Каталог багаторічних квітів для дачі для вирощування в Україні

Багаторічні рослини для саду та для клумб з назвами


Каталог багаторічних квітів для дачі: фото з назвами і описом

 

Каталог багаторічних квітів для дачі для вирощування в Україні

 

Дачна ділянка може стати не тільки основою для вирощування фруктових дерев і овочів — для облаштування території нерідко використовуються квітучі і вічнозелені рослини, які оформляються в красиві клумби і квітники. Дачники та садівники можуть використовувати каталог багаторічних квітів для дачі: фото з назвами допоможуть зорієнтуватися у величезному різноманітті рослин і зробити правильний вибір для своєї ділянки.

Багаторічні рослини. Особливості їх застосування на дачних ділянках

Багаторічники — різновид красиво квітучих рослин, до них відносяться і декоративно-листяні види. Всі вони характеризуються тривалим терміном зростання, іншими словами дані рослини можуть становити клумбу протягом декількох років, при цьому не знадобиться виконувати процедуру пересадки або додаткового посіву.

Каталог багаторічних квітів для дачі: фото

Велика частина багаторічників добре переносять низьку температуру.

Зверніть увагу! У цей період зелені насадження не втрачають свої декоративні властивості. Велика частина багаторічників не пред’являє особливих вимог щодо догляду та умов зростання. Вони характеризуються раннім цвітінням, випереджаючи однорічні види рослин.

Сфера застосування багаторічників:

 • підвісні панно;
 • об’ємні композиції;
 • квіткові скульптури для прикраси саду;
 • багатоярусні ландшафтні об’єкти.
Каталог садових квітів - фото.

З багаторічників можна створювати оригінальні квіткові композиції.

Всі зелені насадження, які стосуються цієї категорії, можуть використовуватися для оформлення клумб в якості основного фону для інших квітів або декоративного доповнення. Вони розрізняються між собою забарвленням, формою і висотою, завдяки чому можуть стати відмінним доповненням один одному.

Чому варто вибирати багаторічні квіти для дачі

Садівники вважають за краще цей вид рослин однорічним квітам по безлічі цілком вагомих причин.

Переваги багаторічних рослин:

 • Можливість створити красиву клумбу, що зберігає свою привабливість протягом усього дачного сезону.
 • Ландшафтний дизайн, створений з їх допомогою, може зберігатися протягом декількох років. Цей період залежить від сортності клумби. При цьому, садівникові не доведеться щороку викопувати рослини, пересаджувати або заново засівати квіткову клумбу.
 • Більша частина сортів проявляє стійкість до впливу низьких температур, тому квіткова клумба може добре перезимувати в ґрунті без додаткових захисних засобів. У теплий сезон багаторічники зацвітають першими, так як мають вже сформовану і міцну кореневу систему.
 • Вирощування декоративних клумб супроводжується мінімальними витратами. Для збереження краси квітників не потрібно щорічно купувати посадковий матеріал.
каталог садових квітів з їх назвами - фото.

Поєднання різних видів садових квітів прикрасить дачну ділянку.

Корисна порада! Використовуйте багаторічні рослини для отримання додаткових саджанців, бульб і насіння. Багато дачники практикують систему обміну посадковим матеріалом між собою. Використовуйте і ви цей метод для безкоштовного отримання нових сортів для своєї клумби.

Каталог багаторічних квітів для дачі: фото з назвами найпопулярніших рослин

Багаторічні квіти - каталог з фото.

Полив — обов’язкова складова догляду за дачними рослинами.

Розміщення в каталозі багаторічних квітів для дачі фото з назвами можна розглядати як своєрідний путівник по світу садівництва і ландшафтного дизайну. Так як посівного матеріалу на ринку багато, варто розглянути найпопулярніші сорти, з вирощуванням яких впораються не тільки професіонали, а й початківці дачники.

Анемони: посадка і догляд, фото квітів

Даний вид рослини відноситься до роду анемона. Фото квітів анемонов демонструють фіолетові, блакитні і яскраво-червоні відтінки. У суворих районах рослина вирощується в якості однолітника. Діаметр квітів становить 70-80 мм.

Корисна порада! Для оформлення букетів рекомендується зрізати бутони анемонів, які ще не до кінця розпустилися і мають слабке забарвлення. Вазу слід наповнити водою на чверть довжини квітконоса, а пелюстки не потрібно мочити.

Посадка і догляд за ними досить простий. Бульби садять в помірно родючий ґрунт в сонячному місці на глибину 5 см. Ґрунт повинен бути повітропроникним. У малородючому ґрунті рослина потребуватиме підгодівлі. Краще, якщо це буде мінеральне добриво комплексного призначення, яке слід вводити в ґрунт двічі за літо.

Квіти анемони - догляд та посадка в саду.

Яскраві квіти анемони прикрасять будь-яку клумбу.

Астильба: посадка в відкритому ґрунті і догляд за рослиною

Багатьох власників заміських ділянок приваблюють красиві фото астильби. Посадка і догляд за цією рослиною може відрізнятися, так як багаторічна рослина має кілька різновидів, які можуть бути карликовими, низькорослими, середніми або високорослими.

Рослина увінчана суцвіттями у вигляді мітелок різних кольорів. У питаннях посадки і догляду астільба має наступні вимоги:

 • півтінь;
 • ґрунт, багатий перегноєм;
 • полив на регулярній основі (боїться перегріву коренів);
 • видалення квітконосів після завершення періоду цвітіння.

Корисна порада! Оголену кореневу систему слід накривати спеціальним покривним матеріалом або використовувати в цілях захисту лапник, щоб рослина не загинула від морозів.

Астильба - догляд та вирощування на дачі.

Астильба добре приживається і на сонці, і на затіненій ділянці.

Айстри: посадка і догляд у відкритому ґрунті

На фото квіти айстри виглядають ефектно, і в цьому немає нічого дивного. Цей багаторічник вважається домінантною рослиною з усіх, які тільки можуть перебувати в осінньому саду. Астра характеризується рясним цвітінням аж до початку перших морозів.

Палітра відтінків різноманітна: темно-фіолетові, білі, ніжний бузок, легкий фіолет, насичений рожевий.

Вимоги по догляду та посадці:

 • територія розміщення — слабка півтінь або сонячна ділянка;
 • легкий ґрунт з хорошою водопроникністю;
 • добрива органічного і мінерального походження;
 • рясний полив;
 • поділ кущів і розсадження раз в п’ять років.

Сфера застосування поширюється на оформлення країв клумб і доріжок. Рослини можуть грати роль бордюрів і килимових квітників.

Квіти айстри - фото.

Квіти айстри можуть мати найрізноманітніші відтінки.

Барвінок: посадка в відкритому ґрунті і догляд за рослиною

Барвінок відноситься до кучерявих видів рослин. Він має здатність до швидкого розростання вшир. Листя цього багатолітника мають шкірясту структуру, покриту глянцем. У більшості випадків вони бувають темно-або світло-зеленими. У рідкісних випадках листя вкрите плямами золотого або кремового відтінків.

Читайте також: Вирощування барвінку в саду

Рослина швидко формує кореневу систему, краще умови півтіні. Ґрунт при цьому може бути практично будь-який. Єдина умова для нормального розвитку — відсутність пересихання. Полив слід здійснювати на регулярній основі. Рослини рекомендується стригти. В умовах суворих зим потрібен захист в вигляді укривного матеріалу. Вдале сусідство складуть: проліски, примули, гіацинти і гейхери.

Барвінок вирощування та догляд з фото.

Пагони барвінку стеляться по землі і розростаються вшир.

Пізньоцвіт: фото і особливості рослини

Пізньоцвіт має деяку схожість з крокусами. Друга назва рослини — колхікум. Відрізнити багаторічник від крокусу дуже просто. Досить поглянути на квіти, які в цьому випадку набагато більші і мають дуже приємний ароматом. Одна цибулина може одночасно сформувати до чотирьох красивих квіток.

 

 

Період цвітіння становить близько трьох тижнів. Обпилені квітки відразу ж в’януть, зате згодом добре переносять зимівлю під снігом. Відносно ґрунту і догляду, рослина виявляє невибагливість. Те ж саме стосується умов зростання, які можуть супроводжуватися рясними сонячними потоками або тінню.

Рекомендується висаджувати Пізньоцвіти на альпійські гірки. Підійдуть і клумби з безперервним цвітінням, навіть звичайні квітники.

Пізньоцвіт (колхікум) догляд та вирощування - опис з фото.

Пізньоцвіт (колхікум) зовні нагадує квіти крокусів.

Гіацинти: догляд та посадка у відкритому ґрунті

Посадка гіацинтів і догляд за ними в першу чергу зводиться до застосування добрив. Для отримання великих і повних квітів використовується підгодівля сухого типу, яка вводиться в ґрунт відразу ж після того, як з’являються перші паростки, і робити перші розпушування землі.

Друге внесення добрив робиться в період, коли утворилися бутони. На цей раз добриво подається під корінь в рідкому вигляді. Втретє підживлення здійснюється після того, як гіацинти зацвіли. Цей вид рослин характеризується особливими вимогами щодо поливу. Перш ніж укореняться цибулини, не можна дозволяти ґрунту просихати. Земля повинна залишатися вологою. У період, що залишився, коли паростки вже видно, слід проводити процедуру поливу на регулярній основі, особливо в посушливу погоду.

Гіацинти догляд та вирощування - опис з фото.

Перший час після посадки гіацинти необхідно рясно поливати.

Гладіолуси у відкритому ґрунті: посадка і догляд, особливості зростання

Посадка вишуканого гладіолуса здійснюється на відкритій території. Не рекомендується поміщати багаторічник в такі ділянки, де може скупчуватися і застоюватися вода. У районах, що характеризуються підвищеною сухістю і спекою, гладіолус потребуватиме легкої тіні. Полуденне сонце може чинити негативний вплив, тому квітам буде потрібен захист від високих температур і прямих променів. На територіях з помірними кліматичними умовами навіть легка тінь може стати причиною падіння рівня декоративності і затримки цвітіння.

Читайте також: Коли викопувати гладіолуси на зиму

Гладіолус добре реагує на супіщаний ґрунт, який попередньо повинен бути оброблений на 20-30 см углиб і насичений органічним добривом.

Гладіолуси опис з фото.

Гладіолуси — традиційні квіти на дачних ділянках.

Дицентра: фото, посадка і догляд ( «розбите серце»)

На фото діцентри багаторічної можна побачити дугоподібні суцвіття, всіяні квітами серцеподібної форми, які можуть бути білими, рожевими або світло-фіолетовими. В цілому цей рід налічує близько десяти окультурених сортів рослин.

Найважливіша умова успішного вирощування діцентри — правильно обрана зона посадки. У півтіні вона відчуває себе найкраще, але і сонячна ділянка стане прекрасним місцем для проживання квітки за умови своєчасного поливу. Ґрунт повинен мати багатий мінеральний і органічний склад. Можна удобрити її перегноєм перед посадкою.

Дицентра: опис з фото.

Через форми квіток, дицентру називають «розбитим серцем»

Жимолость: фото, сорти, опис багатолітника і догляду за ним

Жимолость являє собою чагарник, який має властивість плодоносити. Сортів цієї рослини досить багато, але якщо обмежитися тільки тими, де ростуть їстівні ягоди, вибір буде між жимолостю:

 • їстівною;
 • алтайською;
 • камчатською;
 • Турчанінова.

Чагарник невибагливий в догляді і може прижитися в будь-якому місці ділянки, де ви захочете його посадити. Головне — наявність захисту від вітру і достатньої кількості сонця.

Корисна порада! Жимолость не любить самотності, так само як і сусідства з екземплярами тієї ж сортності. І в першому, і в другому випадку врожайність багатолітника значно падає.

Жимолость - фото.

Існує велика кількість сортів жимолості.

Клематис: посадка і догляд. Фото ліанної рослини

Клематиси можуть стати гідною прикрасою будь-якого саду, заміської ділянки або дворика в приватному будинку.

Переваги багаторічників:

 • стійкість до зимових умов;
 • тривалий період цвітіння;
 • невибагливість щодо догляду;
 • довговічність.

Клематис відрізняється теплолюбні, віддає перевагу сонцю. Висадка здійснюється з кроком в 2 м. Поганими місцями вважаються низинні ділянки або зони, що є сусідами з ґрунтовними водами. Ґрунт потрібно підбирати суглинний або піщаний. У важкому ґрунті обов’язково потрібна установка дренажної системи. У зимовий час багаторічникам потрібен захист.

Клематис вирощування та догляд за квіткою - опис з фото.

Клематис відрізняється тривалим періодом цвітіння.

Купена: фото багаторічної рослини на ділянці

Купена вважається одним з маловідомих садових багаторічників. Рослина має сімейну спорідненість з лілилею. На її зігнутому стеблі є сусідами і зеленувато-сизі листя, і звисають крапельками невеликі квіти-дзвіночки із зеленою облямівкою.

Ділянки з невеликою або значною тінню — основний ареал проживання скромної, але привабливої рослини. Сонячні промені уповільнюють її зростання і негативним чином позначаються на декоративних характеристиках Купени.

Зверніть увагу! Цей багаторічник має лікувальні властивості: зміцнює імунну систему, прискорює обмін речовин.

Купена вирощування та догляд за квіткою - опис з фото.

Купена не любить занадто сонячні місця для посадки.

Конвалії: фото і рекомендації по догляду

Улюбленим місцем конвалій є вологий ґрунт, захований під густою тінню дерев. Багаторічник відмінно переносить тривалу відсутність сонячного світла. Але якщо тінь буде глибокою, кількість квіток зменшиться. Натомість цього конвалія буде нарощувати листову частину. Вплив вітру також не піде на користь, знижуючи кількість квіток.

Корисна порада! Садівники рекомендують здійснювати посадку конвалій уздовж стін і огорож.

Запеклі погодні умови згубні для багаторічників. Не варто забувати про полив рослин. Від пересадок краще зовсім відмовитися. Низька огорожа навколо клумби дозволить уникнути сильного розростання.

Квіти конвалій вирощування та догляд за квіткою - опис з фото.

Квіти конвалій мають приємний стійкий аромат.

Люпин у відкритому ґрунті: посадка і догляд за квітковими насадженнями

Декоративні характеристики цієї квітки дуже високі. Саме за природну красу садівники так люблять люпин, посадка і догляд за яким приносить одне задоволення. Вимогливість рослини до ґрунту невисока, але, як і з іншими багатолітниками, тут діє правило: чим плодородніша земля, тим пишніше і красивіше квітнуть рослини.

Якщо Ви хочете добитися оптимальних умов для вирощування люпину, слід віддати перевагу кислим видам ґрунту. В такому середовищі рослина поліпшує склад землі, самостійно формуючи азотовмісне добриво на своїх бульбах. Для збільшення кислотності, до складу ґрунту рекомендується додавати деревну тирсу і гній.

Удобрювати ґрунт для люпинів слід тирсою

Удобрювати ґрунт для люпинів слід тирсою.

Молочай: фото садової квітки, правила догляду та вирощування

Для посадки молочаю на присадибній ділянці потрібно відвести сонячне місце. В крайньому випадку, допускається вирощування багаторічників в півтіні, проте при цьому цвітіння рослини буде не таким рясним.

Важливо! Важкі ґрунти — дуже погана основа для посадки молочаю. Сповільнюється зростання, а взимку коренева система буде піддаватися загниванню.

Полив повинен бути помірним. На період вегетативного розвитку допускається не більше двох підгодівлей за допомогою добрива мінерального походження. Зберегти зовнішню привабливість зеленого насадження допоможе своєчасне видалення відмерлих суцвіть і обрізка.

Молочай вирощування та догляд за квіткою - опис з фото.

Молочай часто висаджують в саду і на дачних ділянках.

Нарцис: посадка і догляд у відкритому ґрунті

Нарциси в компанії з тюльпанами можуть стати красивим доповненням до присадибної ділянки. Вони зацвітають дуже рано і представлені у великому різноманітті сортів.

Посадка рослин не викликає складнощів, головне — вгадати з термінами. На упаковці зазвичай вказано ідеальний місяць для посадки нарцисів. Обов’язкові умови догляду: регулярне розпушування ґрунту, полив (особливо після цвітіння), видалення хворих рослин і відсадження нарцисів іншого сорту.

Нарцис вирощування та догляд за квіткою - опис з фото.

Існує велика кількість сортів і різновидів нарцисів.

Плетиста троянда: посадка і догляд за рослиною

В’юнкі троянди придатні для створення романтичної атмосфери практично на будь-якій ділянці. Цей багаторічник не може обходитися без сонячних променів, тому організувати посадку краще на відкритій місцевості з гарним рівнем провітрювання. Болотисті і низинні ділянки не підходять для вирощування Плетистої троянди.

Не рекомендується розбивати кущі на тому місці, де раніше була квіткова клумба, інакше рослина не приживеться. Щоб уникнути загибелі троянд, їх рекомендується висаджувати на схилах або височинах. Це позбавить ґрунт в зоні росту кущів від заболочування, яке нерідко виникає в період дощів або в місцевості з ґрунтовими водами, що пролягають біля поверхні.

Плетиста троянда вирощування та догляд за квіткою - опис з фото.

Плетистую троянду висаджують біля парканів, пергол або арок.

Примула багаторічна: фото, догляд і посадка рослини

Примула зветься первоцвітом через раннє зацвітання. Саме за це вона є улюбленим багаторічником дачників і садівників. На фото примули багаторічної зустрічаються фіолетові, жовті, червоні і сині квіти.

Зверніть увагу! Цей вид рослини знайшов широке застосування в народній медицині.

Перед посадкою варто ввести добрива в ґрунт. Земля повинна бути зволоженою. Найкраще для цих цілей підійдуть околиці садів з хорошою тінню. Рослина добре приживається під грушами і яблунями. Оптимальними вважаються прохолодні умови. Як харчування можна використовуватися перегній з торішнього листя.

Примула вирощування та догляд за квіткою - опис з фото.

Примула — одна з найбільш різноквітучих багаторічників.

Деревій звичайний: лікувальні властивості

Деревій дуже популярний серед власників заміських ділянок, що займаються оформленням клумб. Його суцвіття мають яскравий колір (червоний, білий, рожевий, помаранчевий, вишневий, жовтий), довго зберігають свою привабливість, а сама рослина вважається лікувальною.

Існує майже дві сотні різновидів цього багатолітника. Місцями його природного існування є гірські луки, кам’яниста і скеляста місцевість, галявини, що і забезпечило високу стійкість рослини.

Зверніть увагу! Деревій здатний не тільки витримувати різкі температурні перепади, він нормально переносити періоди тривалої посухи.

Деревій вирощування та догляд за квіткою - опис з фото.

Деревій має лікувальні властивості.

Флокси багаторічні: фото, посадка і догляд за клумбами

Завдяки працям селекціонерів сортність флоксів збільшилася, а ці надзвичайно красиві рослини стали обов’язковими мешканцями декоративних клумб на заміських ділянках. Навіть невелика турбота змушує флокс розквітати пишними фарбами.

Читайте також: Флокси — багаторічні квіти, що зимують в саду

Рослина здатна прижитися навіть на важких ґрунтах. Для цього потрібно всього лише додати на дно посадкової ями пісок з великим зерном. У піщаних ґрунтах не завадить прошарок глини. Висадка флоксів здійснюється на 2-3 см вглиб землі (на цю глибину закопується коренева шийка). Для хорошого розвитку квітів знадобиться відкрита місцевість з сонцем і захистом від вітрів.

Флокси вирощування та догляд за квіткою - опис з фото.

Флокси розростаються пишними і яскравими суцвіттями.

Хризантеми садові багаторічні: посадка і догляд, фото

Хризантема має 3-тисячолітню історію. Вперше вона була окультурена для садових цілей в Китаї. Рослина характеризується пишним цвітінням. Щоб домогтися такого результату, необхідно правильно підібрати час і місце для посадки.

Коли багаторічник знаходиться в землі, робиться перша прищіпка. Іншими словами, виконується видалення точок зростання. Повторно дана процедура робиться через три тижні і забирається верхня частина пагонів. Хризантема погано реагує на відсутність вологи і не любить густу тінь.

Хризантема вирощування та догляд за квіткою - опис з фото.

При правильному догляді хризантема дасть пишне цвітіння.

Шток Роза: фото, специфічність цієї рослини

Шток Роза відрізняється красивим цвітінням і світлолюбна. Тому її варто поміщати на ділянку, яка добре освітлюється сонцем. Тінь не тільки затримає зростання і розвиток багатолітника, але і може стати причиною відсутності квітів. Причому в такому стані рослина може перебувати протягом двох років. Бідні і сухі ґрунти також не бажані.

Схема поливу повинна бути помірною, адже велика кількість рідини може спровокувати процеси гниття в коренях. Ґрунт слід живити азотовмісними добривами. Відмерлі квітки викликають виснаження шток-рози, тому від них потрібно позбавлятися.

Шток-роза вирощування та догляд за квіткою - опис з фото.

Шток-роза любить сонячні місця і помірний полив.

Вивчивши характеристику і особливості кожної з представлених в каталозі рослин,В ви можете навчитися формувати унікальні квіткові композиції. Багато багаторічних квітів мають схожі вимоги щодо умов посадки, підживлення і поливу. На основі цієї інформації можна створювати точні схеми для гарних і барвистих клумб.

Відео: Чому варто віддавати перевагу багаторічним квітам в саду

 

Каталог багаторічних квітів для дачі для вирощування в Україні