Як виростити гіркий перець взимку на підвіконні в домашніх умовах

Вирощуємо гіркий перець вдома на балконі чи підвіконні


Кімнатний гіркий перець на підвіконні: вирощування з насіння взимку в домашніх умовах

 

Як виростити гіркий перець взимку на підвіконні в домашніх умовах

 

З настанням осені на вулиці все частіше можна насолоджуватися яскравими днями. Вранці землю вкриває густий туман, небо покривається хмарами. А на сірих деревах майже немає листя. З настанням зими все це засипано шаром снігу. Однак засмучуватися не варто. Адже ми можемо продовжувати радіти весняними нотками, а буйне цвітіння рослин можна забезпечити на підвіконні. Примітно, що тут не доведеться викладати багато грошей, як багатьом може здатися на перший погляд. Сьогодні ми розповімо про те, як вирощувати на балконі або підвіконні маленьке диво природи – кімнатний гіркий перець.

Цікаво, що буде з’являтися не завжди червоний перець. Також може вирости зелений або жовтий плід. Можна сміливо сказати про те, що гострий перець, який вирощується на підвіконні, відноситься до декоративних видів. За формою перець нагадує сплюснуту кульку, циліндр або невелику пірамідку. Максимальна висота рослини в квіткарів складає не більше півметра.

Одночасно на такому кущику можуть дозрівати приблизно 50 плодів. Відзначимо, що кімнатний гіркий перець — це рослина, яка дає плоди багато років, а саме п’ять або шість. Варто відзначити відмінні бактерицидні властивості, якими володіє гострий перець. В результаті ви захищаєте своє приміщення від шкідливих бактерій, які можуть витати в повітрі.

Радимо прочитати: Особливості збору врожаю перцю у відкритому ґрунті

Попелиця, гусінь, білокрилки і інші шкідники домашніх рослин не люблять гострий перець. Так, можна зробити розчин на воді з перцем в пропорції 1:10. Настій має бути витриманий протягом доби. Якщо розпилити таку суміш на рослинах, то вони будуть захищені від шкідників. Відразу зникає необхідність купувати в магазині спеціалізовані засоби для обробки.

«Різдвяний перець» — вирощування з насіння на підвіконні 

Сорти гострого перцю на підвіконні

 

 

Можна вирощувати декоративний перчик взимку традиційними способами. В такому випадку рослина починає давати перші плоди до різдва. Ось чому в деяких західних країнах рослину називають «Різдвяним перцем». Примітно, що перець не просто радує око, стоячи на підвіконні. Плоди можна використовувати в кулінарії, народній медицині, а також при оздобленні інтер’єру. Використовуючи один перчик, можна змінити смак консервованих огірків чи помідорів.

Гострий перець, який ми можемо вирощувати на підвіконні, дуже любить світло. Тому висаджувати перець потрібно в останні дні лютого. Можна навіть зайнятися цією роботою в березні. У денний час температура повинна в середньому становити 23 градуси в приміщенні, вночі – до 19 градусів. Як тільки стає відомий температурний режим, відразу стає ясно, чому рослину відмінно вирощувати в домашніх умовах.

Сорти гострого перцю для вирощування на підвіконні

Спочатку потрібно обрати, який сорт гострого перцю ви хочете вирощувати на підвіконні. «Вогник», «Бабине літо», «Пупсик», «Флінт» і багато інших — все це відмінні сорти, які приживаються в горщиках на підвіконні. Примітно, що всі ці сорти були виведені вітчизняними селекціонерами. За своїми характеристиками отримані сорти не поступаюся імпортним видам.

Готуємо ґрунт для посадки

Для того, щоб підготувати грунт для посадки перцю, не обов’язково звертатися до фахівців. Ви самостійно зможете зробити основу. Потрібно використовувати верхній некислий шар торфу, перегній, а також річковий пісок. Можна використовувати дернову землю упереміш з річковим піском. Звичайно ж, найпростіший спосіб підготувати землю — піти і купити готову суміш в магазині. Також підійде грунт для вирощування томатів або баклажанів.

Розсада перцю для вирощування на підвіконні

Розсада перцю для вирощування на підвіконні

Спочатку пророщують насіння. Матеріал поміщають у вологу марлю або серветку при кімнатній температурі (за температури приблизно 25 градусів). Як тільки з насіння проклюнуться перші паростки, потрібно висаджувати їх у землю. Глибина для посадки — не більше одного сантиметра. Заздалегідь потрібно підготувати торф’яні горщики. За добу до того, як перець буде висаджено, грунт потрібно рясно полити. Коли насіння висаджене, потрібно накрити склом або плівкою ємності. Далі — ставлять розсаду в тепле місце, чекають, поки з’явиться перший схід.

Пересаджування розсади і догляд за перцем

Після того, як над землею з’являються перші зелені паростки, потрібно почекати, поки на них виросте 4 листочка. Розсаду поміщають в декоративні глиняні горщики. Їх об’єм складає 1-1,5 літри. Обов’язково потрібно підбирати такі горщики, в яких на дні є отвори для зливу зайвої вологи. Дренаж обов’язковий. Його викладають на дно горщика. Найкраще розміщувати розсаду на південній стороні, де буде багато сонця. Якщо світла не вистачає або на вулиці постійно похмуро, необхідно подбати про штучне освітлення.

Для того, щоб гострий перець добре ріс, йому необхідний якісний і постійний полив. Необхідно поливати рослину водою кімнатної температури. У міру того, як грунт біля рослини висихає, воду підливають в піддон. Два рази на рік (навесні і влітку) кімнатний гіркий перець потребує підгодівлі. Можна використовувати комплексні мінеральні добрива, якими зазвичай удобрюють кімнатні квіти. Підживлення вноситься після поливу рослини. Добрива вносяться прямо в грунт.

Корисні поради з вирощування декоративного перцю в домашніх умовах:

При цвітінні перцю потрібно обережно струшувати горщики. В такому випадку рослина буде краще запилюватися. Взимку, для того, щоб рослини не перегрівалися та не пересихали, потрібно на батарею, яка знаходиться під підвіконням, на якому стоять горщики з перцем. класти тканину. Рослина, якій виповнилося більше року, потребує пересадки у великий горщик. Протяги ні до чого перцю. Тому, як тільки настає весна, і ви починаєте відкривати вікна, найкраще прибирати рослини в сторону.

Примітно, що використовуючи ті ж правила, можна вирощувати на підвіконні і солодкий перець. Догляд, а також вирощування солодкого перцю нічим не відрізняється від вирощування гострого перцю. Однак забороняється вирощувати на одному підвіконні одночасно солодкий і гіркий перець. В іншому випадку обидві рослини втратять свої смакові якості.

Відео: Кімнатний гіркий перець — вирощування вдомашніх умовах

На цьому наша стаття про «Кімнатний гіркий перець на підвіконні: вирощування з насіння взимку в домашніх умовах» підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший урожай. Ще більше корисних порад  ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Як виростити гіркий перець взимку на підвіконні в домашніх умовах