Клумби з дерева своїми руками: оригінальні та незвичайні ідеї — інструкція з виготовлення

Виготовлення клумб з дерева: оригінальні ідеї для вашої дачі та дому з фото


Клумби з дерева: оригінальні та незвичайні ідеї + керівництво по виготовленню

 

Клумби з дерева своїми руками: оригінальні та незвичайні ідеї - інструкція з виготовлення

 

Красиві насадження — це невід’ємна прикраса ландшафту будь-якої дачі або присадибної ділянки. Але навіть найпрекрасніші квіти можуть зіпсувати враження, якщо вони посаджені хаотично і ростуть в невідповідному для них місці. Саме тому важливо організувати квітник. Для цієї мети можна використовувати найрізноманітніші матеріали, але найбільш вдалим вважається застосування дерева. Численні фото клумб з дощок своїми руками доводять, що подібне декорування ландшафту є не менш цікавим, ніж створене професійними дизайнерами.

Красива клумба з дерева своїми руками

Деревина, як матеріал для виконання різного роду конструкцій, включаючи квітники, має свої переваги і недоліки. Якщо говорити про плюси клумби з дерева для квітів, то можна виділити наступні аспекти:

 • екологічність — сам матеріал є повністю безпечним для людини, рослин і навколишнього середовища (навіть після гниття дерево може стати відмінним добривом для квітів);
 • безпеку для насаджень — дерево не гріється на сонці і не промерзає, що дозволяє додатково захистити коріння рослин;
 • доступність — дерево досить поширений матеріал, який має також прийнятну вартість, до того ж зовсім необов’язково використовувати нову деревину;

Плюси і мінуси клумби з дерева

 • простота виготовлення — сам матеріал легко піддається обробці, тому з нього досить просто зробити своїми руками клумбу, огородження будь-якої форми і розміру;
 • естетичність — клумби з дерева можна зробити різного виду, при цьому є можливість дерево залишити без покриття (в природному вигляді) або ж пофарбувати в бажаний колір;
 • універсальність — дерево підходить для оформлення клумб в самих різних стильових напрямках.

Серед недоліків варто відзначити:

 • недовговічність — так як матеріал без певної обробки швидко піддається гниттю, пошкодження мікроорганізмами і різними комахами;
 • постійний догляд — дерево, як матеріал недовговічний, вимагає для підтримки початкового зовнішнього вигляду, щорічної обробки спеціальними засобами або фарбування.

Важливо! При облаштуванні клумби з дерева  потрібна попередня  обробка спеціальними розчинами: антисептиком, маслом або лакофарбами.

 Клумби з дерева — декоративні різновиди — опис з фото

 Клумби з дерева - декоративні різновиди

Роблять клумби з дерева на дачі своїми руками або присадибній ділянці найрізноманітнішого формату. Вони можуть бути стаціонарними або пересувними. При цьому квітники другого типу дають можливість кожен раз встановлювати їх в самих різних місцях, наприклад, біля входу, під вікном або деревом. Також великим плюсом мобільних клумб є те, що їх можна прибирати на зберігання в зимову пору року, що значно подовжить термін експлуатації подібної конструкції.

Залежно від форми і місця розташування квітника, оформленого за допомогою деревини, конструкції можна поділити  на види. Так, наприклад, слід виділити найпростіший — це класичний квітник (клумба), який є традиційним. Його роблять певної геометричної форми (коло, овал, прямокутник або багатокутник). Встановлювати можна в будь-якому зручному місці, зазвичай біля входу або під вікнами.

Не менш популярним є дерев’яний бордюр для квіткової клумби. Дана конструкція відрізняється місцем розташування, так як зазвичай її вибудовують вздовж доріжок.

Ще один найбільш популярний варіант — це огорожа, при цьому вона може бути декількох видів:

 • частокіл — паркан з кілків, які вбиті в землю досить щільно один до одного або на невеликій відстані;
 • тин — огорожа з тонких і довгих гілок або пагонів чагарників;
 • огорожа з паркану — виконана з вертикальних дощок, зафіксованих до горизонтальної перекладини.

Ідеї клумб з дощок своїми руками

Ідеї клумб з дощок своїми руками

Незважаючи на простоту матеріалу, все ж зробити своїми руками квіткові клумби з дерева можна найрізноманітніші. Наприклад, з дощок можуть вийти незвичайні огорожі або класичні геометричні клумби. А ось спиляні підійдуть в якості прикраси або декоративних елементів оформлення квітника. Всі варіанти створення безпосередньо залежать від фантазії, а деякі приклади будуть описані нижче.

Клумби з дерев’яних дощок для квітів

Клумби, виконані своїми руками з дерев’яних дощок — це найпростіші конструкції. Даний варіант підійде для оформлення абсолютно будь-якої ділянки незалежно від її площі.

З подібного матеріалу можна зробити формені клумби, наприклад, у вигляді квадрата або багатокутника. Для цього буде потрібно наявність певної кількості дощок, для квадрата їх досить буде взяти всього 4 шт., А для багатокутника — в залежності від кількості його сторін. При цьому довжина дошки буде висотою самої клумби.

Клумби з дощок для квітів

Трохи складніше буде виконати клумбу-пісочницю з дощок. Принцип її зведення схожий з першим варіантом, але в даному випадку сам процес виготовлення нагадує створення каркасу, подібного дитячій пісочниці.

Цікавим є виконання красивих невеликих клумб з дощок у вигляді ящиків. Їх перевагою є мобільність, так як в основному такі квітники можна переміщати по ділянці, а на зимовий час і зовсім прибирати.

Також за допомогою дощок можна виконати і багатоярусні квітники. Виглядають такі клумби ефектно, при цьому витрат на зведення вони практично не вимагають.

 

 

Клумби зі спилів дерева своїми руками

Клумби зі спилів дерева - фото.

Крім дощок, можна використовувати і спили дерев, які також дозволяють створювати оригінальні квітники. Непогано подібні елементи підходять і для обробки деревом клумби з інших матеріалів.

З великих спилів (колод) можна зробити вазони шляхом видалення серцевини. Дану порожнечу заповнюють грунтом. Незважаючи на початковий неохайний вигляд, після висадки рослин клумба виглядає дуже благородною і гармонійною, поєднуючись з навколишнім середовищем.

Клумби з каменів і дерева

Клумби з каменів і дерева - фото

Комбіновані варіанти оформлення квітників є не менш привабливими, ніж виконані виключно з дерева. Наприклад, непоганим поєднанням може стати насипанні з каменів навколо. Таким чином, можна створити щось на зразок рокарія.

Декоративні паркани для клумби з дерева

Парканчики з дерева, виконані своїми руками для клумби — це найпростіший варіант оформлення квітника. Подібна огорожа завжди виглядає ефектно і досить цікаво. При цьому дизайн можна виконати самий різний, наприклад, якщо використовувати кілочки, колоди або різьблений штахетник.

Декоративні паркани для клумби з дерева

Нерідко квіткові клумби огороджують і більш об’ємним парканчиком з дерев’яних брусів. Таке рішення є вельми оригінальним, дозволяючи чітко відокремити кордони між простором ділянки.

Клумби з гілок дерев

Незвичайні клумби з гілок дерев, або як ще їх називають тин, є досить привабливими. В основному подібну конструкцію встановлюють у вигляді огорожі (декоративної огорожі), але не виключено і створення вазонів або клумб у вигляді кошиків.

Увага! Найбільш довговічним є горизонтальний тин, але за допомогою вертикального можна створювати хитромудрі візерунки.

Клумби з гілок дерев

Щоб максимально виділити плетений дерев’яний парканчик для клумби, зроблений своїми руками, можна висадити поруч декоративні соняшники. Крім того, прекрасно виглядає поєднання плетеної огорожі з польовими квітами.

Клумби з дощок у вигляді тварини

Так як деревина є матеріалом, який легко піддається обробці, то з нього можна зробити своїми руками не тільки прості квітники у вигляді геометричних фігур, а й більш цікаві — різьблені. До таких відносяться клумби у вигляді тварин, наприклад, лебідь, собака, лось з фанери або цільного масиву. Подібного роду фігурки можна зробити найрізноманітніші, але потрібне вміння поводитися з лобзиком.

Клумби з дощок у вигляді тварини

Клумба з обрізків дощок

Якщо після ремонту або будівництва залишилися непотрібні обрізки дошки, вони також стануть в нагоді для створення оригінального квітника своїми руками. В даному випадку можна зробити невисоку і найпростішу огорожу для клумб з обрізків дошки. Або ж зібрати акуратні ящики невеликого розміру, які можна поставити під вікно або біля лавки.

Клумба з дерев'яних кілочків

З обрізків дошки різної довжини є можливість виконати своєрідну клумбу у вигляді драбинки або піраміди.

Клумба з дерев’яних кілочків своїми руками

Ще один простий вид огорожі клумби або великого квітника — це частокіл, який являє собою невисокий парканчик із забитих у землю дерев’яних кілочків. Вони можуть бути з цільного масиву або ж зі стовбурів молодих дерев.

Клумба з обрізків дощок

Таке огородження відрізняється більш простим способом виконання. Встановити його можна в якості бордюру, а також по периметру квітника.

Як зробити дерев’яну клумбу своїми руками

Зробити своїми руками клумби з дерева або дощок не складе особливих труднощів. Вся складність буде прямо залежати від того, який вид конструкції був обраний.

Як зробити дерев'яну клумбу своїми руками

Щоб робота на присадибній ділянці була тільки в радість, треба мати зручних і практичних помічників — інструменти. В нашій статті ми наведемо популярні моделі на ринку.  Сподіваємося, що така інформація допоможемо вам остаточно визначитися з вибором.

Огорожа з кілочків для квітника

Якщо немає бажання особливо витрачати час на створення своєрідної композиції, то можна виконати своїми руками примітивну, але при цьому досить декоративну огорожу з кілочків. В даному варіанті краще зробити парканчик в шаховому порядку, тобто, по черзі вкопуючи в землю кілочки різної висоти.

Для роботи потрібні:

 • кругляк (колоди) одного діаметра;
 • лопата;
 • лак (морилка).

Огорожа з кілочків для квітника

Етапи роботи:

 1. Для початку готують кругляк. Розпилюють колоди по 30 і 35 см в довжину. За бажанням зачищають їх від кори.
 2. Потім позначають контур майбутньої клумби. По позначці починають викопувати траншею глибиною в 15 см. Вставляють в поглиблення кілочки і присипають їх землею, щільно утрамбовувавши грунт навколо.
 3. Подібним чином встановлюють колоди по всьому зазначеному периметру.
 4. На завершення покривають кожен кілочок лаком або морилкою. Можна і зовсім пофарбувати в різні кольори або зробити огорожу однотонною, але більш яскравою (зеленою, жовтою і т. Д.).

Порада! Щоб подібна огорожа клумби з дерева прослужила досить довго, можна частину кілочків, які будуть вкопані в землю, обробити смолою або маслом.

Клумба-корзина з гілок

Оригінальна клумба-корзина, зроблена своїми руками з гілок дерев, підійде для висадки невеликих рослин і квітів. Вона буде мати гарний вигляд біля входу або біля ганку. А для її виконання потрібні:

 • прути тонкі й довгі (до 1,5-2 м);
 • прути товсті;
 • кілочки;
 • секатор;
 • дріт.

Клумба-корзина з гілок

Спосіб виконання:

 1. Перед початком роботи готують сам матеріал. Розфасовують прути на більш товсті і тонкі, так як першими слід вплітати гілки більшої товщини.
 2. Потім роблять розмітку майбутньої клумби і по її периметру забивають кілочки. Приступають до їх обплітання. Починати плести слід з того боку, який менш помітний. Для міцності краще скріплювати прути між собою дротом. Обплітати кілочки слід обов’язково з чергуванням (спереду-ззаду). Кожен кінець гілки потрібно зафіксувати дротом.
 3. Після закінчення плетіння кілочки підрівнюють і приступають до плетіння ручки. Для цього з гілок слід сплести косу і вставити її кінці паралельно один одному з боків кошика. Її також фіксують дротом.
 4. В отриману клумбу-кошик укладають дренажний шар, потім грунт, висаджують відповідні квіти.

Клумба з дощок у вигляді піраміди

Клумба у вигляді піраміди з дощок є досить привабливою, також до її особливостей можна віднести і те, що зробити своїми руками дану конструкцію не так складно.

Форма подібної піраміди може бути з трьома або чотирма кутами, тому перед роботою слід обов’язково виконати креслення дерев’яної клумби і зробити необхідні заміри з подальшим розрахунком потрібного матеріалу.

Виконати квітник з дощок можна самих різних габаритів, але найбільш оптимальною вважається піраміда з наступними розмірами рядів:

Клумба з дощок у вигляді піраміди

 • перший (нижній) — 2х2 м;
 • другий — 1,5х1,5 м;
 • третій — 1х1 м;
 • четвертий (верхній) — 0,5х0,5 м.

Висота ж у кожного рівня може бути різною, але найбільше підходить — це 25 см. Вона є оптимальною для коренів багатьох садових квітів.

Увага! Споруджувати подібну конструкцію краще відразу на тому місці, де її розташують, так як в готовому вигляді вона досить важка.

Для самої роботи будуть потрібні наступні матеріали й інструменти:

 • дошки;
 • лакофарбові вироби (оліфа, лак);
 • кріпильні елементи (цвяхи, металеві куточки);
 • клей;
 • геотекстиль;
 • рівень;
 • рубанок;
 • молоток;
 • ПВХ труби (10 мм).Інструменти для клумба з дощок у вигляді піраміди

Етапи виконання:

 1. Найперше — це підготовка матеріалу. За кресленням виробляють всі деталі потрібного розміру і роблять на них потрібні отвори і пази. Після слід обробити дерев’яні дошки оліфою і покрити зверху лаком, дати добре просохнути .
 2. Після того як всі дошки повністю готові, приступають безпосередньо до збірки конструкції. З’єднувати деталі між собою краще на спеціальний клейовий склад або за допомогою цвяхів. Найбільш надійним буде кріплення із застосуванням металевих куточків.
 3. Збірку заготовок з дощок виконують по черзі, починаючи з самого великого короба. Потім встановлюють наступні ряди. Перед фіксацією кожного елемента обов’язково перевіряють його розташування за рівнем.
 4. Готову клумбу з дощок забарвлюють фарбою бажаного кольору або додатково покривають лаком, залишаючи природний вигляд деревини.
 5. Потім по всьому периметру підстави укладають геотекстиль, який запобігатиме зростанню небажаних бур’янів. У ньому потрібно зробити кілька отворів для відводу води.
 6. Дану клумбу, зроблену своїми руками з дощок біля будинку, заповнюють грунтом і роблять висадку рослин.

Клумби, виконані своїми руками з дерева, ніколи не вийдуть з моди, про їхню популярність можна судити за численними фото. Подібні квітники сьогодні це не тільки прикраса ландшафту будь-якої дачі або заміського будинку, але і оригінальний спосіб створити затишну атмосферу на ділянці.

Фото клумб з дощок своїми руками підтверджують, що такий простий матеріал дозволяє створювати навіть самі мудрі конструкції. Дерев’яні квітники можуть мати різну форму і розмір, прикрашаючи великі ділянки дач або обмежені в площі двори заміських будинків.

Відео: 32 ідеї створеня клумби з дерева на дачі своїми руками 

Ще більше цікавої та корисної інформації про вашу дачу та дім ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Клумби з дерева своїми руками: оригінальні та незвичайні ідеї - інструкція з виготовлення