Клумби з квітами на дачі своїми руками, фото приголомшливих ландшафтних ідей

Квіткові клумби - схеми та фото клумб


Клумби з квітами на дачі своїми руками, фото та схеми

 

Клумби з квітами на дачі своїми руками, фото приголомшливих ландшафтних ідей

 

Що ж будемо називати квітковою клумбою? Це місце на ділянці, на якій висаджені різні декоративні рослини і квіти. Як правило, клумби з квітами розміщуються там, де їх бачитимуть всі.

Інакше, яка користь від насадження квітів? Для того щоб квіткова клумба мала закінчений вигляд, її потрібно захистити. На сьогоднішній день в спеціалізованих магазинах продається безліч матеріалів, які дозволяють без проблем спорудити клумбу. Але, як відомо, наші дачники легких шляхів не шукають, а тому намагаються створити клумбу з квітів своїми руками і бажано з підручних матеріалів.

Клумби з квітами на дачі своїми руками, фото

Які ж функції виконує квітник на дачі? Потрібно відзначити, що на дачі клумба буде головною визначною пам’яткою. Крім того, постійно буде видаватися прекрасний аромат квітів, який буде радувати не тільки людей, а й відлякувати комах-шкідників. Там, де на ділянці є серйозні нерівності, найкраще облаштувати клумбу.

Клумби з квітами

За допомогою квітника ваша ділянка буде розділена на кілька зон, що тільки підкреслить правильність розподілу корисної території. Клумби висаджуються там, де не будуть рости культури. Ґрунт для овочів, наприклад, не буде придатним, а для квітів — то, що потрібно.

клумби з квітами фото

Як вибрати місце для клумби з квітами

Спочатку проведемо спостереження за садом для того, щоб зрозуміти, де найкраще розташувати квіти. Майте на увазі, що перенести квітник з місця на місце практично неможливо. Тому найкраще відразу правильно вибрати для нього місце. Вивчіть місця, де найбільше світла, вологи і уваги майбутньої клумбі. На основі всіх спостережень приймайте рішення про розміщення квітника на присадибній ділянці.

Як вибрати місце для клумби з квітами

Підготовка клумби до посадки квітів

Незалежно від того, якою буде розмір у клумби, її потрібно підготувати ще навесні. Готується грунт: вдобрюється, спахується та рихлиться. Під час цвітіння потрібно підгодовувати рослини добривами. Ті квіти, які закінчили цвісти, потрібно обережно видалити.

Читайте також: Як зробити клумбу своїми руками

При неправильному облаштуванні клумб, в ній з’являються бур’яни. Готуючи грунт до висадки квітів, необхідно видаляти верхній шар, вибираючи ретельно всі бур’яни. Надалі їх вивозять за межі ділянки. Щоб нові бур’яни не потрапили в квітник, кордон ділянки і клумби потрібно відокремити смужками з шиферу. Можна використовувати пластик, а також спеціальну бордюрну стрічку.

Підготовка клумби до посадки

Підготовка квітів до висадки — справа копітка. У березні в горщики висаджуємо насіння квітів. В середині квітня можна сміливо переносити їх на грядки в грунт. Але можна і не сіяти насіння на розсаду. У травні, коли грунт добре прогріється, можна висадити насіння прямо в грядку. Так навіть краще: рослини будуть міцніше, їх не потрібно перевозити з місця на місце.

Розсадні квіти ростуть дуже швидко при висадці в грунт. Незабаром з’являється шикарна клумба, засіяна квітами. Якщо Ви висаджуєте цибулинні квіти, то потрібно ретельно перевіряти кожну цибулину, готувати її до посадки.

однорічні квіти для клумби з фото

 

 

На кожній дачі повинно бути місце для відпочинку. А радувати око повинна квіткова клумба. Для більш привабливого вигляду її облагороджують і обгороджують бордюром. Існує безліч варіантів облагороджування дачних клумб. При цьому не обов’язково купувати матеріали. Використовується все, що є під руками. Це можуть бути камені, пластик, шифер.

 квіти для клумби з фото

Відмінним варіантом для облагородження клумби є пластикові пляшки. До того ж пластикова тара сьогодні знаходиться в надлишку. Не потрібно її викидати: використовуйте для благоустрою клумби. Отже, потрібно вибрати однакові за розміром і бажано кольором пляшки. Потім їх заповнюють дрібними камінчиками. По краях квітника пляшки вкопуються дном вниз. Вкопувати пляшки можна на відстані одна від одної або впритул.

клумба фото

Щоб правильно створити квітник, потрібно врахувати особливості рослин. Для того щоб клумба була оригінальною, крім квітів використовують деякі декоративні рослини. Поки квіти не почнуть цвісти, вони додадуть клумбі красивий вид. Оформляти клумбу потрібно з використанням відразу декількох кольорів для того, щоб уникнути дисбалансу. Однак занадто багато квітів — теж не добре. Як правило, підбираються рослини, які цвітуть рівномірно від весни до кінця осені.

клумба з рожевих квітів фото

Огородження клумб

Клумба набуває закінченого вигляду, якщо її красиво захистити бордюром або парканом. Допускається огороження клумби заборчиками, однак їх потрібно спочатку зробити. Найчастіше парканчики виготовляються з дощок.

Красиво виглядають огорожі з прутів гілочок, верби. Для цього необхідно вкопати в землю стовпи, а через них провести переплетення. Даний спосіб використовується вже кілька століть. З появою металу, стало можливим виготовляти парканчики з металу.

Огородження клумб

Останнім часом після використання автомобільні покришки просто викидаються. Однак їх можна використовувати для благоустрою клумби. Примітно, що з бу покришок можна виготовити відмінні вазони, розфарбувавши їх різними фарбами, виставивши в кілька рівнів.

клумба з покришок фото

Найкращий варіант — вивернути тонку автомобільну покришку, наповнити її землею, розфарбувати і висадити квіти. Покришку потрібно обрізати так, щоб з одного боку була відсутня боковина. Примітно, що виріз потрібно робити не просто рівною лінією, а, наприклад, зубчастим. Тоді вийде унікальний і оригінальний виріб.

фото клумби з дерев

Види клумб для квітів своїми руками

Існує велика кількість видів клумб. Розглянемо деякі з них. Наприклад, альпійська гірка — квітник, який облаштовується таким чином. У центрі ставиться великий камінь. Навколо виставляються камені меншого розміру. Між ними висаджуємо рослини.

Види клумб для квітів своїми руками

Бувають і водні квітники. Тут обов’язковий елемент — невелика водойма.

Підбираються рослини, які ростуть на воді. Огороджується водойма цеглою. Квітник у вигляді огорожі прямокутної довгастої форми називається міксбордер. Висаджувати тут потрібно відразу кілька десятків квітів, щоб вони весь час цвіли. Але найчастіше на дачі зустрічаються палісадники — клумби, які відокремлюють дорогу від будинку (обов’язково є паркан).

Квітник у вигляді огорожі

Якщо дача велика, то гріх не облаштувати відповідну клумбу, де посадимо квіти, які будуть цвісти з ранньої весни та до пізньої осені. Сезонні клумби недовго будуть радувати господаря. Справа в тому, що сезонні рослини більшого не можуть дати. Однак деякі квіти настільки красиво цвітуть і пахнуть, що це перекриває всі недоліки сезонних клумб.

Найкращий варіант — висадити на клумбі не тільки звичайні сезонні квіти, а й цибулинні рослини, які цвітуть весь час, поки на вулиці тепло.

Квіткові клумби - схеми та фото клумб

Літні квітники — це вдалий варіант з постійним цвітінням. Тут буде безліч квітів, які дають різні кольори. Примітно, що цвітіння триватиме навіть під час літньої спеки. Однак створити такі клумби досить складно. Необхідно ретельно прорахувати, які рослини, коли будуть цвісти і позбавлятися від зів’ялих рослин.

Літні квітники

клумба з сезонних квітів фото

На дачах існує велика безліч видів клумб. Про найпоширеніші квітники ми сьогодні і розповімо. Отже, найчастіше на дачі можна зустріти регулярні клумби для квітів. На них висаджуються переважно сезонні квіти. Догляд за такими клумбами трудомісткий. Та й кольору багато не буває. Найкраще на дачі буде виглядати нерегулярна квіткова клумба, яка цвіте дуже довго. Не потрібно за нею особливого догляду і суворій послідовності при висадці рослин.

красива клумба фото

Багаторівнева або вертикальна клумба виглядає дуже привабливо. Облаштування такої клумби новачкам не радиться, однак якщо сильно постаратися, то вийде справжній шедевр. Використовується кілька квіткових клумб різних розмірів, які встановлюються пірамідою та іншими фігурами.

Відео: Як зробити своїми руками клумбу

Роблячи свою дачну клумбу, приділіть більше уваги квітам, а не огорожі. Для того щоб з кожним роком модернізувати і покращувати клумбу необхідно їх фотографувати, а потім вносити правки до наступного року. Читайте наш сайт «Сільське господарство та Садівництво» і не знайте проблем і турбот на Вашій дачній ділянці!

 

Клумби з квітами на дачі своїми руками, фото приголомшливих ландшафтних ідей