Як зробити ємність для вирощування розсади в домашніх умовах

Ємність для вирощування розсади - як і з чого її зробити


Робимо ємність для розсади своїми руками: корисні поради

 

Як зробити ємність для вирощування розсади в домашніх умовах

 

Для правильного вирощування розсади потрібні ємності, і бажано, щоб це були не звичайні пластикові стаканчики від йогуртів або молочні пакети, а якісна тара, в якій сіянці не відчуватимуть себе пригнобленими, а навпаки, дружно підуть у ріст, і в потрібні терміни досягнуть необхідного розміру для пересадки у відкритий грунт. Маркери і ящики для розсади можна зробити самостійно, як це описано нижче. Тож сьогодні ми розповімо вам про те, як зробити ємність для розсади.

Як зробити ємність для вирощування розсади

Ємність для розсади: основні вимоги до неї

Крім достатньої місткості, розсадна ємність повинна відповідати ряду вимог:

  • мати низьку теплопровідність, що не дозволить корінню страждати при перепадах температури;
  • мати непрозорі стінки, оскільки світло шкодить корінню;
  • бути твердою, щоб при необхідності підняти або переставити ємність вона не деформувалася і не травмувала коріння;
  • мати дренажні отвори для відтоку надлишкової води при поливі.
  • якщо ви виготовляєте ємності для розсади своїми руками, матеріал потрібно використовувати такий, який можна дезінфікувати, не боячись зіпсувати його.Для обробки ємностей, які не можна продезінфікувати в умовах підвищеної температури, використовуйте 10%-вий розчин мідного купоросу (10 г на 100 мл води).

Ємність для розсади: основні вимоги до неї

 Як зробити ящик для розсади своїми руками

Повною мірою всім побажанням відповідають дерев’яні розсадні ящики. Крім того, їх не обов’язково робити з деревини найвищого гатунку, цілком підійдуть обрізки дощок. Розміри ящиків можуть бути різними і відповідати бажаним критеріям.

 

 

Як приклад, можна запропонувати розсадний ящик розміром 45х45х7,5 см. На інших сторінках сайту в статтях про додаткові пристосування, які полегшують працю городника, будуть матися на увазі ящики з саме такими параметрами. Ви ж, за необхідності зможете внести свої зміни.

Радимо прочитати: Вирощування розсади капусти: як виростити розсаду капусти самостійно

Якщо ви володієте елементарними навичками поводження з пилкою і молотком, виготовити такий ящик для розсади своїми руками не складе труднощів. Однак при цьому потрібно враховувати наступне:

  • при виконанні дна не набивайте планки впритул одна до одної, обов’язково залишайте між ними зазор в 3 мм.Це будуть дренажні щілини, які відведуть надлишок води, якщо він буде утворюватися при поливі. Остерігатися, що крізь них буде випадати грунт, не потрібно, оскільки дошки мають властивість розбухати від вологи, а отвори поступово зменшаться. Якщо відразу зробити їх ще більш вузькими, то в результаті тих же процесів вони практично зникнуть, запливуть грунтом і перестануть виконувати свої дуже важливі функції;
  • не забудьте забезпечити ящики ніжками, якщо ви маєте намір вирощувати розсаду на підвіконні. Необхідність в них відпадає, якщо в теплиці будуть приготовлені спеціальні столи (у них стільниця не суцільна, а виконана з окремих планок, набитих на невеликій відстані одна від одної).

 Як зробити ящик для розсади своїми руками

Більшість людей є прихильниками вирощування розсади в ящиках. Йдеться навіть не про економію коштів на покупку грунту. Виняток становлять тільки гарбузові культури, які дійсно погано реагують на пересадку. Для огірків оптимальні пластмасові коробочки з непрозорими стінками розміром 7,5х7,5х7,5 см (ємності циліндричної форми не настільки зручні в роботі). Більші контейнери — 10х10х10 см — підходять для гарбузів, кабачків і патисонів. Непогано в них себе почувають також баклажани і високорослі помідори. Незалежно від величини, розсадні ємності обов’язково повинні мати дренажні отвори.

 Як зробити маркер для розсади своїми руками

Якщо ви хочете вирощувати велику кількість розсади, наприклад, на продаж, рекомендується виготовити маркер, який дозволить вам швидко посіяти велике насіння і розпікірувати сіянці, причому розташувавши їх не на око, а забезпечивши кожному оптимальний життєвий простір.

Маркер для розсади має дерев’яну основу розміром 45х45 см, на якій на рівній відстані один від одного розставлені штирі довжиною 6,5 см і діаметром 1,2 см з загостреними кінцями. Для більш зручного використання він забезпечений ручками.

Найбільш часто (з цієї причини він називається універсальним) застосовується маркер з 72 штирями, на якому розміщені 8 рядів по 9 штирів. Крім нього можуть знадобитися маркери з 7 рядами по 7 штирів і з 9 рядами по 10 штирів.

 Як зробити маркер для розсади своїми руками

Виготовити маркер для розсади своїми руками неважко. Для основи підійде десятиміліметрова фанера або щільно прилеглі одна до одної дошки такої ж товщини. З дерев’яного стрижня напилюєте відрізки довжиною 7 см і загострюєте їх з одного боку. Розмітьте основу і просвердліть отвори, в які на клей посадіть заготовлені штирі.

Оскільки розсаду треба зволожувати, приготуйте лійку з довгим носиком, якою зручно поливати рослини під корінь. При цьому дуже важливо, щоб волога рівномірно розподілялася між ними. Лійки з розбіжними струменями застосовувати не рекомендується. Дуже легко самостійно виготовити лійку зі звичайної жерстяної банки об’ємом 0,5 л. Виконайте в ній приблизно 200 отворів, причому зсередини, щоб не створювати перешкоди струмкам води (зверніть увагу на такий момент: вони не повинні зливатися в загальний потік).

Відео: Ємність для розсади — найпростіший і найкращий варіант

На цьому наша стаття про те, як виготовити ємність для розсади підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший урожай. Ще більше корисних порад  ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Як зробити ємність для вирощування розсади в домашніх умовах