обрізки яблуні Північна зоря

Ще більше цікавої та корисної інформації про ваш сад та город ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Яблуня Північна Зоря: характеристика та опис сорту з фото та відгуками