Кокцидіоз у курей: як і чим лікувати паразитарне захворювання у курей несучок

Що таке кокцидіоз у курей і як він проявляється. Методи лікування небезпечного захворювання.


Кокцидіоз у курей : як і чим лікувати

 

Кокцидіоз у курей: як і чим лікувати паразитарне захворювання у курей несучок

 

Кокцидіоз — це одне з найнебезпечніших захворювань, яке вражає куряче поголів’я. Дана хвороба є інфекційною і вражає практично одночасно всіх курей, які живуть в одному пташнику.

Так як у молодих птахів імунна система слабша, за статистикою вони частіше хворіють кокцидіозом. Від даного захворювання може загинути близько 4/5 всіх мешканців пташника. Тому так важливо знати, як вберегти домашню птицю від кокцидіозу і лікувати хворе поголів’я птахів.

Якщо Ви вирішили розводити курей, врахуйте, вони схильні до різних захворювань. Хвороби курей та їх лікування буде головною темою нашої статті. Більше ви можете знайти у нашій статті.

Способи лікування кокцидіозу у курей

Чим раніше виявлено захворювання, тим швидше можна з ним впоратися і запобігти стрімке поширення кокцидіозу серед пташиного поголів’я.

Ветеринари рекомендують для лікування кокцидіозу використовувати такі препарати:

  • Телозін 50;
  • Коксіціан 12%;
  • Байкокс;
  • Кокцідіовіт;
  • Таблетки левоміцітін;
  • Таблетки метронідазолу;
  • Таблетки еритроміцину;
  • Таблетки Тривіта.

Лікування кокцидіозу у курей можливо тільки лікарськими методами. Народні рецепти в даному випадку безсилі, так як вони не здатні знищити збудника захворювання. І намагаючись лікувати курей за допомогою народних засобів, птахівники втрачають дорогоцінний час — якщо медична допомога не буде надана вчасно, кокцидіозом може заразитися все стадо, і швидше за все відбудеться відмінок всіх птахів.

Способи лікування кокцидіозу у курей - фото.

 

 

Щоб не допустити появи і поширення хвороби, необхідно стежити за чистотою в пташнику, часто проводити вологе прибирання приміщення, годівниць і поїлок. Особливо швидко відбувається розвиток кокцидіозу, якщо в курнику занадто волого.

Молодняк потрібно своєчасно вакцинувати проти цього захворювання. А купуючи курчат на птахофабриці або у приватних осіб, не варто їх випускати відразу в загальне приміщення — потрібно посадити їх в окрему кімнату на карантин, щоб переконатися, що нове поголів’я здорове.

Важливо пам’ятати! Профілактика кокцидіозу дуже важлива, так як запобігти хворобі набагато простіше, ніж проводити лікування стада.

Як давати препарати проти кокцидіозу у курей

Починаючи лікування курей, слід пам’ятати, що давати лікарські препарати курям потрібно в тих дозах, які вказані в інструкції по застосуванню. Збільшення або зменшення дози лікарського засобу не призведе до більш швидкому лікуванню птиці, а, навпаки, може стати причиною погіршення її стану.

Інструкція по застосуванню Телозіна 50 з кокцидіозом

Інструкція по застосуванню Телозіна 50 проти Кокцидіозу курей

Даний препарат є ефективним антибіотиком проти багатьох захворювань курей. Але його можна починати давати молодняку тільки після досягнення нею віку в 2 місяці. Ліки можна колоти під шкіру, а також додавати в питво. Але в поїлки додають Телозін на великих птахофабриках, де поголів’я курей занадто велике. А в особистих господарствах курочкам роблять уколи препарату під шкіру.

Норма препарату при розведенні у воді — 1 г на 2 літри питної води. Щоб поліпшити стан курей, в день достатньо давати не більше 3 г Телозіна, розчиненого з водою. Тривалість лікування повинна становити не менше 1-1,5 тижнів.

Коксіціан 12% для боротьби з кокцидіозом у курей

Ці ліки призначені спеціально для проведення профілактичних заходів і лікування даного захворювання у домашньої птиці. Форма випуску — скляний тюбик зі спеціальною кришкою. У комплекті з ліками продається спеціальний мірний шприц. Слід додавати ці ліки в їжу, точно дотримуючись доданої інструкції.

Байкокс — застосування проти паразитарного захворювання у курей

Байкокс - застосування проти паразитарного захворювання у курей

Цей препарат дають дорослим курям і молодняку в профілактичних цілях, а також для лікування хвороби. Засіб розводять з водою відповідно до доданої інструкції і наливають в поїлки. Норма препарату для лікування 1 особини — 1 мл на літр рідини.

Вище наведена інструкція із застосування найбільш ефективних лікарських засобів, що застосовуються для лікування і профілактики кокцидіозу у поголів’я курей в приватних пташниках і на птахофабриках. Потрібно пам’ятати про важливість дотримання гігієнічних вимог в пташниках і на вигулі, тому що будь-яке захворювання легше запобігти, ніж лікувати.

Відео: Лікування кокцидиоза у курей. Симптоми, ліки, догляд.

Ще більше цікавої та корисної інформації про ваших курей та як за ними доглядати ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Кокцидіоз у курей: як і чим лікувати паразитарне захворювання у курей несучок