Календар догляду за півоніями на весь рік: вирощування, посадка та розмноження

Догляд за півоніями - особливості вирощування, посадка та підгодівля


Календар догляду за півоніями - Як посадити півонії та доглядати за ними

 

 

Досвідчені садівники стверджують, що при дотриманні основних правил вирощування півонії,вони можуть рости на одному і тому ж місці до 20 років, не знижуючи при цьому своїх декоративних якостей. Це дає відмінний стимул створити для своїх красивих вихованців оптимальні умови для росту.

Догляд за півоніями в березні

Якщо весна рання, то кущі півоній починають підростати вже в кінці березня. Якщо ви в цей час буваєте в саду, зробіть першу підгодівлю «по крижаній скоринці». Кращі добрива в цей час — азотні (20-30 г аміачної селітри на 1 кущ). Добриво вбирається в грунт разом з талою водою.

Як тільки температура повітря перестане опускатися нижче -5 ° C, пора знімати укриття з деревовидних півоній. Після танення снігу для утримання вологи в землі необхідно розпушити грунт навколо кущів.

Щоб на поверхні не утворювалася кірка, яка затрудняє доступ повітря до коріння, землю навколо кущів слід замульчувати торфом, перегноєм або просіяним компостом.

Нерідко на початку року ви можете купити в магазинах і на ринках кореневища півонії. Врахуйте, довго їх зберігати не можна і необхідно висадити в грунт відразу після танення снігу. Якщо ви запізнилися з весняною посадкою, висадіть півонії в контейнери діаметром 40-50 см і прикопайте в саду до кінця серпня — початку вересня.

Догляд за півоніями у квітні

Догляд за півоніями в березні та квітні

Після сходу снігу потрібно: прибрати мульчу, вирізати старі пагони (якщо вони не були видалені з осені) і полити грунт розчином марганцівки (на відро води беруть 2 г речовини). Укриття слід знімати обережно, щоб не пошкодити відростаючі молоді пагони півоній — в цей період вони дуже ламкі.

Після відростання молодих пагонів треба провести профілактичне обприскування 1% -ним розчином бордоської рідини. Перший раз — на початку вегетації, а другий — через 10-12 днів.

Пам’ятайте — молоді пагони півоній дуже тендітні У деревовидних півоній вирізають старі, відмерлі пагони.

Особливості вирощування півоній в травні

На початку травня треба підпушити грунт в пристовбурних кругах і видалити бур’яни. Пристовбурні круги обробляйте обережно, щоб не пошкодити кореневу систему — на глибину не більше 7 см.

Особливо важливо в цьому місяці зволоження грунту, так як в цей період півонії активно ростуть, утворюють бутони, а також формують на стеблах сплячі бруньки. Тому півонії щотижня рясно поливають з розрахунку 3-4 відра на кожен кущ.

Особливості вирощування півоній в травні місяці.

В період бутонізації разом з поливом необхідно провести другу підгодівлю: 8-10 г азоту, 10-15 г калію, 15-20 г фосфору за діючою речовиною на один кущ.

 

 

Якщо ви вирощуєте півонії для зрізання, то для формування пишної квітки слід видалити всі бутони крім одного. Іноді в травні трапляються невеликі заморозки. Щоб захистити рослини, накрийте їх лутрасилом або будь-яким іншим нетканим матеріалом.

Зайві бутони треба вискубувати, поки вони розміром з горошину

Вирощування та догляд за півоніями в червні

Червень — це період активного цвітіння півоній. Для формування одної великої квітки продовжуйте видаляти бічні бутони, зберігаючи по одному на кожному пагоні.

Для сортів з важкими махровими квітами і слабкими цвітоносами. Щоб кущі не лягли, а самі квітки не бруднилися по землі при сильному вітрі і дощі, слід встановити підпірки.

Продовжуйте рясний полив рослин. На наступний день після поливу рихліть грунт і при необхідності видаляйте бур’яни.

Догляд за півоніями в червні фото.

Якщо ви виявите в цей період ознаки хвороб, потрібно оперативно вжити заходів.

Для того щоб рослини не втрачали сили, регулярно зрізайте відцвілі квітки. Зрізуючи суцвіття з куща, обов’язково залишайте на ньому пагони з 2-3 листочками. В іншому випадку півонії в майбутньому сезоні не порадують вас своїм цвітінням. Бутони півоній наповнені нектаром, який привертає мурах.

Якщо вам неподобається спостерігати за мурами на бутонах півоній, обприскайте землю навколо кущів міцним розчином нікотин-сульфату. Однак якщо ви віддаєте перевагу народним методам, прислухайтеся до такої поради: якщо натерти часником пагони півонії, то мурашки будуть обходити її стороною.

Вирощування та догляд за півоніями в липні

У липні слід продовжувати рясний полив кущів півоній, особливо якщо немає дощів. Якщо вам не потрібне насіння для подальшого розмноження, зріжте всі зів’ялі квіти.

Також обов’язково треба вирізати стебла з ознаками вірусних та грибкових захворювань, видалити листя з вогнищами іржі. Пізнати їх нескладно: на таких листках з’являються коричневі плями. Листя покриваються бурими, орнажевимі або червоними плямами.

Особливості вирощування півоній в серпні

Через 2 тижні після цвітіння виконують третю підгодівлю півоній. Добрива в цей період потрібні для утворення на кущі здорових бруньок. Тут використовуються фосфорно-калійні добрива (5-20 г фосфору і 10-15 г калію за діючою речовиною). Підживлення краще поєднувати з поливом. Для цього можна використовувати популярні рідкі добрива з короткостроковим терміном дії. Добре зарекомендували себе сухі гранули, які закладають в поглиблення землі під кущами.

Півонії, які досягли 8-річного віку, вимагають більшої кількості мінералів: дозування збільшують у міру дорослішання куща.

Особливості вирощування та догляд за півоніями в серпні

У серпні збирають насіння і відразу ж висівають їх в заздалегідь підготовлені грядки — молоді сходи з’являться вже наступної весни.

Продовжують полив кущів, особливо в суху погоду. Це забезпечить відмінне цвітіння в наступному році. Зрізають пожовкле листя ранньоквітучих півоній.

У північних регіонах (при необхідності) в кінці серпня вже можна зробити розподіл або пересадку кущів на інше місце.

Як доглядати за півоніями у вересні

Якщо листя на пагонах вже починають в’янути, то пора приступити до обрізки. Зрізані стебла збирають і спалюють. У грунт навколо кущів вносять кісткову муку і золу.

Догляд за півоніями у жовтні та листопаді

У середній смузі початок вересня — найкращий час для розмноження півоній. Кущі, призначені для розмноження, викопують, поділяють і висаджують на нове місце. Перед викопуванням треба зрізати всі пагони.

Півонії — одні з найпопулярніших квіток на дачних ділянках. Але як посадити півонії навесні, куплені в магазині? Більше про це ви можете дізнатись в нашій статті.

Догляд за півоніями у жовтні та листопаді

У цей час потрібно починати готувати півонії до зимівлі: гібридні трав’янисті півонії, нові посадки і посівні гряди вимагають укриття на зиму. Як укриття використовують лапник або торф.

У деревовидних півоній кореневу систему вкривають шаром торфу в 20-25 см, а стебла — лутрасилом.

У трав’янистих півоній обрізають всі пагони, залишаючи над землею лише невеликі «пеньки» висотою в кілька сантиметрів. Всі обрізані пагони і листя потрібно прибрати з саду і спалити, оскільки вони можуть стати джерелом різноманітних хвороб. Зрізи на стеблах слід присипати золою з розрахунку 2-3 пригорщі на кущ.

Як доглядати за квітами Півоніями у грудні, січні та лютому

Догляд за півоніями у грудні, січні та лютому

У цей період півонії сплять під снігом. Ідеально, якщо товщина снігового покриву становить 30-40 см.

Трав’янисті півонії добре зимують, погана для них лише тривала відлига (коли оголюється земля під кущами), яка в середній смузі не рідкість. Якщо це сталося, то бажано до них підсипати сніг, наприклад з доріжок.

Відео: Як доглядати за півоніями в саду

Ще більше цікавої та корисної інформації про садівництво ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Календар догляду за півоніями на весь рік: вирощування, посадка та розмноження