Картоплекопач — для викопування картоплі

Картоплекопачі елеваторного та грохотного типів


Картоплекопач - призначення та будову агрегату

 

Картоплекопач - для викопування картоплі

 

Картоплекопач — це багатофункціональний агрегат, який використовується для викопування картоплі. Функціями машини передбачена отчистка картоплі від землі і бадилля з подальшим скиданням бульб на поверхню поля.

Весь принцип роботи картоплекопача складається з декількох етапів. Насамперед — агрегат починає підкопування одного або пари картопляних рядів. Глибина підкопу повністю відповідає глибині залягання бульб. Наступним етапом стає розпушування ґрунту навколо коренеплоду, щоб очистити бульби без його пошкодження. Після того, як коренеплід виймається з землі, його струшує спеціальний елемент агрегату, який звільняє від надлишків ґрунту. Потім картопля скидається на поверхню поля.

За допомогою лемешів здійснюється підкоп картопляного ряду. Також вони направляють бульби разом із землею на елеватор навісного типу, де відбувається часткове очищення коренеплоду від бадилля і налиплої землі. Потім вся зібрана картопля струшується на робочому елементі — еліптичній зірці для додаткового очищення коренеплодів. Далі картопляні бульби потрапляють на елеватор каскадного типу, де відбувається кінцева очистка коренеплодів від земляних грудок і залишків бадилля. Збір картоплі відбувається вручну після його скидання на полі.

Класифікація сучасних картоплекопачів

Картоплекопачі діляться на кілька типів залежно від конкретного критерію.

За типом механізму розрізняють:

• Елеваторні агрегати. Така техніка складається з лемешів, які підкопують рядки і 3 елеваторів (каскадного, пруткового і основного). Елеватори агрегату розпушують, а потім просівають грунт. У пристрій подібного агрегату входить вібраційна решітка для глибокого очищення бульб від бадилля і землі, з якою картопля скидається на поле;
• Грохотні агрегати. Подібні машини оснащені двухрешетним гуркотом замість пруткових елеваторів. Лемеші у таких картоплекопачів зафіксовані на передній кромці перший решета, завдяки чому краще підкопується пласт ґрунту. На кінці другого решета закріплена решітка, на якій очищується картопля.
• Швирятельний агрегат. Оснащений лемешем, який підкопує один рядок картоплі. Додатково в конструкції присутній ротор, який підхоплює підкопаний ряд і розкидає картопляну масу на поверхню поля. Такі агрегати відносяться тільки до навісного типу картоплекопачів.

Залежно від способу агрегатування з тракторами виділяють:

 

 

• Причіпні;
• Навісні;
• Напівнавісні.

Залежно від кількості оброблюваних картопляних рядів, картоплекопачі ділять на:

• Однорядні;
• Дворядні.

Класифікація сучасних картоплекопачів

Картоплекопач КСТ-1,4А

Популярні моделі картоплекопачів і їх функціональні переваги

Серед даної садової техніки, що використовують у сільськогосподарській галузі, широкого поширення набули білоруські моделі. Вони різняться по робочому механізму, за способом агрегатування, а також технічним характеристикам, володіють хорошими функціональними можливостями. До найбільш поширених однорядним картоплекопачів відносять агрегати Л-651 і КТН-1Б. Напівнавісний однорядний картоплекопач Л-651 — це машина, призначена для роботи на легких і середніх ґрунтах із засміченістю камінням до 9 т / га. Оскільки дана техніка обробляє тільки 1-н картопляний рядок за підхід, то дану техніку доцільніше використовувати на невеликих картопляних полях.

Для складання картоплі широко застосовується навісний картоплекопач КТН-1Б, який призначений для викопування картоплі, часткового відділення коренеплодів від землі і бадилля, а також для укладання очищених коренеплодів на поверхню поля. Агрегат має досить високу швидкість роботи — до 6 км / год і хороші показники продуктивності — до 0,4 га / год. Його рекомендується використовувати на невеликих полях, оскільки КТН-1Б здатний обробляти тільки 1 картопляний ряд.

Модель КТН-2В — модернізований дворядний картоплекопач навісного типу, який також широко використовується для збирання врожаю. Він має покращені технічні характеристики в порівнянні з попередником, тому дозволяє швидше збирати картопляний урожай з великих полів. Перш за все, його відрізняє більш висока продуктивність — до 0,47 га / год, підвищена транспортна швидкість — до 16 км / год і можливість викопувати відразу два картопляних рядка. Така техніка показує високу ефективність на легких і середніх ґрунтах з вологістю до 27%.

Популярні моделі картоплекопачів і їх функціональні переваги

КСТ-1,4м

Найбільш сучасною моделлю в лінії КТН є агрегат КТН-2ВМ. Це дворядна навісна машина, яка оснащується трикутним бітером. За рахунок цього робочого елементу картопля ефективніше очищається від налиплої землі і практично не вимагає подальшого очищення.

У сільському господарстві широко використовуються картоплекопачі серії КСТ. Агрегат КСТ-1,4 — це сучасний дворядний картоплекопач, який призначений для викопування картоплі на всіх типах ґрунту, в тому числі і на важких ґрунтах з вологістю до 27%. У числі переваг моделі — можливість використовувати техніку на ґрунтах з середньою засміченістю каміння, а також висока транспортна швидкість машини — до 25 км / год.

Оновленою моделлю серії КСТ став агрегат КСТ-1,4А. Це дворядний напівнавісний картоплекопач з активними лемехами. Даний картоплекопач широко використовується в сільськогосподарській галузі завдяки ефективній роботі за будь-яких кліматичних умовах. Агрегат оснащений елеватором, який добре очищає картоплю від землі і бадилля, забезпечуючи надійне прибирання на 150 га. Перевагою такої техніки також є висока робоча швидкість — до 6,5 км / год і велика ширина захвату землі — до 1,4 м, завдяки чому прибирання полів здійснюється швидше.

КСТ-1,4А відео

Дворядний напівнавісний картоплекопач КСТ-1,4м — це найбільш технічно досконала модель серії КСТ. Даний агрегат є універсальним, оскільки призначений для викопування картоплі, столового буряка, моркви та інших коренеплодів. Модель оснащена двома прутковими елеваторами, які забезпечують якісне очищення коренеплодів, також в конструкцію входить чищення, встановлене ​​на передніх роликах елеватора. Воно забезпечує безперебійну експлуатацію техніки, усуваючи ризик заклинювання каменів між елеватором і роликом.

Відео роботи картоплекопача КСТ-1,4м

Сподіваємося наші рекомендації допоможуть Вам обрати картоплекопач для дачі. Залишайтеся з нашим сайтом Корисні поради садоводу та городнику.

Читайте також:

 

Картоплекопач - для викопування картоплі