Як проростити насіння огірків перед посадкою у відкритий ґрунт

Коли починати і які обрати насіння для пророщування огірків


Пророщування насіння огірків перед посадкою : покрокова схема дій

 

Як проростити насіння огірків перед посадкою у відкритий ґрунт

 

Домашні огірочки завжди смачніші і корисніші куплених на ринку. Ось чому кожен власник навіть самої маленької дачної ділянки обов’язково виділяє місце під огіркові грядки. Однією з найскладніших завдань на шляху до отримання хорошого врожаю — забезпечення дружніх сходів. Однак досвідчені агрономи не з чуток знають, як цього досягти. Їх секрет криється в передпосівній підготовці посадкового матеріалу. Отже, мова піде про пророщування насіння огірків перед посадкою.

Що важливо знати про пророщування огіркового насіння

Перед початком пророщування насіння огірків важливо звернути увагу на два моменти: коли починати і які обрати насіння.

Коли починати пророщування насіння огірків

Існує два шляхи вирощування огірків: розсадний і посів у відкритий ґрунт. Якщо ви обрали перший варіант, то уважно стежте за погодою. Коли температура повітря не опускатиметься в нічний час нижче 10ºС протягом тижня, беріться за справу.  Починайте готуватися до пророщування з середини травня.

Пророщування насіння огірків перед посадкою : покрокова схема дій

Перед посадкою у відкритий ґрунт пророщування насіння огірків починають у другій половині травня, перед вирощуванням розсади — з кінця квітня

Плануючи вирощувати розсаду огірків, ви вільні самі визначати, коли починати. Для цього немає необхідності пильно спостерігати за змінами в природі. Якщо пророщувати в кінці квітня або на початку травня, ви отримаєте готові до пересадки у відкритий ґрунт сіянці якраз тоді, коли земля достатньо прогріється.

Яке вибрати насіння огірків для пророщування

Було б помилкою вважати, що самі свіженькі насіння дадуть найбагатший урожай. На кущах, вирощених з однорічного насіння, будуть утворюватися переважно чоловічі квіти. Занадто старі (яким нараховується 5 і більше років) дадуть низьку врожайність. Оптимальний варіант — 2 або 3-річний посадковий матеріал.

 

 

Пророщування насіння огірків перед посадкою : покрокова схема дій

Найбільший урожай дадуть насіння 2 або 3-річної давнини

Як відбувається пророщування насіння огірків перед посадкою

Не варто боятися того, що у вас не вийде правильно проростити насіння огірків і ви просто втратите час, втративши можливість здійснити посадку вчасно. Суворо дотримуйтеся такої схеми дій, і у вас все вийде.

Перший крок — пробудження насіння

Існує кілька способів пробудити життєві сили в залежаному насінні:
• двотижневе прогрівання на сонці;
• вигрівання на батареї протягом 10-15 днів;
• перемістити на дві години в термос з водою, розігрітій до 50ºС.

Читайте також: Коли садити огірки на розсаду в 2021 році?

Другий крок — сортування

Необхідно розчинити в 1 л. води 30 г солі, а потім помістити в рідину насіння. Через 15 хвилин зберіть ті, що спливли, — вони не проростуть. Придатні для посадки промийте чистою водою.

Третій крок — знезараження

Цей етап займе не більше 20 хвилин. Саме на цей час потрібно помістити в слабкий розчин марганцівки огіркові насіння, щоб продезінфікувати їх. Після цього необхідно промити їх в чистій воді.

Пророщування насіння огірків перед посадкою : покрокова схема дій

Огіркове насіння в розчині марганцівки

Четвертий крок — набухання насіння

Необхідно взяти марлю або тонку натуральну тканину, і змочити її в стимуляторі зростання або розчині золи (1 ч. Л. / 1 л). Огіркові насіння розмістіть так, щоб і знизу, і зверху них розташовувався шар текстилю. Для набухання достатньо 12 годин. Важлива умова: постійна вологість тканини і температура повітря близько 20 ° С.

П’ятий крок — загартовування насіння

Існує як мінімум два способи загартування насіння:
1. Одноразове переміщення в нижній відсік холодильника на 12 годин.
2. Протягом 5 діб насіння тримати вдень в холодильнику, а вночі в кімнаті.
Важливо не допустити прокльовування насіння в процесі загартовування.

Шостий крок — безпосередньо пророщування

Після загартовування, насіння поміщають в середу зі стабільною температурою (20ºС), стежать за вологістю тканини і постійно перевіряють їх стан. Як тільки велика частина проклюнеться, їх необхідно терміново висаджувати.

Порада! Якщо ви запланували висадити насіння відразу у відкритий ґрунт, але до часу їх проростання погода ще не налагодилося, не тримайте їх у марлі. В такому випадку доведеться вирощувати розсаду, хочете ви того чи ні.

Як проростити насіння огірків

Як тільки велика частина насіння проклюнеться, їх потрібно терміново висаджувати

Пророщування насіння огірків в тирсі — цікавий спосіб

Деякі досвідчені агрономи використовують шар тирси для того щоб в ньому спочатку проросли насіння, а потім сформувалася повноцінна огіркова розсада. На дно великого неглибокого ящика укладається шар дренажу, а зверху — деревної тирси (10 см). Далі поверхню зволожують і на ній розкладають набряклі насіння огірка з дистанцією в 3-5 см. Зверху насіння засипають сантиметровим шаром тирси, який потрібно ретельно зволожити.

Як проростити насіння огірків перед посадкою

Розсада огірків, вирощена в тирсі

Ящик потрібно поставити в тепле і добре освітлене місце і накрити плівкою до появи входів. Після появи на розсаді трьох листочків, її пересаджують у відкритий ґрунт.

Радимо переглянути відео: Пророщування насіння огірків

Тепер ви точно знаєте, як пророщувати насіння огірків перед посадкою. Якщо це справа вам здається занадто клопіткою, сійте насіння як звикли. Тільки потім не дивуйтеся рідкісному урожаю. Залишайтеся з нашим сайтом і ваш город буде в повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Як проростити насіння огірків перед посадкою у відкритий ґрунт