Каталог кімнатних рослин з фотографіями та описом з фото кімнатних квітів

Кімнатні квіти фото з назвами та описом


Каталог кімнатних рослин з фотографіями і назвами

 

 

Майже всі домашні рослини у нас з’явилися з далеких країн. І до кожної з них потрібний індивідуальний підхід. Одному потрібне сонце, а інша може загинути від його впливу і віддає перевагу тіні. Деяким потрібна багата волога, а є ті, про які треба забувати. І щоб рослина радувала квітникарів своїм виглядом, треба знати правила, необхідні догляду. Розглянемо каталог найпопулярніших кімнатних квітів.

Азалія кімнатна

Азалія (лат. Azalea) — збірна назва деяких красивоквітучих видів рослин з роду Рододендрон (Rhododendron). Родина азалії (рододендрона) — Японія, Індія, Китай.

Азалія кімнатна - фото.

Алоє, столітник

Алоє (лат. Aloe) — рід сукулентних рослин сімейства лілійних (Liliaceae), або асфоделових (Asphodelaceae), що містить близько 400 видів. Назва роду в перекладі з арабської означає «гіркий». Батьківщина: Африка, Мадагаскар, Аравійський півострів.

Алоє, столітник - фото.

Антуріуми

Антуріуми (лат. Anthurium) — вічнозелені багаторічні квітучі кімнатні рослини. Антуріум — представник сімейства ароїдних, в природі зустрічається в тропіках Центральної і Південної Америки, налічується більше 500 видів антуріумів.

Антуріум фото.

Арека, хрізалідокарпус

Арека (лат. Areca) — рід рослин, що відноситься до сімейства Пальмові (Arecaceae). Відомо більше 50 різновидів, які ростуть у вологій тропічній місцевості лісів Китаю і Індії. Батьківщина рослини — Тропічна Азія, Океанія.

Арека, хрізалідокарпус - фото.

Аспарагус перистий

Аспарагус пір’ястий (лат. Asparagus plumosus) — сімейство Аспарагусових або Спаржевих (Asparagaceae) — напівчагарник, багаторічні кореневищні трави, ліани. Батьківщина — тропічні і субтропічні ліси Південно-Східної Африки і Азії. Розмір стебел досягає 1,5 метра.

Аспарагус перистий - фото.

Бамбук кімнатний

Бамбук кімнатний (лат. Dracaena Sanderiana), багаторічна трав’яниста рослина з роду Драцена, сімейство Ігліцевие (Ruscaceae). Родина драцени тропічна Африка. Великою популярністю користується в країнах Азії. У природі досягає півтора метра у висоту, в домашніх умовах значно нижче, до одного метра.

Бамбук кімнатний - фото.

Бегонія кімнатна

Бегонія (лат. Begonia) — одна з найкрасивіших рослин сімейства бегонієвих. Рід включає в себе більше 800 видів, які ростуть у тропіках і субтропіках Південно-Східної Азії, Африки, на острові Мадагаскар. Розмір цих трав’янистих рослин варіюється від 5-10 сантиметрів до 2-3 метрів.

Бегонія кімнатна - фото.

Квітка вріезія

Вріезія (лат. Vriesea) — епіфітна трав’яниста рослина, що живе в природних умовах на скелях, корчах, корі дерев. Родина Вріезії — вологі тропіки Центральної і Південної Америки. Налічується приблизно 200-250 видів Вріезії.

Вріезія (лат. Vriesea) - епіфітна трав'яниста рослина

Гарденія

Гарденія (лат. Gardenia) — чагарник або невелике вічнозелене деревце сімейства маренові. Родина гарденії — тропічні ліси Південної Африки, Індії, Японії і Китаю. У природі зустрічається близько 250 видів цієї рослини.

Гарденія (лат. Gardenia) - чагарник або невелике вічнозелене деревце сімейства маренові.

Гібіскус, Китайська троянда

Гібіскус китайський або Китайська троянда (лат. Hibiscus rosa-sinensis) — цю рослину в народі називають ще китайською трояндою. Їх дивовижною особливістю є бутон, який існує не більше 2 днів, після чого замість нього виростають нові суцвіття. Батьківщина — Південно-Східна Азія (Південний Китай) і Полінезія, північна Індія. У кімнатних умовах виростає до 1,5-2 м у висоту.

Гібіскус, Китайська троянда

Гузманія

Гузманія (Guzmania) — рід вічнозелених трав’янистих рослин сімейства Бромелієві (Bromeliaceae).
Родом з Вест-Індії і південно-західних районів Південної Америки. Ці рослини — епіфіти, тобто ростуть на гілках інших рослин.

Гузманія (Guzmania) - рід вічнозелених трав'янистих рослин сімейства Бромелієві (Bromeliaceae).

Де Рен

Дерен (Cornus) — декоративний чагарник відноситься до сімейства Дерен (Cornaceae). Рослина виростає до 3-х метрів у висоту. Чагарник з міцною структурою деревини прикрашають гілки коралово-червоного кольору і святкове листя. Не втрачає своєї декоративності в будь-який час року.

Дерен (Cornus) - декоративний чагарник відноситься до сімейства Дерен (Cornaceae).

Диффенбахія

Диффенбахія (лат. Dieffenbachia) — відноситься до вічнозеленого сімейства ароїдних (Araceae), до складу якого входить близько 40 представників. Найбільш часто зустрічається в тропічних лісах Південної і Північної Америки.

Диффенбахія (лат. Dieffenbachia) - відноситься до вічнозеленого сімейства ароїдних (Araceae),

Драцена запашна

Драцена запашна (лат. Dracaena fragrans) — вічнозелений чагарник, вид роду Драцена (Dracaena) сімейства Ігліцевие (Asparagaceae). У природних умовах досягає висоти 6 м, в домашніх умовах, як правило, не вище 1-2 метрів.

Драцена запашна (лат. Dracaena fragrans) - вічнозелений чагарник, вид роду Драцена

Драцена маргината

Драцена облямована (лат. Dracaena marginata) — дерево, вид роду Драцена (Dracaena) сімейства Ігліциві (Asparagaceae). На історичній батьківщині, о. Мадагаскар, виростає 3-5 метрів у висоту.

Драцена облямована (лат. Dracaena marginata) - дерево, вид роду Драцена (Dracaena)

Заміокулькас трав’янистий

Заміокулькас (лат. Zamioculcas) — трав’яниста рослина сімейства Ароїдні (Araceae), родом з тропічної Африки. Максимальні розміри в культурі — до 1,5 м. Декоративно-листяна рослина відрізняється великими, темно-зеленим листям з глянцевою поверхнею.

Заміокулькас (лат. Zamioculcas) - трав'яниста рослина сімейства Ароїдні

Інжир кімнатний

Інжир (Ficus carica) — листопадне дерево родини тутових. Свою назву отримав від провінції Карія в Малій Азії. Близький родич кімнатних фікусів. У природних умовах виростає до 8-10 метрів. Доросле дерево дає близько 60-70 солодких плодів.

Інжир кімнатний

 

 

Каланхое

Каланхоє або каланхое (лат. Kalanchoe) — рід сукулентних рослин сімейства Товстолисті (Crassulaceae). Поширений в Австралії, Мадагаскарі, тропічних районах Південної Африки. Каланхое дуже зручний для вирощування в кімнатних умовах.

Каланхоє або каланхое (лат. Kalanchoe)

Кавове дерево, кава

Кава або кавове дерево (лат. Coffea) — вічнозелений чагарник сімейства Маренові (Rubiaceae). Родина кави — тропіки Африки. У природі цей чагарник виростає до 8 метрів.

Кава або кавове дерево (лат. Coffea)

Крассула, толстянка

Крассула (Толстянка) (лат. Crassula) — рослина сімейства Товстолисті (Crassulaceae). Виростає в Південній і Тропічній Африці, Мадагаскарі. Включає в себе більше 300 видів. Максимальні розміри в культурі — 2 м. заввишки. Одне з найбільш витривалих рослин, якщо його не заливати.

Крассула (Толстянка) (лат. Crassula) - рослина сімейства Товстолисті

Кротон, кодіеум

Кодиеум (лат. Codiaeum) — рід рослин сімейства Молочайні (Euphorbiaceae). Кротон — виходець з Південно-Східної Азії. У природі виростає до 3 м у висоту. Назва рослина походить від грецького kodeia — «голова».

Кодиеум (лат. Codiaeum) - рід рослин сімейства Молочайні (Euphorbiaceae)

Лимон кімнатний

Лимон — (лат. Citrus limon), триба Цитрусові (Citreae), сімейство Рутові (Ruthaceae). Лимон — вічнозелена рослина. Протягом року цвіте кілька разів. Кімнатні види мають більш тонку шкірку, менше насіння і більш сильний аромат, ніж рослини відкритого ґрунту.

Лимон кімнатний

Маранта триколор

Маранта (лат. Maranta) — рід трав’янистих рослин сімейства Марантові — Marantaceae. Родина маранти — Бразилія, близький родич — Калатея. Популярну рослину Маранта вирощують заради її декоративного листя. Вона чудово вписується в інтер’єр і невибаглива в догляді.

Маранта триколор

Монстера

Монстера (лат. Monstera) — ліана з сімейства ароїдних, родом з тропічних лісів Південної і Центральної Америки. Всього в природі близько 50 видів цих вічнозелених рослин.

Монстера (лат. Monstera) - ліана з сімейства ароїдних

Ноліна, бокарнея

Ноліна (лат. Nolina) або Бокарнея (Beaucarnea) — родом з сімейства спаржевої. Цей дивовижний тропічний багаторічник прийшов до нас із далекої Мексики. У природі виростає до 7-8 м, в домашніх умовах висота, як правило, не перевищує 2 м.

Ноліна (лат. Nolina) або Бокарнея (Beaucarnea) - родом з сімейства спаржевої.

Орхідея Ванда

Ванда (лат. Vanda) — епіфітна орхідея родини орхідних (Orchidaceae). У природі виростає в тропіках Південного Китаю, Індії, Філіппін, Індонезії і Північній Австралії. На даний момент відомо близько 60 видів цієї орхідеї.

Орхідея Ванда

Орхідея Дендробіум

Орхідея Дендробіум (лат. Dendrobium) — представник одного з найбільших пологів сімейства орхідних. У природі виростає в основному як епифит (повітряна орхідея).

Орхідея Дендробіум

Орхідея Камбрія

Камбрія (лат. Cambria) — штучно виведений гібрид, який не зустрічається в природних умовах. Для схрещування використовуються такі види орхідей: Онцидіум, Мільтонія, брас, Одонтоглоссум, Кохліода та інші.

Орхідея Камбрія - фото.

Каталог кімнатних рослин з фотографіями та описом з фото кімнатних квітів

 

Орхідея Каттлея

Каттлея (лат. Cattleya) — епіфітна або літофітная орхідея сімейства орхідних. В даний момент налічується більше 50 видів Cattleya. Розміри варіюються від 20 см до 1 метра. У природі вона росте в Південній і Центральній Америці.

Орхідея Каттлея - фото.

Орхідея Мільтонія

Мільтонія (лат. Miltonia) — рід багаторічних трав’янистих рослин сімейства орхідних, що має невеликі овальні псевдобульби біля основи стовбура. Місця природного зростання цих епіфітних орхідей: вологі ліси північного сходу Аргентини.

Орхідея Мільтонія - фото.

Орхідея Онцидіум

Онцидіум (лат. Oncidium) — епіфітна орхідея сімейства орхідних, включає в себе близько 750 видів. Його батьківщина: Південна і Центральна Америка, Антильські острови. У природі зустрічаються орхідеї жовтого, оранжевого, коричневого з білим, іноді — червоного кольору.

Орхідея Онцидіум - фото.

Орхідея Фаленопсис

Орхідеї — (сімейство орхідних, лат. Orchidaceae). Слово «орхідея» походить з грецької «orchis», по-російськи «яєчко». Родина орхідей: Індонезія, Південний Китай. Також поширені в Північно-Східній Австралії. У дикій природі ростуть на деревах, скелях, тому що є рослинами-епіфітами.

Орхідея Фаленопсис - фото.

Орхідея Цимбідіум

Цимбідіум (лат. Cymbidium) — рід вічнозелених епіфітних рослин сімейства орхідних (Orchidaceae). У природі зустрічаються в Північній Австралії і субтропічній Азії. В даний час відкрито близько 60 видів, які ростуть в різних кліматичних зонах.

Орхідея Цимбідіум - фото.

Пахира

Пахира (лат. Pachira) — відноситься до численного сімейства Мальвові, які вражають своєю витонченістю і багатством фарб. Батьківщина — джунглі Бразилії.

Пахира (лат. Pachira) - відноситься до численного сімейства Мальвові

У дикій природі досить високі дерева, виростають до 20 метрів, в штучних умовах значно нижче, максимальне зростання близько 3 метрів.

Радермахера

Радермахера (лат. Radermachera) — рослина сімейства бігнонієві. Батьківщина — Південно-Східна Азія.
В Європу завезено з Тайваню зовсім недавно — в 80-х роках минулого століття. Досягає висоти 1,5 м. У догляді досить проста, любить вологу і світло.

Радермахера (лат. Radermachera) - рослина сімейства бігнонієві.

Роза кімнатна

Кімнатні троянди відносяться до сімейства Розоцвіті (Rosaceae). Мініатюрні кущики досягають у висоту близько 40-45 см. Відомо більше сотні різновидів і сортів цієї витонченої, надзвичайно красивої квітки. Для утримання в кімнатних умовах найкраще підходять ремонтантні, бенгальські, і поліантові троянди.

Кімнатні троянди відносяться до сімейства Розоцвіті (Rosaceae)

Сенполія, фіалка

Сенполія (лат. Saintpaulia) — трав’яниста рослина сімейства геснерієвих, родичка глоксиній. Не має нічого спільного з європейською фіалкою. Батьківщина: тропіки Східної Африки. Цей ніжний, теплолюбний, пухнастий кущик вважається найпопулярнішим серед кімнатних рослин.

Сенполія, фіалка

Спатифіллум

Спатифіллум (лат. Spathiphyllum) — рід багаторічних вічнозелених рослин сімейства Ароїдні (Araceae). Безстеблева рослини з коротким кореневищем. Назва роду походить від грецьких слів Спата (spatha) — покривало і Філлум (phyllon) — лист. Родина спатифиллума — тропічні ліси Венесуели, Бразилії, південної Америки і Малайзії.

Спатифіллум (лат. Spathiphyllum) - фото.

Фікус Бенджаміна

Фікус (лат. Ficus) — рід рослин сімейства тутові. Фікус росте переважно в тропічних країнах (в південній Африці та в Середземномор’ї, на островах і узбережжях Індійського і Тихого океанів). У кімнатному квітникарстві Фікус Бенджаміна користується великою популярністю.

Фікус Бенджаміна - фото.

Фікус каучуконосний

Фікус каучуконосний або Фікус еластика (лат. Ficus elastica) — рід рослин сімейства тутові. Місце походження Фікуса каучуконосного — тропічні ліси північній і східній Індії. У природі фікус досягає 30 м у висоту.

Фікус каучуконосний - фото.

Хамедорея, бамбукова пальма

Хамедорея (Chamaedorea) — вид пальм сімейства арекової (Arecaceae), або Пальмові (Palmae). Назва походить від двох грецьких слів chamai — низький і dorea — дар, подарунок. Плоди пальм звисають майже до землі, та й сама рослина невисока, максимальні розміри — до 2 м у висоту.

Хамедорея, бамбукова пальма - фото.

Хлорофітум

Хлорофітум (лат. Chlorophytum) — рід трав’янистих рослин, сімейство Агавові. Батьківщина: субтропіки і тропіки Південної Африки, Австралії, Південної Америки, в Південній Азії, на Мадагаскарі. Виділяє корисні фітонциди, очищує повітря від шкідливих домішок. Невибаглива і красива рослина. Це відмінний варіант для початківців квітникарів.

Хлорофітум - фото.

Шеффлера

Шефлера, шеффлера (лат. Schéfflera) — вічнозелена рунисте або деревоподібна рослина сімейства аралієвих. Родина шеффлери — Австралія і Нова Зеландія. Названа на честь німецького ботаніка Шеффлера. У природі існує близько 200 видів цього роду, деякі види виростають до чотирьох метрів заввишки і півтора метрів в ширину.

Шеффлера - фото.

Ехинокактус, Єжов кактус

Ехинокактус (Echinocactus) — кактус кулястої форми сімейства Кактусові. Родина ехінокактус — субтропічні пустелі Мексики і США.Це долгоживущий суккулент ще називають Єжов кактус, в перекладі з грецького echinos — їжак.

Ехинокактус, Єжов кактус - фото.

Юкка слонова

Юкка слонова або Yucca elephantipes — вид юк придатний для утримання в офісі або вирощування в квартирі. Юкка (лат. Yucca) — рід деревовидних вічнозелених рослин з сімейства Агавові (Agavaceae).

Юкка слонова - фото.

Сподіваємося, що наш каталог кімнатних рослин з фотографіями і назвами допоможе Вам знайти свої улюблені квітучі кімнатні рослини, пальми, орхідеї, кактуси і сукуленти, невибагливі кімнатні рослини, тіньолюбиві і солнцелюбиві кімнатні рослини, і отримати відповіді на всі Ваші запитання!

 

Каталог кімнатних рослин з фотографіями та описом з фото кімнатних квітів