Камелія японська — догляд та вирощування в домашніх умовах

Вирощування Камелії Японської


Квітка Камелія Японська - догляд та вирощування в домашніх умовах

 

 

Камелія японська в нашій країні мало поширена, що пов’язано зі складнощами вирощування камелій в більшості регіонів України. Морозостійкість цієї рослини недостатня для вирощування камелії у відкритому ґрунті середньої смуги, а для нормального цвітіння потрібна температура не вище +12 градусів. Ці особливості камелії обмежують можливість культивування рослини в кімнатах в декоративних цілях.

Цвітіння камелії

Камелія японська (Camellia japonica), як і більшість інших видів камелії, — високодекоративне вічнозелене невелике дерево або великий чагарник. У природі вона росте не тільки в Японії, але і на північному сході Китаю, у вологих місцях вічнозелених і листопадних лісів.

В даний час існує безліч сортів камелії японської. У багатьох країнах з м’якими зимами (в Італії, Франції, Іспанії, ін.) Щорічно проводяться фестивалі квітучих камелій. Квітки у камелії японської великі (8-10 см в діаметрі); у садових форм і сортів квітки майже завжди махрові. За забарвленням вони бувають білі, червоні, рожеві. На жаль, прекрасні квітки камелії абсолютно без запаху..

Квітка Камелія Японська - догляд та вирощування

Великі, яскраві квітки камелії на тлі темно-зеленого листя виглядають дуже ефектно! Найбільш ранні сорти камелії японської зацвітають в кінці грудня, найпізніші — в березні. Найбільш рясне цвітіння спостерігається при денних температурах близько +10 градусів. І дуже високі, і дуже низькі температури негативно позначаються на цвітінні камелії.

Кожна квітка Камелії японської цвіте дуже довго — до трьох тижнів, якщо температура не дуже висока, і навіть в зрізку здатні цвісти до двох тижнів, причому всі бутони розпускаються.

Читайте також: Як доглядати за квіткою азалією

 

 

Найменший заморозок згубний для розпустилися квіток камелії — вони гинуть миттєво. Але бутони добре зберігаються, і при настанні теплої погоди цвітіння камелії японської поновлюється.

При сильному похолоданні (-10 градусів) пошкоджуються нерозпущені бутони камелії. Після настання теплої погоди вони частково розпускаються, але квітки виходять потворними. У порівнянні з більш ніжними квітками і бутонами, сама рослина значно стійкіше до низьких температур. Сорти камелії японської з махровими квітками не дають насіння і розмножуються тільки вегетативно — укоріненням живців.

Вирощування та розмноження Камелії Японської

Розмноження Камелії Японської

Японська камелія розмножується живцюванням:

  •  Здеревілими живцями в лютому-березні;
  •  Зеленими живцями в червні.

Зрізують черешки камелії з трьома міжвузлями, потім площу кожного листа зменшують (приблизно на третину). Для вкорінення живців камелії японської використовують легку листову землю. Підготовлені живці камелії садять похило, після чого обов’язково рясного поливають і накривають посадки плівкою. В процесі живцювання треба прагнути до того, щоб в тканини рослини потрапило якомога менше повітря — для камелії це дуже важливо!

Якщо живцювання проводиться поруч з материнською рослиною, то держак зрізають гострим ножем і відразу ж поміщають його в воду. Потім оновлюють зріз під водою, витримують у воді 2-3 години. Потім якнайшвидше висаджують держак в ґрунт, рясно поливають і закривають плівкою.
Якщо держак камелії доведеться перевозити на значну відстань, то проробляють вищеописану операцію і транспортують його в воді, в закритій посудині. Після прибуття на місце якомога швидше висаджують держак в ґрунт.

Догляд за камелією в домашніх умовах

Врахуйте, що початок росту пагонів у держака камелії не свідчить про успішне вкорінення. Адже пагони у японської камелії завжди починають рости за рахунок внутрішніх резервів втечі. Тому навіть у воді зрізані гілки камелії завжди починають рости, але потім гинуть.

Якщо посаджений держак камелії не загинув, то тільки до осені наступного року можна говорити про успішне вкорінення рослини. Навколо молодої камелії треба дуже добре замульчувати ґрунт, щоб влітку він не підсихав, а взимку не підмерзав. У перший рік укорінювати рослина не треба нічим.

Вирощування Японської Камелії в домашніх умовах

Вирощування Японської Камелії в домашніх умовах

Камелія японська, як і інші Камелії, віддає перевагу рихлим кислим грунтам (з pH 4-5). Річний приріст у молодих рослин японської камелії невеликий, не більше 10-15 см.

Читайте також: Каталог кімнатних рослин з фото

Для підгодівлі камелії краще підходять тільки мінеральні добрива з нейтральною або слабокислою реакцією розчину (амофос, азофоску, аміачну селітру) в невеликих концентраціях, близько 20-30 г на 10 л. Деревну золу і хлористий калій зазвичай не застосовують.

Краще проводити рідку підгодівлю камелії:

  •  Азотними добривами в березні-квітні;
  • Комплексними добривами в кінці літа.
  • Зазвичай 2-3 підгодівлі за сезон камелії буває досить.

Японськійкамелії зазвичай не потрібна обрізка — вона природно росте невеликим компактним деревцем або кущем. При необхідності вирізають слабкі або засихають пагони, перетирають гілки камелії.

Відео: Як виростити камелію японську самостійно

Дотримуючись наведених порад і рекомендацій, Ви зможете насолодитися пишною красою чарівної квітки Камелії. Догляд та вирощування Камелії кімнатної в домашніх умовах доступний навіть початківцям. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Камелія японська - догляд та вирощування в домашніх умовах