Канадська паркова троянда John Franklin (Джон Франклін): характеристика, фото та опис сорту, відгуки

Канадська троянда John Franklin - вирощування та особливості боротьби із шкідниками


Канадська паркова троянда John Franklin (Джон Франклін): фото та опис, відгуки

 

Канадська паркова троянда John Franklin (Джон Франклін): характеристика, фото та опис сорту, відгуки

 

Троянда Джон Франклін — це один із сортів, який гідно оцінений не тільки ландшафтними дизайнерами, а й садівниками. Високий рівень декоративності культури, її характеристики дозволили рослині здобути популярність по всьому світу.

Історія селекції виведення паркової троянди John Franklin

Роботу над канадськими трояндами почав ще в XIX столітті селекціонер Вільям Сандерс, який прагнув вивести морозостійкі гібриди. Його роботу продовжила колега Ізабелла Престон.

Селекціонер прагнув створити не тільки морозостійкий, але і не вибагливий гібрид. Всього Ізабелла Престон вивела понад 20 канадських троянд.

У 50-х роках на програму по виведенню морозостійких гібридів уряд Канади виділив кошти. Це призвело до того, в дослідницьких лабораторіях Морденовская і Оттавська були створені дві великі групи: Explorer і Parkland.
Сорт Джон Франклін належить до серії Explorer. Вивели його в 1970 році шляхом схрещування троянд Lili Marlene, Red Pinocchio, Joanna Hill і Rosa Spinosissima altaica. Отримав сорт поширення в світі в 1980 році.

Опис і характеристики канадського сорту паркової троянди Джон Франклін

Опис і характеристики канадського сорту паркової троянди Джон Франклін

У висоту гібрид досягає 100-125 см. Листові пластини середніх розмірів, округлі за формою, зеленого забарвлення. На стовбурі пагонів жовтуваті або зелені шипи. Кущ розлогий, в ширину до 110-120 см.

На кожній гілці формується від 3 до 5 бутонів насиченого малинового або червоного відтінків. Незвичайний для троянд зовнішній вигляд квітів, вони напівмахрові, з загостреними пелюстками, що робить їх схожими на гвоздику. Діаметр кожного бутона 5-6 см. Для троянд характерний пряний аромат.

У кожній квітці утворюється до 25-30 пелюсток. Бутони з’являються на пагонах протягом всього літнього сезону, з липня по кінець вересня, до настання заморозків. Кущ здатний витримувати мороз до — 34-40 ° С.

Переваги і недоліки вирощування паркової троянди John Franklin

Паркова троянда Джон Франклін, згідно фото і відгукам, відповідає своєму опису. Більшість садівників при культивуванні сорту виявили наступні його переваги:

 • стійкість температурних перепадів;
 • благополучний розвиток і цвітіння в півтіні;
 • безпроблемне розмноження живцюванням;
 • бутони в’януть на 15-20 днів пізніше в порівнянні з іншими сортами;
 • рясне цвітіння;
 • добре переносить посушливі періоди;
 • невибагливість у догляді;
 • самостійно очищується від зів’ялих бутонів;
 • швидко відновлюється після обрізки.

Недоліки гібрида:

 • наявність шипів;
 • середня стійкість до грибкових хвороб.

Більшість садівників відзначають, що, хоча рослина витримує низькі температури, морози можуть пошкоджувати її стебла. Роза Джон Франклін швидко відновлюється, й цвіте менш рясно протягом сезону.

Читайте більше: Зима — це сувора пора року, яка безжально ставиться до всіх рослин. Складно передбачити наскільки морозним або сніжним буде цей період, тому краще всього заздалегідь підготувати всі рослини до зимівлі. Любите троянди? Дізнайтеся в нашій статті, як доглядати за трояндами восени, щоб підготувати їх до зими.

Способи розмноження Канадської троянди Джон Франклін

Примножити кількість кущів можна кількома способами: живцями або щепленнями. Останній спосіб використовується рідко. Розмноження живцями дозволяє зберегти сортові особливості рослини, і молодий кущ буде з більш міцним імунітетом, ніж саджанці, отримані шляхом щеплення.

 

 

Важливо! Можливий насіннєвий спосіб розмноження троянд Джон Франклін, але процедура трудомістка, тому метод не користується популярністю. Слід враховувати, що при розведенні сорту насінням ознаки батька можуть не зберегтися.

Живцювання слід здійснювати в останній тиждень червня або на початку липня. Можна нарізати живці восени, а потім залишити їх на зиму в прохолодному приміщенні, щоб приступити до процедури розмноження навесні.

Способи розмноження Джон Франклін

Якщо необхідно, зберігати живці троянди Джон Франклін можна в холодильній камері, періодично зволожуючи їх і перевіряючи на наявність цвілі

Алгоритм дій:

 • В ящик насипати родючу грунтосуміш.
 • Пагони троянд нарізати по 12-15 см в довжину.
 • Нижні листові пластини слід видалити, а верхні злегка вкоротити
 • Перенести заготовки в зволожений грунт, укрити контейнер плівкою або склом.

Щодня слід живці провітрювати, прибирати конденсат з укриття. Якщо живці пішли в ріст і вкоренилися, то процедура зроблена правильно. Молоді троянди слід пересадити у відкритий грунт.

Важливо! Якщо своєчасно не видаляти конденсат з контейнера і укриття, то високий ризик розвитку грибкових захворювань.

Посадка і догляд за парковою трояндою Джон Франклін

Якщо коренева система закрита, то посадити кущ можна і навесні, і восени. Коли коріння не захищені, висаджувати в осінні місяці сорт не рекомендується: троянда може не встигнути прижитися, якщо заморозки розпочнуться раніше терміну.

Купувати саджанець слід у перевірених постачальників або в спеціалізованих магазинах. Обрана троянда повинна бути щеплена. На ній відсутні ознаки гнилі, наліт, тріщини.

Посадка паркової троянди Джон Франклін

Якщо у саджанця корені закриті, то такі троянди Джона Франкліна приживуться швидше, ніж зразки з відкритою кореневою системою. На ділянці для сорту слід виділити провітрюване, добре освітленне сонцем місце. Допускається посадити рослину в легку півтінь.

Важливо! При виборі ділянки сід враховувати, що канадські троянди не люблять пересадки.

Оптимальний склад грунту для троянди Джона Франкліна — це родючі і пухкі грунти. Середовище повинне бути нейтральним або слабокислим.

Щоб підготувати місце для посадки, необхідно землю скопати, внести в грунт на глибину 2 багнетів лопати торф, золу і перегній, залишити на кілька днів.

Алгоритм посадки:

 1. Верхівки пагонів обрізати на 1-2 см. Обробити коріння стимулятором росту.
 2. Викопати лунку так, щоб коріння куща можна було розправити. При посадці кількох троянд слід дотримуватися дистанції між ямами в 1 м.
 3. На дні лунки викласти дренажний шар з дрібних камінчиків, битої цегли.
 4. На 2/3 заповнити яму грунтосумішшю з землі, золи, торфу.
 5. Розмістити троянду Джон Франклін в лунці, присипати її грунтом, заглубив місце щеплення на 10 см.

Догляд за паркової трояндою Джон Франклін

Після закінчення робіт рослину рясно полити, землю навколо неї замульчувати, використовуючи тирсу або деревну кору.

Догляд за сортом троянди Джон Франклін полягає в своєчасному поливі, розпушуванні, підгодівлі. В якості добрив рекомендується використовувати комплексні засоби. Їх вносити в грунт необхідно тричі, через 14 днів після посадки, в середині літа і восени. Обрізка куща не потрібна: достатньо навесні видаляти пошкоджені пагони.

І хоча канадські троянди не потребують укриття, гібрид Джон Франклін менш стійкий, ніж інші представники групи. Цвітіння буде більш рясним, якщо на зиму кущ вкрити.

Перед тим як прикрити гілки підручними матеріалами (тканиною або ялиновим гіллям), рекомендується рослину підгорнути

Шкідники і хвороби

При пошкодженні цілісності стебла або розвитку інфекції існує ризик опіку або раку. На пагоні з’являється жовта пляма, здуття або нарости.

При виявленні ураженої ділянки її зачищають і замазують садовим варом, або повністю видаляють паросток.
Якщо рак діагностувати на стадії «пухлини», то лікування безглуздо. Кущ доведеться викопати і спалити, щоб уберегти інші рослини.

Іржа характеризується появою жовтого порошку на листових пластинах. Якщо листя стало бурим, то це означає, що розвиток хвороби в розпалі, і вона з’явиться і на майбутній рік.

Шкідники і хвороби Джон Франклін

Основними шкідниками декоративної паркової троянди є:

Як лікування від іржі рекомендується обробляти кущ препаратом Фітоспорін або Фундазол. Бурі або чорні плями, що виникають на аркуші і поступово зливаються воєдино, — це ознака чорної плямистості. Листові пластини в міру прогресування хвороби скручуються і в’януть, опадають.

В якості лікувальних заходів слід всі уражені частини троянди видалити і спалити, кущ обробити препаратом Скор.

При ураженні борошнистою росою листя квітки покриваються білуватим нальотом. Якщо своєчасно не почати лікування, то кущ загине від нестачі поживних речовин.

Щоб позбутися від грибкового захворювання, троянду Джон Франклін слід окропити розчином мідного купоросу
Основні причини появи хвороби — це висадка в погано освітленому, недоступному для вітру місці. Надлишок вологи, перепади температури і відсутність догляду — це сприятливе середовище для бактерій.

Канадська паркова троянда Джон Франклін в ландшафтному дизайні

Оскільки кущі у троянди Джон Франклін прямостоячі, сорт можна використовувати як в одиночній посадці, так і розмістивши його поруч з іншими трояндами.

Добре троянда виглядає в огорожах з каменів, біля альтанок, в парках. Можна розміщувати квітку поруч з іншими сортами, на тлі хвойних рослин. Висаджують троянду Джон Франклін і вздовж парканів, поміщають її в міксбордери.

Застосування в ландшафтному дизайні Канадської паркової троянди John Franklin (Джон Франклін)

Висновок

Роза Джон Франклін — це представник паркових канадських видів. Гібрид невибагливий, морозостійкий. При правильному догляді радує рясним цвітінням протягом літнього сезону. Ця особливість дозволяє використовувати гібрид John Franklin як в ландшафтних дизайнах громадських місць, так і приватних садів.

Відео: Канадська троянда John Franklin — опис сорту та агротехніка вирощування

Ще більше цікавої та корисної інформації про квітникарство ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Канадська паркова троянда John Franklin (Джон Франклін): характеристика, фото та опис сорту, відгуки