Камелія: догляд, вирощування та розмноження

Догляд за камелією в домашніх умовах, пересадка та полив


Квітка Камелія:догляд,вирощування і розмноження в домашніх умовах

 

 

Є квіти, які не можуть залишити байдужими навіть тих, хто не є цінителем прекрасного. Ось до таких рослин можна сміливо віднести квітучу камелію, ці красиві квіти, чимось віддалено нагадують троянди, вражають своєю різноманітністю і красою. Для того, щоб виростити камелії у себе на ділянці або ж будинку на підвіконні, необхідно знати особливості догляду за цією квіткою, чому, власне кажучи, і буде присвячена сьогоднішня наша стаття.

Як правильно доглядати за камелією, щоб вона зацвіла

Слід спочатку сказати чесно, що виростити саму рослину не дуже складно, а от змусити її зацвісти — завдання не з легких. Почнемо з того, що ця квітка вибаглива і до температури, і до вологості і до складу ґрунту, але хіба це здатне зупинити справжнього квітникаря?

Як правильно доглядати за камелією, щоб вона зацвіла

Оптимальна температура і вологість для посадки Камелії

На підвіконні над батареєю — це рослина пропаде, а от якщо в міській квартирі є засклена лоджія або подоба «зимового саду» на балконі, то можна сміливо розводити камелії. У зимовий час підходяща температура для квітки повинна бути не вище 12 градусів, а мінімальний поріг не опускався нижче мінус 10 градусів. У літню пору камелія закладає квіткові бруньки, для цього їй потрібна температура 20-25 градусів, а під час визрівання бутонів — близько 15 градусів.

Вологість повітря повинна бути висока, камелії бажано постійно обприскувати, крім періоду її цвітіння. Якщо в будинку є будь-зволожувач повітря, то можна сміливо сказати, що шанси даної рослини зацвісти стають — дуже великі.

Читайте також: Як доглядати за квіткою азалією

У приватному будинку створити оптимальні умови — простіше, вони можуть рости в діжках в саду або патіо. І тільки в морозні зими рослину краще заховати в зимовий сад, оранжереї або просто на заскленій неопалюваній веранді.

Оптимальна температура і вологість для посадки Камелії

 

 

Особливості поливу Камелії

Під час цвітіння важливо стежити, щоб вода не потрапляла на квітки і бутони. Камелія не любить крайнощів, і пересихання і перезволоження ґрунту впливає на неї погано. У літній період полив повинен бути рясний, а в зимовий — помірний. Також для камелії дуже важливий склад води, якою її поливають. При поливі не бажано використовувати вапняну воду, поливати тільки «м’якою» водою, дощовою або сніговою — або водою, яка відстояла три доби — для кімнатної камелії.

Відповідне освітлення для квітки Камелії

Догляд за камелією в домашніх умовах, пересадка та полив

Ідеальне освітлення багато в чому залежить від сорту камелії, так, не дивлячись на свою світлолюбність, не будь-який вид цієї рослини позитивно реагує на прямі сонячні промені, так що при можливості краще віддати перевагу розсіяному світлу. Наприклад, камелія гірська добре переносить сонячне освітлення, а Камелію японську краще притіняти.

Правила підгодівлі і пересадки за кімнатною рослиною

Без підживлення квіткам камелії не обійтися, особливо у весняний період, це пов’язано з тим, що в даний час року вона починає утворювати нові пагони. Добре підійдуть органічні і мінеральні добрива, які легко знайти в магазинах для садівників. В кінці серпня можна сміливо припиняти удобрювати камелії, під час закладки пагонів підживлення не потрібне.

Читайте також: Каталог кімнатних рослин з фото

Пересаджують камелії порівняно рідко — раз в два-три роки, робити це потрібно в момент цвітіння, тобто — взимку.

Розмноження Камелії

Найчастіше, камелії розмножують живцями, найкращий час для цієї процедури — липень. На процес укорінення потрібно близько двох місяців і температура не менше 20 градусів. Живці укорінюють в суміші рівних частин торф’яної землі і піску.

Найпоширеніші сорти камелії

Камелія належить до сімейства чайних, це вічнозелені чагарники або невеликі дерева, які дуже поширені в Японії, Китаї та Філіппінах. На сьогоднішній день, вже відомо близько 200 різновидів цієї квітки.

Камелія японська

Камелія японська фото

Камелія гірська

Камелія гірська фото

Камелія сітчаста

Камелія сітчаста фото

Камелія салуенска

Камелія салуенска фото

Камелія золотиста

Камелія золотиста

Дотримуючись наведених порад і рекомендацій, Ви зможете насолодитися пишною красою чарівної квітки Камелії. Догляд та вирощування Камелії кімнатної в домашніх умовах доступний навіть початківцям. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

Відео: Як виростити камелію вдома

 

Камелія: догляд, вирощування та розмноження