Калійні добрива: призначення і застосування

Які культури можна підживлювати калійними добривами


Калійні добрива: види та застосування

 

Калійні добрива: призначення і застосування

 

Калійні добрива: види та застосування

Застосування калійних добрив сприяє підвищенню імунітету рослин до різних грибкових захворювань. Овочеві теплолюбні культури при повноцінному калійному живленні краще переносять холодні температури і несприятливі погодні умови.

Значення калійних добрив дуже важливо і в тому випадку, якщо рослина відчуває гостру нестачу калію, її стебло погано розвивається, має вигнуту форму, бліде забарвлення. Коренева система таких рослин погано розвинена, у зв’язку з чим, значно знижується врожайність, плоди стають дрібними і пухкими, а листя і стебла уражаються різними захворюваннями.

Читайте також: Мікродобрива

Те, що рослині необхідні  калійні або азотні добрива, можна помітити по листках, які по краях чорніють, згортаються і висихають.

Калійні добрива: види та їх особливості

Залежно від різновиду культур і проблем, пов’язаних з нестачею калію та інших елементів, застосовуються різні органічні добрива, калійні добрива, види яких ми розглянемо нижче.

Сульфат калію

 

 

Це калійне добриво вважається одним з найкращих і універсальних. У ньому міститься близько 50% калію і відсутій хлор. Це добриво розчиняється у воді дуже добре. Сульфат калію вноситься як основне добриво у весняний період.

Хлористий калій

Процентний вміст калію досягає 65%. Перевагою такого добрива є те, що вступаючи в ґрунт, чорнозем, калій і хлор розщеплюється на речовини, доступні для рослин. Слід пам’ятати, що хлоромісткі калійні добрива окисляють ґрунт, тому в розчин з готовим добривом необхідно додавати вапно.

Калімагнезія

Містить 35% калію, хлор і магній. Прекрасно засвоюється кореневою системою рослин, тому часто використовується в якості основної підгодівлі. Для ґрунтів з дефіцитом магнію, таке добриво необхідно.

Калійні солі

Це найбільш сильні калійні добрива, які підходять для будь-яких овочевих культур. Високий процентний вміст хлору робить це добриво небезпечним для таких чутливих рослин, як помідори, картопля. Калійні солі потрібно вносити в грунт в осінній період при підготовці ділянки до зими.

Ця класифікація калійних добрив найбільш повно відображає все розмаїття добрив такого типу.

Калійні добрива

Як правильно використовувати калійні добрива

Найбільш оптимальним способом внесення калійних добрив є їх додавання в ґрунт в осінній період, оскільки в багатьох з них міститься хлор, який нейтралізується під впливом холодних температур і вимивається разом зі снігом. Деякі види калійних добрив, що не містять хлор, можна вносити в малих дозах і навесні і влітку.

Плодоносним ягідним культурам необхідний хлористий калій, розчин якого вноситься під кореневу систему. Кислим ґрунтам необхідне отримання калійних добрив із вмістом хлору. Також такі добрива необхідні при рясних опадах. При помірній кількості дощів краще внести сульфат калію.

Не можна додавати калійні добрива в період сходів насіння і розвитку кореневої системи. Краще вносити добрива малими порціями кілька разів за осінній період. Особливо потребує цього ґрунт з високим вмістом торфу.

На цьому наша стаття «Калійні добрива: види та застосування» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у виборі добрива для Ваших рослин. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про добрива де Ви дізнаєтеся багато корисної інформації про добрива, які вони мають основні елементи живлення.

 

Калійні добрива: призначення і застосування