Як виростити фіалку на власному підвіконні

Як самостійно виростити фіалку у себе вдома


Кімнатні фіалки: фото і види, догляд за квіткою в домашніх умовах

 

 

Зміст !

Квітучі кімнатні фіалки на підвіконні — насолода для очей любителів декоративних рослин. Їх неймовірній популярності посприяло також тривале або навіть безперервне цвітіння. Щороку з’являються нові гібриди кімнатної фіалки, поповнюючи і без того широкий сортовий асортимент.

Сьогоднішня тема — фіалки (кімнатні квіти). Фото і назви, догляд в домашніх умовах і способи подовження періоду цвітіння ми сьогодні розглянемо в подробицях. Підібравши для себе найкращий різновид і вивчивши агротехніку рослини, ви зможете перетворити своє підвіконня в казкове місце.

Фіалка (сенполія) кімнатна — короткий опис і різновиди

Ця рослина являє собою розетку з покритих пушком м’ясистих листків. У центрі утворюється «букетик» ніжних квіточок. Залежно від різновиду, вони можуть мати різне забарвлення, розмір і форму. Існує безліч сортів простих кімнатних фіалок та великих махрових. Другі, звичайно, більш затребувані серед квітникарів, але прості нехитрі квіточки досі прикрашають безліч будинків і квартир. Пропонуємо вам ознайомитися з назвами і фотографіями деяких популярних гібридів кімнатних фіалок. Сенполії за формою квіток поділяють на великі групи, в кожній з яких свій набір сортів.

Тепер надаємо вам фотографії деяких популярних гібридів з назвами:

Фіалка Тарабарського

Фіалка Тарабарського

Фіалка Сяйво Зірок

Фіалка Сяйво Зірок

Кімнатні фіалки: Рожева Пантера

Кімнатні фіалки: Рожева Пантера

Фіалка Вогняні метелики

Фіалка Вогняні метелики

Фіалка ЄК Бій Биків

Фіалка ЄК Бій Биків

Фіалка Біла Королева

Фіалка Біла Королева

Фіалка Анжеліка

Фіалка Анжеліка

Фіалка Амарант

Фіалка Амарант

Фіалка Chimera-Monique

Фіалка Chimera-Monique

Фіалка Rasbery-Rampage

Фіалка Rasbery-Rampage

Фіалка Африканська ніч

Фіалка Африканська ніч

Фіалка Магія кохання

Фіалка Магія кохання

Фіалка Зима посміхається

Фіалка Зима посміхається

Фіалка Синя Спалах

Фіалка Синя Спалах

Як доглядати за кімнатними фіалками в домашніх умовах

Якщо спочатку створені домашні умови підійдуть кімнатній фіалці, то вона не буде проявляти себе як примхлива рослина. Найпростіший догляд допоможе їй пишно і довго цвісти. У невідповідних умовах квітка буде поступово в’янути, а в підсумку може повністю зникнути.

 

 

Відповідні домашні умови для сенполії:

  • Освітлення — хороше і тривале (10 годин на добу), але без потрапляння прямих сонячних променів.
  • Грунт — вологопроникний, який добре відводить зайву вологу.
  • Вологість — невисока (50%), листя ніколи не мочать.
  • Полив — найкраще через піддон з використанням теплої води. Взимку — двічі в тиждень, влітку — щодня.
  • Протяги — неприпустимі.
  • Температура — 25°С взимку і 20°С-влітку.

Грунт для цієї кімнатної квітки повинен бути кислим. Основний компонент — листова земля. До неї додають торф в меншому обсязі. Він якраз і створює необхідне корінню фіалки кисле середовище. Третій компонент — крупний пісок (обсяг — 1/8 від земельно-торф’яної суміші). Бажано додати мох-сфагнум і деревне вугілля.

Кімнатні фіалки та правила догляду за ними

Що стосується добрива для сенполії, то воно, безперечно, необхідне. Але в цьому випадку важливо пам’ятати про помірність. Кімнатна фіалка не любить жирний грунт. Зазвичай підгодівлю проводять два або три рази на рік:

  • взимку — розчином гумату;
  • навесні і восени — спеціально призначеною мінеральною підгодівлею.

Підбираючи ємність для кімнатної фіалки, не потрібно зосереджуватися на великих вазонах. Вважається помилкою думка про те, що розмір розетки буде рівним з габаритами горщика. Важливо розуміти один важливий нюанс — фіалка НЕ ​​зацвіте пишним цвітом, поки її коріння не заповнить горщик. Не варто очікувати, що фіалка буде цвісти цілий рік — цілком нормально, якщо взимку залишаться тільки листочки. Хоча при ідеальних умовах перерви може і не бути.

Радимо прочитати: Як доглядати за фіалками в домашніх умовах

Зважаючи на це, в якості першої ємності для сенполії краще вобирати горщик діаметром близько 6 см. Через кілька років кущик можна пересадити в більш габаритну посудину — діаметром близько 10 см. Приблизно половину горщика повинен займати дренажний шар. Якщо отвори для відтоку води не передбачені, їх слід зробити самостійно. При пересадці кімнатної фіалки потрібно повністю замінити субстрат.

Поширені проблеми з вирощуванням фіалок

Поширені проблеми з вирощуванням фіалок

  1. Загущення центру куща, але при цьому листя не змінює напрямок і забарвлення — така ситуація виникає через надмірне освітлення (більше 14 годин на добу). Виправити ситуацію допоможе затінення рослини на кілька годин в день.
  2. Загущення, що супроводжується опущеним листям і появою фіолетового відтінку з їх зворотного боку, також говорить про надмірне світла. Але в цьому випадку, швидше за все, на кущ потрапляють прямі промені, чого фіалка не любить. Рішення проблеми — затінення.
  3. Білий наліт на маленьких листочках свідчить про глибоку посадку фіалки, внаслідок чого молоді листочки знаходяться у воді. Згодом квітка зазвичай загниває. Проблему вирішить більш висока посадка і зменшення поливу.
  4. Маленьке і тверде, крихке листя — ознака надмірної кількості добрив. У цій ситуації допоможе тільки одне: пересадка кімнатної фіалки в новий грунт.
  5. Утворюється багато пасинків, а основний кущ сповільнюється в розвитку — це найчастіше наслідок перегодовування. Потрібна пересадка в новий грунт і видалення пасинків.
  6. Засихають бутони — винне сухе повітря і висока температура в приміщенні.

Розмноження кімнатної фіалки в домашніх умовах

Бажаючи розмножити вподобаний сорт кімнатної фіалки, багато початківців-квітникарів стикаються з різними проблемами. Виявляється, незважаючи на простоту дій, домогтися потрібного результату в домашніх умовах — появи заповітних корінців, виходить зовсім не завжди. Наступні поради допоможуть вам отримати новий кущик кімнатної фіалки для прикраси вікна своєї квартири:

Розмноження кімнатної фіалки

  1. Зріжте свіжий і здоровий на вигляд листочок із середини куща
  2. Оновіть зріз гострими ножицями по діагоналі.
  3. Занурте ніжку листочка в воду і чекайте.
  4. Посадіть листочок в землю, коли корінець досягне як мінімум 4 см завдовжки.
  5. Накрийте ємність поліетиленовою плівкою для створення міні-парничка.
  6. Періодично поливайте і провітрюйте посаджений листочок фіалки.
  7. Пересадите розетку, що з’явилася, в горщик. Через рік правильного догляду кімнатна фіалка зацвіте.

Відео: Кімнатні фіалки та догляд за ними

На цьому наша стаття про кімнатні фіалки підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший результат. Ще більше корисних порад  ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Як виростити фіалку на власному підвіконні